Skip to main content

BASEL İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Ren Nehri’nin içinden geçip gittiği Basel, İsviçre’nin en keyifli şehirleri arasında öne çıkıyor. 7. yüzyıldan bugüne uzanan tarihinde her zaman sanatla iç içe bir yaşam tarzını benimseyen kent, bu niteliğini yitirmeden gelişmeye ve sanatla büyümeye devam ediyor. Rengarenk sokakları, hareketli yaşamı ve ilgi çekici müzeleriyle her stilden gezgine hitap edebilecek bir destinasyon olan şehir, yılın her dönemi çokça ziyaret alıyor ve misafirlerine unutulmayacak bir seyahat deneyimi sunuyor.

Avrupa’nın sanat konusunda bir adım ileri öne çıkan şehri Basel’den Türkiye’nin popüler metropolü İstanbul’a yapacağınız seyahatler için siz de Türk Hava Yolları’nın sunduğu uçak bileti seçeneklerini değerlendirebilir; konforlu ve güvenli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.


Basel’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde 2 ya da 3 direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlar Basel Mulhouse Freiburg Havalimanı’ndan (BSL) başlıyor, İstanbul Havalimanı’nda (IST) sona eriyor ve yaklaşık 3 saat sürüyor. İstanbul, Türk Hava Yolları uçuşları için önemli bir aktarma noktası. Dolayısıyla Basel’den yola çıkarak dünyanın farklı noktalarına uçmak isteyen yolcular tarafından da bu hattaki uçuşların sıklıkla tercih edildiğini söylemek mümkün. Bununla birlikte iki şehir arasındaki sefer sayısında yıl boyunca büyük bir değişiklik görülmüyor; ancak sezonlar içinde hareket saatlerinde farklılıklar yaşanabiliyor.

Kalkış yeri: Basel


Turkish Airlines Basel Flights

İsviçre’nin kültür başkenti ve en büyük üçüncü şehri olan Basel, ülkenin kuzey kısmında, Fransa ile Almanya sınırında yer alıyor. Son derece kozmopolit bir nüfusa sahip olan bu güzel şehir, sanatın etkisinin her an hissedildiği atmosferiyle şehri ziyaret eden turistler için keyifli bir destinasyon oluyor.

Şehrin en çok ziyaret edilen simgelerinden birisi olan Ren Köprüsü, kentin en eski yapılarından biri olarak öne çıkıyor. Marktplatz adıyla bilinen meydan ise hem açık pazarıyla hem de çevredeki çok sayıda yapıyla oldukça popüler. “Basel’in Kapısı” diye anılan Spalentor ile Ren Nehri arasında bulunan şehrin tarihi kısmında ilginizi çekecek çok sayıda eserle karşılaşabilirsiniz. Kağıt ve matbaa ile bir yolculuk yapmanızı sağlayan Paper Mill, ülkenin en değerli sanat eserlerinin sergilendiği Kunstmuseum ile Beyeler Müzesi, Basel’in ilgi çeken müzeleri arasında üst sıraları alıyor. Açık alanda vakit geçirmek isteyen turistlerin tercihi ise Kannenfield Park’tan yana oluyor. Park geniş alanı ve keyifli yapısıyla konukların beğenisini kazanıyor.

İsviçre, Fransa ve Almanya’ya ortak hizmet veren Basel Mulhouse Freiburg Havalimanı (BSL), şehir merkezinden 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Basel kalkışlı uçak bileti sahibi olanlar, yolculuklarına buradan başlıyor.

Basel Mulhouse Freiburg Havalimanı’na (BSL) ulaşım:

Basel şehir merkezinden havalimanına gitmek için 50 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Basel SBB Tren İstasyonu’ndan binebileceğiniz bu otobüs 20 dakika gibi kısa bir sürede havalimanına ulaşıyor. Tren tercih eden yolcular, yine Basel SBB Tren İstasyonu’ndan Saint Louis Tren İstasyonu’na kadar trenle yolculuk edip ardından 11 numaralı otobüs ile havalimanına gidebilir. Ancak aktarma yaparak gitmektense, direkt ulaşım sağlayan otobüslerin daha sık kullanıldığını söyleyebiliriz.

Şehrin her yerinden binebileceğiniz taksilerle de 7/24 havalimanına ulaşım sağlamak mümkün.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık kenti olan İstanbul, görkemli ve tarihi bir şehir. Dünyanın iki kıtasında da toprakları olan bu güzel kent, hem Asya hem de Avrupa’da yer alıyor. Birbirinden güzel semtleri, binlerce yıllık tarihi mirasıyla birleşerek kentin etkileyici yönünü artırırken, bu kozmopolit metropol kendine özgü karakteriyle dikkat çekiyor.

İstanbul Boğazı’nın kıyılarında ahşap yalılar, her semti rengarenk bir bahçeye çeviren parklar, İslam mimarisinin en güzel örneklerini oluşturan camiler ve Osmanlı döneminden kalma görkemli saraylarla turistler için önemli bir çekim yaratan İstanbul, yılın her mevsimi ziyaret edilebilen popüler bir destinasyon. Şehrin iki yakasında karşılıklı yer alan tarihi hisarlar, muhteşem bir koleksiyonla müze olarak hizmet veren Topkapı Sarayı, adeta bir sanat eseri olan Sultanahmet Camii, asırlardır gözleri kamaştıran Ayasofya şehrin en çok ziyaret alan simgeleri arasında öne çıkıyor.

İstanbul’da mevcut hava trafiğine iki adet havalimanı hizmet veriyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Basel kalkışlı İstanbul uçak bileti satın alan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST) D20 yolu üzerinde bulunuyor ve yolun bir ucu TEM'e bağlanıyor. Yakınında, Odayeri'nde ise 07 bağlantısı bulunuyor. Bu yollar hem TEM’e hem de E5'e bağlanma seçeneği sunuyor.

Şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı'ndan Havaist, İETT, taksi ya da özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. 100-110 TL karşılığında taksiyle şehrin birçok noktasına yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndaki (IST) firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.