Skip to main content

BARSELONA İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Akdeniz’in en büyük liman kenti olan Barselona yılda 10 milyona yakın turist ağırlayan, oldukça popüler bir destinasyon. Ekonomik olarak büyük bir gücü olan Barselona, ülkenin ikinci büyük şehri ve Katalan bölgesinin de başkenti sayılıyor. Hem deniz hem de kültür tatili açısından ilgi gören şehirde her an yapılabilecek pek çok alternatif bulunuyor.

OModern sanatın en önemli isimlerinden Gaudi’nin kazandırdığı eserlerle güzelliği perçinlenen Barselona, sanatın ve mimarinin en güzel örneklerine sahip. Her yıl milyonlarca misafiri ağırlayan şehir hem deniz hem kara hem de hava yolu ile ulaşım imkanı olan harika bir konumda yer alıyor. Tıpkı İstanbul gibi… Bu iki harika şehir arasında yaşanan havayolu trafiğinde Türk Hava Yolları’nın Barselona-İstanbul uçuşları sunduğu kalite ve konfor ile oldukça ilgi görüyor.


Günlük olarak, Barselona’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından yapılan ortalama dört direkt uçuş bulunuyor. Bu uçuşların çoğu İstanbul Havalimanı’na (IST) düzenlenirken ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) uçmak isteyen yolcular için de alternatifler bulunuyor. İki şehir arasındaki uçuşlar yaklaşık üç buçuk saat sürüyor, sefer sayılarında mevsime bağlı bir değişiklik yaşanmıyor.

İstanbul’daki iki havalimanına da yapılan Türk Hava Yolları’nın Barselona-İstanbul uçuşları sayesinde yolcular, İstanbul’da gidecekleri yere yakın olan havalimanına inecek uçuşu seçebilme fırsatını buluyor. Uçak biletinizi buna dikkat ederek almanız size avantaj sağlayabilir.

Öte yandan İstanbul, Türk Hava Yolları’nın pek çok uçuşu için önemli bir aktarma merkezi. Siz de Barselona’dan İstanbul’a uçacak ve buradan Türk Hava Yolları’nın farklı bir uçuşuyla dünyanın başka yerlerine doğru yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Kalkış yeri: Barselona


Turkish Airlines Barcelona Flights

Akdeniz’in en büyük limanı olmanın yarattığı avantaj ile ekonomik, ticari, sanayi ve turistik açıdan dünyanın önde giden şehirleri arasında yer alan Barselona, konuklarını samimi bir hava ile sarıyor. Güler yüzlü insanlar, kibar çalışanlar, geniş ve güzel caddelerle temiz ve düzenli bir şehir Barselona. Dünyanın en popüler futbol takımlarından biri olan FC Barselona’nın ev sahibi olan şehir, dünya büyükleri arasında bulunan Camp Nou stadıyla da sporseverlerin yakından tanıdığı bir kent.

Art Nouveau Akımı’nın öncüsü olan Mimar Gaudi’nin tasarladığı ve dünyadaki namı “Bitmeyen Kilise” olan La Sagrada Familia görülmesi gereken muhteşem bir başyapıt. Halen devam eden ve 1882’den beri bitmeyen inşaatıyla yüz yıldan uzun süredir gündemde olan kilise, şehirde her yerde imzası olan sanatçı Gaudi’nin mezarına da ev sahipliği yapıyor.

Türk Hava Yolları’nın Barselona-İstanbul uçuşları Barselona El Prat Havalimanı (BCN)üzerinden yapılıyor ve havalimanı şehir merkezine 17 kilometre mesafede yer alıyor.

Barselona El Prat Havalimanı’na (BCN) ulaşım

Şehir merkezinden Barselona Havalimanı’na (BCN) ulaşım için alternatifleriniz oldukça fazla. Aerobus 1 ve Aerobus 2 numaralı otobüs hatları sizi Plaça Catalunya’dan alarak havalimanının 1 ve 2 numaralı terminallerine taşıyor. Sefer sayıları ve sıklıkları yüksek olan bu hatlar havalimanı ulaşımı için yoğun olarak tercih ediliyor.

Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki yolu trenle gitmek isteyen yolcular, şehrin en büyük tren istasyonu Estacio Sants veya Passeig de Garcia’dan havalimanı Terminal 2 trenlerine binebilir. Havalimanına vardıktan sonra Terminal 1’e geçecek yolcular ücretsiz servis araçlarını kullanabilirler.

Metro ağını tercih eden yolcularsa L9 Sud hattı ile şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirler. Sık seferler ile ulaşımı kolaylaştıran metro hattı her iki terminale de taşıma yapıyor.

Belediye otobüslerini kullanmak isterseniz gün içinde 46, gece saatlerinde ise N17 ve N16 hatlarını seçebilirsiniz. Bu araçlara binmek içinse şehrin ana meydanlarından biri olan Plaça Catalunya’ya ulaşmanız gerekiyor. Dilerseniz 7/24 çalışan taksileri kullanmak da seçenekleriniz arasında.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Türkiye’nin sanayi ve finans merkezi olan İstanbul aynı zamanda dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer alıyor. Gelişmiş ekonomik düzey ve sağladığı imkanlar nedeniyle yıllardır dünya genelinden büyük göç alan şehir, bugün artık çok uluslu bir popülasyona sahip. Şehir siluetini tamamen değiştiren gökdelenler, çok katlı iş merkezleri, lüks oteller, tarihi binalar, görkemli anıtlar ve asma köprülerle bezenmiş olan İstanbul, eski ile yeninin sentezini en iyi şekilde gösteriyor. Üstelik bunu o kadar büyük bir ustalıkla yapıyor ki ortaya çıkan sonuç ve yarattığı atmosferle büyük beğeni alıyor.

Türk Hava Yolları’nın Barselona-İstanbul uçuşları, şehirde bulunan iki havalimanı yönüne de yapılıyor. Bu nedenle İstanbul uçak bileti alırken gitmek istediğiniz konuma yakın olan havalimanına iniş yapacak seferi seçerek, şehir içinde harcayacağınız zamandan tasarruf edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST), şehir merkezine 35 km mesafede yer alıyor. Havaist otobüsleriyle Taksim, Beşiktaş, Yenikapı, Bahçeşehir ve Kozyatağı gibi şehir merkezindeki birçok farklı noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine İETT otobüslerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcuların başlıca tercihlerinden biri havalimanı servislerini kullanmak. Bu servisler Anadolu yakasında Kadıköy’e, Avrupa yakasında ise Taksim’e ulaşım sağlıyor.

Metro kullanmak isteyen yolcuların metro hattına ulaşmak için havalimanından hareket eden KM22 numaralı belediye otobüsü ile Kartal Metro İstasyonu’na geçmeleri gerekiyor. Metro hattına aktarma yaptıktan sonra anons ve yönlendirmeleri izleyerek, ağın hizmet verdiği hat boyunca dilediğiniz semte devam edebilirsiniz.

Şehir merkezine direkt belediye otobüsü ile ulaşmayı tercih ederseniz, E11 ve ekspres hizmet veren SG-1 numaralı otobüsleri araçları kullanarak Kadıköy’e kadar gidebilirsiniz. Otomobil kiralama ve taksi tutmak da seçenekleriniz arasında.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.