Skip to main content

BAKÜ İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Asya’nın en modern ve en keyifli kentlerinden biri olan Bakü, Hazar Denizi kıyısındaki konumuyla önemli bir liman şehri. “Büyük Rüzgar” anlamına gelen ismine yaraşır bir hızla gelişen Bakü, son yıllarda turistik olarak da önemli bir ilginin hedefinde. Sovyet döneminden kalma gösterişli mimari eserleri ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan tarihi miraslarıyla kültür turlarının önemli bir destinasyonu olan Bakü, her gece ışıklı şovlara ev sahipliği yapan Alev Kuleleri’yle de gezginlerin ilgisini çekiyor.

Azerbaycan’ın güzel şehri Bakü’den Türkiye’nin hava trafiği en yoğun metropolü İstanbul’a yapılan seyahatlerde yolcular ağırlıklı olarak Türk Hava Yolları uçuşlarını tercih ediyor. Kaliteli hizmet ve konforlu bir yolculuk için Türk Hava Yolları uçak bileti sayfasını ziyaret ederek bu hatta gerçekleştireceğiniz yolculuğunuz için en avantajlı programı oluşturabilirsiniz.


Bakü’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama altı direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlar Bakü Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’ndan (GYD) hareketle başlıyor ve iniş noktaları İstanbul Havalimanı (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olarak değişiklik gösteriyor. Uçuşlar yaklaşık üç buçuk saat sürüyor ve yıl boyunca sefer sayılarında büyük bir değişiklik yaşanmıyor. Uçuş alternatiflerini artırmak isteyen yolcular, Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilen seferleri de değerlendirebilir. Bu yolculukların süresi Ankara’daki beklemeye göre değişiklik gösteriyor.

Türk Hava Yolları’nın yoğun talep alan Bakü-İstanbul uçuşları yıl içinde aralıksız devam ediyor. Dilerseniz Bakü kalkışlı uçak bileti seçeneklerini de inceleyerek İstanbul üzerinden aktarmalı olarak gidebileceğiniz diğer destinasyonlar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Kalkış yeri: Bakü


Turkish Airlines Baku Flights

Konuklarına keyifli bir tatil için pek çok alternatif sunan Azerbaycan’ın başkenti Bakü, yıl boyunca ilgi gören bir destinasyon. Hem tarihi eserleri hem de kültürel organizasyonlarıyla pek çok ülkeden ziyaret alan şehir, Doğu’nun modern şehirleri arasında üst sıralarda bulunuyor. Eski Kent veya İçeri Şehir diye tabir edilen bölgedeki Şirvanşahlar Sarayı, şehrin en önemli turistik noktaları arasında sayılıyor. Bakü’de geçireceğiniz süre içinde 40 bin yıllık kaya oymalarıyla insanı büyüleyen Gobustan’ı gezip Mugam adı verilen Azeri müziği ve klasik Batı müziği örneklerini sunan Azerbaycan Devlet Filarmoni Orkestrası’nı dinleyebilirsiniz. Nizami Caddesi’nde vakit geçirip Hazar Denizi kıyısındaki Bakü Bulvarı’nı görebilirsiniz.

Şehrin tek havalimanı olarak hizmet veren Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı (GYD) Bakü’nün 25 kilometre dışında yer alıyor.

Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na (GYD) ulaşım:

Bakü şehir merkezinden Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’na (GYD) ulaşmak için Samed Vurgun Parkı’ndan binebileceğiniz N16 hatlı otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca 28 Mayıs Metro Durağı’ndan geçen 135 numaralı minibüs hatları ile de havalimanına ulaşmak mümkün. Ancak bu minibüslerden indikten sonra alana ulaşmak için yürüme mesafesi bulunduğunu da belirtmek gerekiyor.

Ayrıca ana aktarma noktalarından olan Köroğlu Metro İstasyonu veya 28 Mayıs Metro İstasyonu’ndan hareket eden ekspres otobüs servisiyle havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer havalimanına daha konforlu bir ulaşım arıyorsanız, şehrin her noktasından binebileceğiniz taksileri kullanabilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin tarihi şehirlerinden biri olan İstanbul, nefes kesici güzelliği ve kendine özgü yaşam stiliyle tüm dünyanın ilgiyle izlediği önemli metropoller arasında yer alıyor. Geçmişten günümüze taşıdığı sayısız tarihi eseriyle İstanbul, adım attığınız her noktasındaki değerleriyle yaşayan bir müze niteliğine sahip. Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan konumuyla da çok önemli bir kültürel zenginliğin sahibi olan bu güzel şehir, binlerce yıldır gördüğü ilginin karşılığını konuklarına fazlasıyla veriyor.

Şehirde iki farklı havalimanı hizmet veriyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Bakü kalkışlı İstanbul uçak bileti sahibi olan yolcular, her iki havalimanını da iniş noktası olarak seçebiliyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

Türkiye’nin yeni ve dev havalimanı İstanbul Havalimanı (IST), Avrupa’da, Karadeniz’e kıyısı olan Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında, şehre 35 km’lik bir mesafede bulunuyor. İstanbul Havalimanı’ndan şehre birçok yolla ulaşılabiliyor.

Bunların arasında en hızlı yollardan biri taksiler. Yaklaşık 100 TL karşılığında şehir merkezine yarım saatlik bir yolculuk sonunda ulaşan taksileri 7/24 iç ve dış terminal önlerinde bulabilirsiniz. Taksilerin yanı sıra havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğinizi seçerek, araç kiralayabilir ve kişisel yolculuk konforunu yaşayabilirsiniz. Toplu ulaşımı tercih edecek misafirler içinse İETT seferlerini inceleyebilir veya şehirde 60’tan fazla noktaya ulaşan Havaist servislerini kullanabilirsiniz. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşmak için belediye otobüslerini, havalimanı servislerini ve ticari taksileri kullanabilirsiniz.

Belediye otobüsü kullanacak yolcular için farklı güzergahlara giden birkaç alternatif bulunuyor. Havalimanından hareket ederek Kartal metrosu yönünde çalışan KM22 numaralı belediye otobüsünü tercih ederek metroya aktarma yapabilirsiniz. SG-2 numaralı otobüslerle Taksim’e, E-3 numaralı otobüslerle 4. Levent’e, E11 ve SG-1 numaralı otobüslerle de Kadıköy’e devam edebilirsiniz.

Bir diğer toplu taşıma alternatifi olan havalimanı servisleri ise Kadıköy, Taksim ve Yenisahra yönünde hizmet veriyor. Araç kiralama şirketlerinden otomobil kiralayabilir ya da 7/24 hizmet veren taksilerden faydalanabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.