Skip to main content

ATİNA NEW YORK UÇAK BİLETİ

Yunanistan’ın başkenti olan Atina, ülkenin en büyük şehri ve Avrupa’nın da en büyük dördüncü başkenti olarak Attika bölgesinde bulunuyor. Ege’de muhteşem sahil şeridine sahip olan Atina, masmavi denizi ve temiz plajlarıyla yaz turizmi, tarihi mirasıyla da kültür turizmi açısından önemli değere sahip. İnsan Atina’da kendini günümüzde yaşanan romantik bir masalın baş kahramanı gibi hissediyor.

Avrupa’nın tarihi başkenti Atina’dan, Amerika’nın en büyük metropollerinden biri olan New York’a yapacağı seyahatlerde Türk Hava Yolları’nı tercih eden yolcular, konfor ve kalite ile uçmanın tadını çıkarıyorlar.


Türk Hava Yolları Atina’dan New York’a her gün ortalama 9-10 uçuş alternatifi sunuyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. Kış aylarında sefer sayıları azalırken yaz aylarında talebe bağlı olarak artış gözlenebiliyor.

Atina-New York arasında Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen seferlerin süresi, İstanbul Havalimanı’nda (IST) yapılan aktarmaya bağlı olarak değişiyor. Uçuşlar ortalama 14 ila 35 saat arasında sürüyor.Türk Hava Yolları, Atina-New York uçuşunuzda aktarma süresini değerlendirebilmeniz için size ücretsiz alternatifler sunuyor. Aktarma süresinin 6 ila 24 saat arasında olduğu uçuşlarda yolcular, şehri hızlı da olsa keşfetme fırsatı vadeden Touristanbul hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Ayrıca aktarma süresinin 20 saat ve daha üzerinde olduğu durumlarda Stopover paketinden de faydalanabiliyorsunuz. Hem konaklama hem şehir turu olanağı sağlayan bu paketle İstanbul’u daha yakından tanıyabilir; dinlenerek yolculuğunuza devam etme fırsatını kullanabilirsiniz.

Kalkış yeri: Atina


Turkish Airlines Athens Flights

Avrupa’nın en popüler başkentlerinden biri olan Atina, konuklarını hem tarihi atmosferi hem de muhteşem güzellikleriyle baştan çıkaran, günümüz yaşantısıyla mitolojik efsanelerin iç içe görüldüğü harika bir destinasyon. Hem büyük bir başkent hem de keyifli bir yaz beldesi tadı alabileceğiniz bu şehirde tarihe, sanata, kültüre ve doğaya kapılmamak mümkün değil. Antik Çağ’ın izlerinden giderek bugüne kavuşacağınız Atina’da, Yunan mutfağının en lezzetli reçetelerini deneyip birbirinden taze deniz ürünlerinin tadına bakabilir; eşsiz Atina manzarasının başrolde olduğu harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı (ATH) şehrin tek havalimanı ve merkezin 27 kilometre dışında yer alıyor. Türk Hava Yolları’nın Atina kalkışlı uçuşları da buradan hareket ediyor.

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’na (ATH) ulaşım

Şehir merkezinden Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’na (ATH) ulaşmak için birkaç seçeneğiniz bulunuyor.

Sintagma Meydanı’ndan binebileceğiniz X95 numaralı otobüs hattıyla yaklaşık bir saat içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Kifissos Otobüs İstasyonu’ndan hareket eden X93 numaralı hat ile de Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’na (ATH) ulaşmak mümkün.

Havalimanına metro ile gitmek isteyen yolcular, yine Sintagma Meydanı’ndaki istasyondan hareket eden mavi hattı kullanabilir.

Şehir merkezinden binebileceğiniz taksilerle de havalimanına ulaşabilirsiniz; fakat taksi ücretine tüm vergilerin dahil olduğundan emin olarak araca binmeniz, olası aksaklıkların önüne geçecek bir tedbir olacaktır.

Destinasyon: New York
ABD’nin en büyük ve kalabalık şehirlerinden biri olan New York, tüm dünyanın hafızasında yer etmiş olan simgesi Özgürlük Heykeli’yle birlikte ülkenin kuzeydoğusunda yer alıyor. Kozmopolit nüfusu, hareketli yaşantısı, sahip olduğu ekonomik gücüyle New York tam bir özgürlükler şehri. Pek çok filmin çekildiği Empire State Binası’ndan Central Park’a kadar gezilecek çok fazla noktaya sahip olan şehir, yoğun tempolu iş ve sanayi hayatının yanı sıra oldukça ilgi gören turistik bir destinasyon. New York müzeleri, sanat galerileri, sahne şovları, köprüleri, katedralleriyle birlikte markalaşmış ismini bir araya getirdiğinde yarattığı turistik çekim gücüyle; yılın her günü büyük bir hava trafiğine de sahne oluyor.

New York’ta bu trafiği yönetmek üzere hizmet veren toplam üç havalimanı bulunuyor: John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK), Newark Liberty Uluslararası Havalimanı (EWR) ve LaGuardia Havalimanı (LGA). Türk Hava Yolları’nın Atina-New York uçuşları John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı (JFK) üzerinden gerçekleştiriliyor.

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’ndan (JFK) şehir merkezine ulaşım

John F. Kennedy Uluslararası Havalimanı’nda toplam sekiz terminal bulunuyor. Terminaller arasında servis yapan tren seferlerinden faydalanarak dilediğiniz terminale geçiş yapabilirsiniz. Türk Hava Yolları’nın pek çok uçuşu Terminal 5’e iniş yapıyor. Ancak bazen Terminal 1 ya da Terminal 4’e de iniş yaptığı oluyor.

7/24 çalışan JFK AirTrain hattı terminaller arasında yapacağınız geçişe ve merkeze yolculuğunuza başlangıç noktası oluyor. Bu seferler ile ulaşacağınız Howard Beach istasyonundan A treni ile Brooklyn ve Aşağı Manhattan’a, Jamaica istasyonundan E treniyle Queens ve Midtown Manhattan'a, J ve Z trenleriyle de Brooklyn ve Aşağı Manhattan’a gidebilirsiniz. Long Island Penn istasyonundan ise Long Island veya Brooklyn yönüne seyahat edebilirsiniz.Bunlar dışında 5 numaralı terminalden hareketle şehir merkezine giden otobüsleri de tercih edebilirsiniz.Havalimanından merkez yönünde transfer yapan çok sayıda özel havalimanı servisi ve 7/24 çalışan taksiler de alternatifleriniz arasında bulunuyor.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.