Skip to main content

ANTALYA ANKARA UÇAK BİLETİ

Turkuaz renkli plajlardan Anadolu’nun merkezine doğru bir yolculuğa hazır mısınız? Dalgaların aşındırdığı falezleriyle tanınan, antik kentleriyle büyüleyen ve eğlenceli yaşam tarzıyla misafirlerine unutulmayacak anılar bırakan Antalya’dan Türkiye’nin idari merkezi ve medeniyetlerin kesişim noktası Ankara’ya yapacağınız yolculukta sizi adeta kültürel ve tarihi bir hazine bekliyor. Hal böyle olunca da iki şehir arasındaki gidiş gelişler yıl boyunca devam ediyor. Siz de bu hatta yapacağınız yolculuklarda Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu ve ayrıcalıklı uçuşun tadını çıkarabilirsiniz. Rezervasyon sayfasını inceleyerek dilediğiniz tarih için seyahatinizi organize edebilirsiniz.


Antalya’dan Ankara’ya Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama sekiz direkt uçuş gerçekleştiriliyor. Antalya Havalimanı’ndan (AYT) başlayan seferler Ankara’da Esenboğa Havalimanı’nda (ESB) sona eriyor. Yolculuk yaklaşık 1 saat 10 dakika sürüyor.

Ankara aynı zamanda yurt içi ve yurt dışına gerçekleşen uçuşlarda bir aktarma noktası olarak da kullanılıyor. Antalya’dan Berlin, Paris, Viyana, Moskova, Stockholm, Kopenhag gibi şehirlere gidecek yolcular, yolculuklarını Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) aktarmalı olarak planlayabiliyor.

.

Kalkış yeri: Antalya


Antalya Istanbul Flight Ticket

Uzun plajlarıyla tüm dünyaya nam salmış Antalya, dünyanın en fazla ziyaretçi çeken destinasyonları arasında yer alıyor. Özellikle yaz aylarında artan ziyaretçiler şehrin hem tarihî hem doğal güzelliklerine hayran kalıyor. Akdeniz kokulu güzel şehirde Kaleiçi’nde kafelerde oturmak ve turkuaz denizindeki tekneleri izlemek mutlaka yapmanız gereken aktiviteler arasında bulunuyor. Antik limanı çevreleyen surların üzerinde bulunan ve günümüze kadar bozulmadan gelen Hadrian Kapısı ise tarihe tanıklık edebileceğiniz en etkileyici noktalardan biri. Şelaleleri, falezleri ve olağanüstü beyaz kumlu plajları ile Antalya sizi bekliyor.

Türk Hava Yolları’nın da Antalya kalkışlı uçuşları şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunan Antalya Havalimanı’ndan (AYT) hareket ediyor.

Antalya Havalimanı’na (AYT) ulaşım:

Yılın her döneminde kalabalık olan Antalya Havalimanı (AYT) özellikle yaz aylarında denizin tadını çıkarmak isteyen ziyaretçilere kapılarını açıyor. Sene boyunca kalabalık olan havalimanına ulaşım için belediye otobüsleri bulunuyor. 600 numaralı otobüs, Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden kalkarak Akdeniz Üniversitesi, 100. Yıl Caddesi ve Topçular’dan geçerek Antalya Havalimanı’na (AYT) varıyor. 800 numaralı belediye otobüsü ise Sarısu’dan kalkarak Laura AVM, Muratpaşa Belediyesi ve Lara’dan geçerek havalimanına ulaşıyor.

Destinasyon: Ankara


Turkish Airlines Ankara Flights

Türkiye’nin başkenti Ankara, tarih boyunca çeşitli medeniyetlerin yaşadığı ve izler bıraktığı etkileyici şehirler arasında bulunuyor. Ankara’yı yukarıdan gören Ankara Kalesi, şehir merkezindeki Kocatepe Camisi, Atatürk’ün mozolesinin içinde bulunduğu Anıtkabir, eğlencenin hiç bitmediği Kızılay ve 7’den 70’e herkesin hayran kalacağı Kuğulu Park, bu şehirde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Türkiye’nin temellerinin atıldığı bu görkemli şehir senenin her dönemi durmaksızın ziyaretçilerini ağırlıyor.

Esenboğa Havalimanı (ESB), hem iş seyahatlerinin hem de kültürel gezilerin merkezinde olan Ankara’nın tek havalimanı. Ankara’dan yurt dışına gerçekleştirilen uçuşlar da yine bu havalimanından hareket ediyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşmak için havalimanı servisleri, belediye otobüsleri ve taksileri kullanabilirsiniz. 442 numaralı belediye otobüsleriyle Kızılay üzerinden şehrin otobüs terminali AŞTİ’ye kolayca ulaşabilirsiniz. Bu yolculuk trafiğe bağlı olarak bir saat ila bir buçuk saat arasında sürecektir.

Havalimanı servisleri ise Özal Bulvarı, Çevre Yolu, Şaşmaz Kavşağı ve Sakıp Sabancı Bulvarı’nı takiben yine AŞTİ’ye ulaşıyor. Bu yolculuk da yine trafik yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık bir saat sürüyor. Ayrıca 7/24 hizmet veren taksilerle de şehrin dilediğiniz noktasına hızlı ve rahat bir ulaşım sağlayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.