Skip to main content

AMSTERDAM TAHRAN UÇAK BİLETİ

Avrupa’nın en hareketli şehirlerinden biri olan Amsterdam, çok sayıda kanal ve onları bağlayan köprünün rengarenk tarihi evlerle kaynaştığı, masalsı bir şehir. Pozitif enerjisi ve dur durak bilmeyen yaşamıyla da günümüzün en çağdaş metropolleri arasında sayılıyor. Kozmopolit nüfusu ile kültürel açıdan da oldukça zengin bir atmosfere sahip şehir, yılın her dönemi turistler için keyifli bir destinasyon olarak öne çıkıyor.

Hollanda’nın popüler şehri Amsterdam’dan İran’ın turistik değeriyle öne çıkan başkenti Tahran’a yapılan Türk Hava Yolları seferleri bu hattı kullanan yolcular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Siz de yolculuklarınızda konfor ve kaliteli hizmeti önemsiyorsanız hemen şimdi iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyerek seyahatinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.


Amsterdam’dan Tahran’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 18 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Bunların hepsi İstanbul aktarmalı gerçekleştirilirken, aktarma havalimanı İstanbul Havalimanı (IST) veya Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olarak değişebiliyor. Hatta bazı uçuşlarda aktarma sırasında havalimanı değişikliği yapmak da gerekebiliyor. Amsterdam-Tahran arasında yapılan uçuşların süresi, İstanbul’da yapılan aktarmaya bağlı olarak 8 ila 28 saat arasında değişiklik gösteriyor.

Türk Hava Yolları, aktarma süresince geçecek zamanı keyifli bir molaya çevirecek hediyeler ile yolcularına sürprizler yapıyor. İstanbul’u gezerek, yakından görebilme fırsatı bulabileceğiniz Touristanbul hizmeti, aktarma süresi 6 ila 24 saat arasında olan uçuşlarda yolculara ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Amsterdam


Turkish Airlines Amsterdam Flights

Hollanda’nın renkli ve eğlenceli şehri Amsterdam, yılın her dönemi oldukça ilgi gören bir destinasyon. Büyük bölümü deniz seviyesinin altında kalan şehirde, 165 tane kanal ve onları birbirine bağlayan bin beş yüz adet köprü var. Kozmopolit nüfusu ve hoşgörülü yaşantısıyla ilgi odağı olan bu güzel şehirde sanat, kültür, tarih ve doğal güzelliklerle dolu bir atmosfer hakim.

Şehrin sanatsal kimliğini güçlendiren Van Gogh Müzesi, çok sayıda eseriyle turistler için önemli bir mekan. Amsterdam’ın parkları arasında en büyükleri olan Vondelpark ise yemyeşil ve huzur dolu ortamıyla ziyaretçileri ağırlıyor. Kentin en meşhur meydanı olan Dam Meydanı, bu kozmopolit şehrin halkıyla da bir araya gelebileceğiniz bir ortam sunuyor. Alana yakın konumdaki Kraliyet Sarayı ve Madame Tussauds Müzesi de Amsterdam’ın simgesel mevkileri arasında son derece yoğun ziyaret alıyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS), şehrin hava trafiğini yöneten tek havalimanı ve dünyanın en büyükleri arasında bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın Amsterdam kalkışlı uçuşları da şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alan bu havalimanından gerçekleşiyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’na (AMS) ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için sıklıkla tren seferleri tercih ediliyor. NS Hollanda Demiryolları’nın Merkez Tren İstasyonu’ndan havalimanına yaptığı seferler 20 dakika sürüyor. Havalimanına ulaşmak için otobüs tercih eden yolcular; Leidseplein, Rijksmuseum ve Museumplein duraklarından 397 numaralı otobüse binebilir. 15 dakikada bir yola çıkan ve ekspres sefer yapan otobüslerle havalimanına gitmek 40 dakika kadar sürüyor.

7/24 çalışan taksilerle havalimanına ulaşabileceğiniz gibi, dilerseniz havalimanı ile şehir merkezi arasındaki çift yönlü bisiklet yolunu da kullanabilirsiniz.

Destinasyon: Tahran


Turkish Airlines Tehran Flights

Ortadoğu’nun önemli destinasyonlarından biri olan Tahran, bölgenin ekonomik gücü yüksek başkentlerinden biri. Tarihi mirası, doğal güzellikleri ve zengin kültürel ögeleriyle turistik olarak ilgi gören Tahran, yılın her mevsimi ziyaret edilebilen iklimiyle de dikkat çekiyor.

İran Ulusal Hazine Müzesi tarafından teşhir edilen birbirinden kıymetli mücevherler ve çok özel arkeolojik bulguların sergilendiği Arkeoloji Müzesi eserleri Tahran’da mutlaka görmeniz gereken değerler arasında yer alıyor. İmparatorluğun en büyük simgesi olan Azadi Kulesi, yine imparatorluk tarafından çeşitli amaçlarla kullanılmış olan Sadabad Sarayı, Niavan Sarayı ve Gülistan Sarayı gibi son derece ilgi çekici yapılar Tahran seyahatiniz sırasında fırsat ayırarak görmek isteyeceğiniz turistik noktalar arasında.

Tahran’da hava trafiğine iki havalimanı hizmet veriyor. Küçük bir kapasitesi olan Mehrabad Havalimanı sadece iç hat uçuşlar için kullanılırken, Türk Hava Yolları’ndan Tahran uçak bileti satın alan yolcular, İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na (IKA) iniş yapıyor.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan (IKA) şehir merkezine ulaşım

Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan (IKA) şehir merkezine ulaşmak için metroyu kullanabilirsiniz. Havalimanı binasının 1. katındaki metro peronundan hareket eden kırmızı renkli ve 8 numaralı metro hattıyla 35 dakika içinde şehir merkezinde olabilirsiniz. Havalimanı çıkışında görebileceğiniz dolmuşlar vasıtasıyla da merkeze kolayca ulaşmak mümkün.

Ayrıca havalimanından yolcu alan ve 7/24 bulabileceğiniz taksileri kullanarak da şehrin her yerine gidebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.