Skip to main content

ANKARA BERLİN UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin ikinci büyük şehri ve başkenti Ankara, binlerce yıllık kültürün izlerinin görüldüğü Anadolu topraklarının tam ortasında konumlanan, bu özelliğiyle de oldukça merak uyandıran bir şehir. Geçmişin bilgeliğiyle geleceğe yön veren önemli bir dünya metropolü aynı zamanda... Doğal güzellikleri ve tarihi mirasıyla şehir her geçen yıl turistik değerini biraz daha artırıyor ve giderek çok daha fazla sayıda ziyaretçiye kapılarını açıyor.

Türkiye’nin popüler destinasyonlarından Ankara’dan Almanya’nın bohem başkenti Berlin’e yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları uçuşları oluyor. Siz de bu iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerine bakabilir; Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklarından faydalanarak seyahatinizi şekillendirebilirsiniz.


Uçuş alternatiflerini artırmak isteyen yolcular İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden her gün aktarmalı olarak düzenlenen uçuşları da değerlendirebilirler. Bu sayede günde 20’yi bulan uçuş alternatifi arasından kendinize en uygun olanını seçebilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarda yolculuk süresi, İstanbul’da bekleme süresine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Kalkış yeri: Ankara


Turkish Airlines Ankara Flights

İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Ankara, Türkiye’nin başkenti olarak ülkenin siyasi, politik ve idari merkezi konumunda. Anadolu’nun bereketli topraklarında yapılan tarımla ülkenin tahıl ambarı da olan bu güzel şehir, sahip olduğu çok sayıda tarihi eser sayesinde kültürel gezilerin hedefi oluyor.

Burada geçireceğiniz zaman içerisinde Ankara’yı daha yakından tanımak için şehir manzarasını ayaklarınızın altına getirecek olan Atakule’yi görebilirsiniz. Muhteşem bir tarihe şahitlik etmiş, kente hakim konumdaki Ankara Kalesi’ni gezip kale bölgesinde yer alan birbirinden keyifli mekanlarda soluklanabilirsiniz. Geniş bir koleksiyona ev sahipliği yapan Rahmi M. Koç Müzesi’ni keşfettikten sonra kentin hareketli meydanları Kızılay ve Tandoğan’da turlayıp Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kabri Anıtkabir’i ziyaret edebilirsiniz.

Başkentin yoğun hava trafiğine tek başına yanıt veren Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) şehir merkezine 28 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları’nın Ankara kalkışlı uçuşları da bu havalimanından hareketle gerçekleşiyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na (ESB) ulaşım

Esenboğa Havalimanı’na (ESB) gitmek için birkaç alternatifiniz bulunuyor. Toplu taşımayı tercih eden yolcular, Kızılay–Aşti-Esenboğa Havalimanı güzergahında hizmet veren 442 numaralı EGO otobüslerine binebilirler.

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için diğer toplu taşıma alternatifi havalimanı servisleri oluyor. 19 Mayıs Stadyumu önünden binebileceğiniz araçlarla havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bireysel ulaşım tercihlerini değerlendirmek isterseniz, Ankara’nın her noktasından 7/24 binebileceğiniz taksilerle havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: Berlin


Turkish Airlines Berlin Flights

Almanya’nın tarihte pek çok acıya sahne olmuş başkenti Berlin, günümüzde umudun ve sevginin yeşerdiği keyifli bir destinasyon. Geçmişten ders alarak geleceği şekillendirmeyi ilke edinmiş olan şehirde savaş dönemine dair pek çok iz halen korunuyor. Bunun yanı sıra modern çizginin hakim olduğu profiliyle son derece hareketli bir metropol olan Berlin, yıl içinde tüm dünyadan gelen çok sayıda turisti ağırlıyor.

Şehirde gezilecek yerler listelerinin ilk sıralarında yer alan Alexander ve Potsdamer Meydanları, konukların vakit geçirmekten ve kalabalığa karışmaktan hoşlandıkları yerler olarak göze çarpıyor. Spree Nehri ve üzerinde yer alan Müze Adası şehrin diğer simgeleri arasında. Muhteşem yapısı ve zengin koleksiyonuyla Charlottenburg Sarayı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Parlamento Binası’nı görmeyi ihmal etmemeli; Nazi Almanyası’nın temsili noktaları olarak korunmuş olan Doğu Yakası Galerisi, Checkpoint Charlie ve Holocaust Anıt Mezarı’nı da mutlaka görmelisiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.