Skip to main content

BERLİN ANKARA UÇAK BİLETİ

Almanya’nın başkenti Berlin; tarihi birikimi, kültürel değerleri ve genç nüfusa sağladığı imkanlarla Avrupa’nın en popüler destinasyonları arasında yer alıyor. Zamanında Berlin Duvarı ile iki farklı dünyaya bölünmüş olan bu güzel şehir, yıkılan duvarın ardından diğer yarısıyla kucaklaşarak; sanat, kültür ve eğitim alanında hem ülkesine hem de tüm dünyaya öncülük etmeye başladı. Muhteşem doğası ve hareketli yaşamıyla da öne çıkan Berlin, sizi unutulmaz bir tatile davet ediyor.

Almanya’nın dinamik şehri Berlin’den Türkiye’nin başkenti Ankara’ya yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları uçuşları oluyor. Siz de konforlu bir yolculuk ile kaliteli hizmet için uçak bileti sayfasını ziyaret edebilir ve iki şehir arasında yapacağınız yolculukları planlamaya başlayabilirsiniz.


Haftanın her günü İstanbul aktarmalı olmak üzere ortalama 20 farklı uçuş alternatifi sunuluyor. Bu uçuşlarda İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) aktarma noktası olarak kullanılıyor. Bazılarında aktarma iniş havalimanı ile tekrar hareket havalimanları değişebiliyor. Yolculuk süresi ise İstanbul’daki bekleme süresine göre değişiyor ve 5 ila 10 saat arasında oluyor.

Kalkış yeri: Berlin


Turkish Airlines Berlin Flights

Spree Irmağı’nın şehirde oluşturduğu kanallarla hareketlenen ve yeşil alanlarıyla hayranlık uyandıran Berlin, başkent olmasının verdiği idari gücüyle birlikte bohem tarzıyla da ilgi çekiyor.

Berlin Duvarı’nın bağlantı ve geçiş noktalarından biri olan Charlie Kontrol Noktası, kentin en önemli simgeleri arasında yer alıyor. Temsili bir değeri olan bu nokta, çekilen çok sayıda acının tekrar yaşanmaması için gelecek nesillere de bir tembih niteliği taşıyor. Kenti ziyaret eden turistlerin gitmekten keyif aldığı müzeleriyle öne çıkan Müzeler Adası, yemyeşil yapısıyla şehrin keyifli açık alanlarında yer alan Tiergarten ve görkemli yapısıyla nefes kesen Brandenburger Tor kapısı da turistik gezilerin önemli noktaları arasında bulunuyor.

Destinasyon: Ankara


Turkish Airlines Ankara Flights

Türkiye’nin başkenti Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde, yani ülkenin orta kısmındaki konumuyla dikkat çekiyor. Şehir, binlerce yıl önceye dayanan kültürel zenginliğin günümüze kadar gelen mirasçısı olarak son derece değerli bir senteze sahip.

Yıl boyunca tüm dünyadan hayli yüksek oranda ziyaret alan başkent, tarihi ve turistik noktalarıyla ilgi çekici bir destinasyon. Bölge geçmişine ışık tutan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, ülkenin temeline şahitlik etmiş olan 1. Meclis ve Cumhuriyet Müzesi, 125 metre yüksekliğiyle şehri tepeden seyredebileceğiniz Atakule, 7. yüzyıldan günümüze kadar gelebilen Ankara Kalesi ve ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir şehrin önemli simgeleri arasında. Mimari güzellikleriyle ilgi çeken, özellikle Kaleiçi bölgesinde yer alan Ankara evleri de şehir gezileri sırasında turistler tarafından beğeniyle ziyaret ediliyor.

Ankara’nın hava trafiğini yöneten tek bir havalimanı bulunuyor: Esenboğa Havalimanı (ESB). Dolayısıyla Türk Hava Yolları’ndan Ankara uçak bileti satın alan yolcular için varış noktası bu havalimanı oluyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşım

Esenboğa Havaalanı’ndan (ESB) şehir merkezine gitmek için belediye tarafından işletilen otobüsleri değerlendirebilirsiniz. Tercihiniz bu yönde olacaksa, Esenboğa Havalimanı-Aşti-Kızılay üçgeninde çalışan 442 numaralı otobüsleri kullanmanız gerekecek. Havalimanı servisleri de şehir merkezine ulaşımda en az belediye otobüsleri kadar sıklıkla kullanılıyor. Bu servisler ise 19 Mayıs Stadyumu’na dek ulaşım sağlıyor.

Eğer kişisel bir ulaşım arayışınız varsa 7/24 hizmet veren taksilerle şehrin dilediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Ankara seyahatiniz sırasınca kullanabileceğiniz bir otomobil kiralamak da seçenekleriniz arasında.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.