Skip to main content
Antalya İstanbul Uçak Bileti

Antalya İstanbul Uçak Bileti

Zengin tarihi ve çarpıcı doğa manzaraları ile dikkat çeken Antalya, dünyanın en eşsiz yaz tatili destinasyonlarından biri. Ayrıca Toros Dağları’nın ihtişamlı görüntüsü, antik uygarlıkların kalıntıları ve mucizevi plajlar gibi pek çok cazibe noktasına sahip. Üstelik ülkenin en güzel konaklama tesislerinin birçoğu da Antalya’da bulunuyor. Hal böyle olunca Antalya Havalimanı’nda (AYT) trafik yıl boyunca yoğun. Birbirinden güzel sahillerin kenti Antalya ile kültür ve turizm başkenti İstanbul arasında yapılan uçuşlar da oldukça popüler. Dönüş yolu için Antalya İstanbul uçak bileti fiyatları sayfamıza göz atın, Türk Hava Yolları ayrıcalıklarıyla keyifli bir seyahatin tadını çıkarın.

Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama on beş Antalya İstanbul uçuşu gerçekleştiriliyor. Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden gerçekleştirilen aktarmalı uçuşlar ile sayı artıyor. Antalya İstanbul uçuşu yaklaşık 1 saat 15 dakika sürüyor ve Antalya Havalimanı’ndan (AYT) hareketle İstanbul Havalimanı’nda (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) sona eriyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık beş yüz kilometre.

İstanbul, Türk Hava Yolları için önemli bir aktarma merkezi konumunda. Antalya’dan direkt olarak dünyaya açılan uçuşlar bulunsa da Antalyalı yolcular yurt dışı seyahatlerini sıklıkla İstanbul’dan aktarmalı olarak gerçekleştiriyor. Bu da Antalya İstanbul arası uçak bileti için yoğun ilginin nedenlerinden biri.

Kalkış Yeri: Antalya


Antalya İstanbul Uçak Bileti

Patara Plajı’nın turkuaz sularından Konyaaltı’nın beyaz kumlarına kadar Antalya plajlarının tümü göz kamaştırıcı. İsteğiniz deniz, kum, güneş tatili değil ise şehir sizi çok sayıda şelale ve yürüyüş parkurları ile karşılıyor. Likya İmparatorluğu’nun günümüze ulaşan kalıntıları arasında doğa yürüyüşü ve kamp yapmak bölgenin sevilen aktiviteleri arasında. Ayrıca Türkiye’nin en büyük müzelerinden biri olan Antalya Müzesi de etkileyici koleksiyonların sergilendiği 13 sergi alanı ile tarihseverleri ağırlıyor.

Antalya Havalimanı (AYT) şehrin tek havalimanı. Türk Hava Yolları’nın Antalya kalkışlı uçuşları da bu havalimanından hareket ediyor.

Antalya Havalimanı’na (AYT) ulaşım:

Antalya İstanbul uçuşu için durağımız olan Antalya Havalimanı, şehir merkezine 13 km uzaklıkta. Merkezden havalimanına ulaşmak için otobüs, havalimanı servisleri ve taksi gibi seçenekler bulunuyor.

Antalya Havalimanı’na ulaşım için en çok tercih havalimanı servisleri tercih ediliyor. Serik, Gazi Bulvarı, otogar, Akdeniz Üniversitesi ve Konyaaltı Migros gibi işlek noktalardan geçerek havalimanına yolcu taşıyan bu servislerle kolay bir şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinden geçen 600 kodlu belediye otobüslerini kullanarak 40 dakikada havalimanına ulaşabilirsiniz. Bir diğer seçenek, 7/24 hizmet veren taksiler.

Destinasyon: İstanbul


Antalya İstanbul Uçak Bileti

İstanbul, her köşesinde sürprizlerle karşılaşabileceğiniz, Boğaz’ın serin sularının ikiye böldüğü bir şehir. Aslında bu şehre “yaşayan antik kent” demek hiç de yanlış olmaz. İki bin beş yüz yıllık tarihi, dört farklı imparatorluğun izleri ve kıtalar arasındaki konumu ile İstanbul, adeta bir açık hava müzesini anımsatıyor. Tarihi izleri görmek için şehri çevreleyen surları, hisarları, yedi tepe üzerindeki anıtsal yapıları, Mimar Sinan eserlerini, sarnıçları ve dini tapınakları mutlaka görmelisiniz.

Antalya İstanbul uçuşu için İstanbul’daki iki havalimanından birini tercih edebilirsiniz. Antalya İstanbul uçak bileti satın alırken size en uygun havalimanını seçebilir, böylece uçuşunuzdaki konforu varış sürecinde de sürdürebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul’un Avrupa yakasında, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı, Antalya İstanbul uçuşu için ilk varış noktası alternatifimiz. Şehir merkezine 35 km mesafede yer alan havalimanından Havaist otobüsleriyle Taksim, Beşiktaş, Yenikapı, Bahçeşehir ve Kozyatağı gibi şehir merkezindeki pek çok noktaya ulaşabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine gitmek için İETT otobüslerini de kullanabilir, sefer ve tarife bilgilerine ulaşım bilgileri sayfamız üzerinden erişebilirsiniz.

Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için iç ve dış hatlar terminallerinde bulunan taksileri kullanabilir, 30 dakikada şehre varabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım:

Antalya İstanbul uçuşu sonrası Anadolu yakasında bir noktaya ulaşmak ya da Kocaeli, Bursa gibi çevre illere gitmek isteyen yolcuların seçimi ise Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) yana oluyor. Buradan da şehrin farklı noktalarına gidebilmek için tercih edebileceğiniz birkaç alternatiften söz edelim.

Şehir merkezine ulaşımda yolcular tarafından sıklıkla kullanılan havayolu servisleri hızlı ve rahat bir seçenek olarak karşınıza çıkıyor. Bu araçlarla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) Kadıköy ve Taksim’e ulaşabilirsiniz. Bunun dışında belediye otobüsleri de Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) inen yolcular için şehir merkezine ulaşım hizmeti veriyor: SG-2 numaralı otobüsle Taksim’e, E-3 numaralı otobüsle 4. Levent’e, E-11 ya da SG-1 numaralı otobüslerle ise Kadıköy’e ulaşabilirsiniz. Taksiler ve araç kiralama firmaları da şehre ulaşımda değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında yer alıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

1. Antalya İstanbul uçuşu ne kadar sürüyor? Devamını oku

Antalya İstanbul uçuşu ortalama 1 saat 15 dakika sürüyor.

2. Antalya’dan İstanbul’a gitmek için hangi havalimanından uçmam gerekiyor? Devamını oku

Antalya’dan İstanbul’a Antalya Havalimanı (AYT) üzerinden uçabilirsiniz.

3. Antalya İstanbul uçak bileti fiyatları hangi dönemde daha uygun? Devamını oku

Antalya İstanbul uçuşu için resmî tatiller ve yaz sezonu dışında kalan dönemleri tercih edebilir, en uygun İstanbul uçak bileti fiyatları için sayfamızı ziyaret inceleyebilirsiniz.

4. Antalya’dan İstanbul’a uçmak için yılın en iyi zamanı nedir? Devamını oku

İstanbul’un tadını ilkbahar, yaz ve sonbahar mevsimlerinde doyasıya çıkarabilirsiniz.

5. İstanbul’da hava sıcaklığı nasıl? Devamını oku

İstanbul’da yaz aylarında sıcaklık ortalama 21-28 derece, kış döneminde ise ortalama 4-9 derece civarında seyreder. Şehrin en sıcak olduğu ay ağustos, en serin olduğu ay ise şubat ayıdır.