Skip to main content

BATMAN İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Dicle Nehri’nin bereketini bıraktığı tarihi topraklarda yer alan Batman, Güneydoğu Anadolu bölgesinin popüler destinasyonlarından biri. Hem tarihi zenginliği hem de kültürel yapısıyla ilgi çekici bir şehir olan Batman, doğal güzellikleri de dikkat çekiyor. Mağaralar diyarı Hasankeyf’e ev sahipliği yapan bu güzel şehir, her yıl çok sayıda konuk tarafından ziyaret ediliyor. Bütün değerlerine eşlik eden yeraltı zenginlikleriyle de bölgenin üretim gücü yüksek kentlerinden biri olan Batman, gelişen ve hızla büyüyen ekonomisiyle ülkenin yüzünü güldürüyor.

Güneydoğu Anadolu’nun parlayan yıldızı Batman ile ülkenin yıldızlara en yakın gökdelenlerine sahip kenti İstanbul arasındaki seyahatlerde Türk Hava Yolları uçuşları yoğun ilgi görüyor. İki şehir arasında yapacağınız yolculuk sırasında konfor ve güvence farkını doyasıya yaşamak için hemen şimdi uçak bileti sayfasını ziyaret ederek birkaç kolay adımda rezervasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.


Batman’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından iki ya da üç direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşların iniş noktaları İstanbul Havalimanı (IST) veya İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olarak değişiklik gösterirken, yolculuklar yaklaşık iki buçuk saat sürüyor. Batman-İstanbul hattındaki uçuşlarının bazıları da Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşiyor. Uçuş alternatiflerini artırmak isteyenler için güzel alternatif sunan bu aktarmalı uçuşlarda yolculuk süresi Ankara’daki bekleme süresine paralel olarak değişiyor.

Kalkış yeri: Batman


Turkish Airlines Batman Flights

Güneydoğu Anadolu Bölgesi şehirlerinden olan Batman, binlerce yıllık tarihiyle kültürel birikimi yüksek topraklar üzerinde yer alıyor. Şehrin 10 bin yaşında olduğu düşünülen en önemli simgesi Hasankeyf. Binlerce mağarayla karınca yuvasını andıran bu yerleşim yeri, benzeri çok görülmemiş bir medeniyetin mimari izlerini taşıyor. İç içe geçmiş mağaralar arasında ilginç bir yaşam biçimini gözler önüne seriyor ve bugün hala içinde yaşanılan mağaralarıyla turistik bir çekim merkezi oluyor. Sular altında kalma tehdidi olan Hasankeyf’i görüp hafızanıza kazıdıktan sonra Malabadi Köprüsü’nü gezip Dicle Nehri kıyısındaki mesire yerlerinde keyifli bir mola verebilirsiniz.

Türk Hava Yolları’nın Batman kalkışlı uçuşları, şehrin tek havalimanı olan Batman Havalimanı’ndan (BAL) hareket ediyor ve havalimanı şehir merkezine 7 kilometre mesafede yer alıyor.

Batman Havalimanı’na (BAL) ulaşım:

Şehir merkezinden Batman Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular, belediye tarafından yapılan otobüs seferlerinden faydalanabilir. Belediye, Diyarbakır Caddesi ya da Gültepe Kavşağı’ndan binebileceğiniz bu otobüslerin sefer saatleri uçak saatlerine göre düzenleniyor. Ayrıca kentin tüm noktalarından binebileceğiniz ticari taksilerle de havalimanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Istanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, kendine özgü yaşam biçimi, kültürel birikimi ve değerini katlayan doğal güzellikleriyle son derece ilgi çeken bir destinasyon. İki kıta arasındaki hakim konumu ve kozmopolit nüfusuyla önemli bir dünya kenti olan şehir, her yıl milyonlarca yolcu için önemli bir durak oluyor. İş gezileri, balayı tatilleri, hafta sonu kaçamakları, büyük organizasyonlar, kültür ve kongre seyahatleri, yıllık izinler... Çeşitli sebeplerle İstanbul’a giden çok sayıda konuk, bu büyüleyici şehri tanımak ve barındırdığı güzelliklere tanık olmak için bütün fırsatları kullanıyor. Bazen bir bardak sıcak çay ve simitle deniz kenarındaki bir çay bahçesinde, bazen Aya İrini’de bir konserde, bazen Boğaziçi’nde lüks bir restoranda, bazen Emirgan korusundaki lale şenliğinde; şehrin yaşantısına eşlik etmek için kentin temposuyla yarışıyorlar.

Türkiye’nin hava trafiği en yoğun şehri İstanbul’da iki havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan İstanbul uçak bileti sahibi olan yolcular iniş noktası olarak her ikisini de seçebiliyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST) D20 yolu üzerinde bulunuyor ve yolun bir ucu TEM'e bağlanıyor. Yakınında, Odayeri'nde ise 07 bağlantısı bulunuyor. Bu yollar hem TEM’e hem de E5'e bağlanma seçeneği sunuyor.

Şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı'ndan Havaist, İETT, taksi ya da özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. 100-110 TL karşılığında taksiyle şehrin birçok noktasına yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndaki (IST) firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) inecek yolcular da şehir merkezine ve çeşitli noktalara ulaşmak için birkaç alternatife sahip. Yolcuların genel eğilimi metro ile entegre hizmet sunan otobüs hatlarını kullanmak ve havalimanı servislerinden hizmet almak olsa da yakın mesafeli yolculuklar için taksiye binmek de son derece talep gören bir seçenek.

Sabiha Gökçen Havalimanı-Kartal güzergahında hizmet veren KM22 numaralı belediye otobüsüyle aktarma noktası olan Kartal metro istasyonuna ulaşabilirsiniz. Ayrıca İETT tarafından hizmete konulmuş olan otobüs seferlerinden de yararlanabilirsiniz. Taksim için SG-2, 4. Levent için E-3 ve Kadıköy için E11 ile SG-1’e binebilirsiniz. Havalimanı servisleriyle ise şehrin merkezi noktaları olan Yenisahra, Kadıköy ve Taksim’e ulaşmak mümkün.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.