Skip to main content

ANKARA AMSTERDAM UÇAK BİLETİ

Having been a cradle of many civilizations throughout its history, Ankara is the capital of Turkey, and one of the top popular destinations countrywide. Welcoming a large number of guests with the Turkish hospitability all year round both for diplomatic and touristic purposes, this pretty city attracts worldwide attention by its valuable cultural background and historical prosperity. Making its mark with numerous successful organizations in art, culture and education, the Turkish capital offers a wide range of activities at all seasons of the year.

Turkish Airlines is frequently preferred by the passengers travelling from the cosmopolitan Turkish capital, Ankara, to the popular European destination Amsterdam. You may review the flight ticket alternatives in this route without delay and enjoy a privileged journey with Turkish Airlines.


Ankara’dan Amsterdam’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama 20 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. İstanbul aktarmalı yapılan uçuşların süresi aktarmaya bağlı olarak değişmekle birlikte yaklaşık 6-12 saat arasında sürüyor.

Yolculuklar Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) hareketle başlıyor, İstanbul Havalimanı (IST) veya Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden yapılan aktarmanın ardından Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda (AMS) sona eriyor. Aktarma sırasında havalimanı değişikliği yapmak gerekebiliyor. Sene içinde sefer sayılarında büyük bir farklılık görülmüyor.

Kalkış yeri: Ankara


Turkish Airlines Ankara Flights

Türkiye’nin başkenti ve büyük metropollerinden biri olan Ankara, ülkenin kalbi konumunda. Türkiye’nin ağırladığı çok sayıda diplomatik misafire ev sahipliği yapan Ankara, doğal güzellikleri, tarihi mirası ve uluslararası organizasyonlarıyla turistik seyahatler açısından da önemli bir destinasyon.

Şehrin en turistik noktalarından biri olan Atakule, kuşbakışına yakın bir Ankara görüşüne imkan sunuyor. Ankara Kalesi de şehrin tarihi simgelerinden biri olarak mutlaka görülmeli. Kaplıca ve hamamlar, tarihi Ankara evleri kent için önemli birer değer. Tüm bunların yanı sıra Kızılay ve Tandoğan gibi tarihe şahitlik etmiş büyük meydanlar ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri olan Anıtkabir, Ankara denilince akla ilk gelen noktalar arasında.

Yoğun bir hava trafiğine sahne olan başkent Ankara’da bulunan Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları’nın Ankara kalkışlı uçuşları da bu havalimanından hareketle gerçekleşiyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na (ESB) ulaşım

Ankara-Amsterdam seyahatine başlangıç noktası olan Esenboğa Havalimanı’na (ESB) gitmek için birkaç alternatifiniz bulunuyor. Toplu taşıma seçeneklerini tercih eden yolcuların çoğu EGO otobüslerini kullanarak havalimanına ulaşmayı seçiyor. Siz de Kızılay–Aşti-Esenboğa Havalimanı güzergahını takip eden 442 numaralı otobüslere binerek havalimanına ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için havalimanı servislerini de kullanabilirsiniz. Bu araçlara 19 Mayıs Stadyumu önündeki duraktan binmeniz gerekiyor.

Kişisel ulaşım tercihlerini değerlendirmek isteyen yolcularsa Ankara’nın her noktasından binebilecekleri taksilerle havalimanına 7/24 gidebilir.

Destinasyon: Amsterdam


Turkish Airlines Amsterdam Flights

Hollanda’nın en popüler destinasyonu Amsterdam, 100 civarında ada üzerinde yerleşik bulunan keyifli bir şehir. Ulaşım ve hatta yaşam için de kullanılan kanallar ve üzerlerinde yer alan birbirinden güzel köprüler, adaları birbirine bağlıyor.

Doğal güzelliklerinin yanı sıra yaratıcı sanat galerileri ve hareketli eğlence sektörüyle de ilgi gören şehirde çok sayıda tasarım mağazası bulunuyor. Turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Madame Tussauds Müzesi ilginç koleksiyonuyla konukların gezmekten mutlu oldukları müzelerin başında geliyor. Mimari inceliğiyle büyüleyici bir ortam sunan Amsterdam Merkez Tren İstasyonu ve ünlü ressama ait en kapsamlı koleksiyona sahip Van Gogh Müzesi şehrin görülecek yerler listesindeki ilk sıraları paylaşıyor.

Amsterdam’da bulunan Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS) dünyanın en büyük havalimanlarından biri olarak öne çıkıyor ve şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Amsterdam uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan (AMS) şehir merkezine ulaşım

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan (AMS) şehir merkezine ulaşmak için NS Hollanda Demiryolları tarafından düzenlenen tren seferlerini kullanabilirsiniz. Havalimanından başlayan seferler 20 dakikalık bir yolculuk sonunda şehir merkezindeki tren garında sona eriyor.

Şehir merkezine ulaşmak için otobüsleri kullanmak isteyen yolcular ekspres hizmet yapan 397 numaralı otobüs hattını kullanabilir. 15 dakikalık aralıklarla hareket eden araçlarla havalimanından şehir merkezine varmanız yaklaşık 40 dakikayı buluyor. Araçlar Leidseplein, Rijksmuseum ve Museumplein duraklarında da duruyor.

7/24 hizmet veren taksiler ile şehrin her noktasına gidebilir, havalimanından kiralık araç temin edebilir veya havalimanı şehir merkezi arasında çift yönlü hazırlanmış bisiklet yolunu kullanarak dilediğiniz noktaya gidebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.