Skip to main content

BERLIN BEYRUT UCAK BİLETİ

İkinci Dünya Savaşı sonrasında örülen duvar ile ikiye bölünüp 1990’da tekrar birleşen Berlin, günümüzün gözde başkentlerinden biri olarak tüm dünyadan yüksek sayıda ziyaret alıyor. Savaş yaraları ile çok hırpalansa dahi ayağa kalkmayı başarmış olan kent; muhteşem müzeleri, son derece kıymetli eserlerin sergilendiği sanat galerileri, düzenli şehirleşmesi ve bohem havası ile Avrupa’nın gözde destinasyonlarından...

İç savaşın üzerinde yarattığı yıkımı hızla telafi eden Beyrut ise Akdeniz’in tarih boyunca değeri azalmayan en önemli ticari limanları arasında. Kozmopolit yapısı ile kendi bölgesinin modern yüzü olan şehir; kültür, sanat, iş ve eğlence alanlarında popüler bir çekim noktası.

Avrupa’nın bohem şehrinden Ortadoğu’nun bu büyük liman kentine yapacağınız yolculukta beklentiniz konforlu bir uçuş ve kaliteli bir hizmet ise Türk Hava Yolları Berlin kalkışlı uçak bileti sayfasını hemen gözden geçirip, seyahat planlarınızı yapabilirsiniz.


Berlin’den Beyrut’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 15 uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul aktarmalı yapılıyor ve genellikle İstanbul Havalimanı (IST) aktarma noktası olarak kullanılıyor. Yolculuk süresi ise aktarmaya bağlı olarak 7 ila 25 saat arasında sürüyor.

Bazı uçuşların aktarmasında iniş havalimanı ile tekrar hareket havalimanları aynı olmayabiliyor. Uçağınız İstanbul’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) iniş yapıp Beyrut’a tekrar kalkışınız İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleşebiliyor. Yıl içinde mevsime bağlı olarak uçuş sayısında küçük farklılıklar yaşanabiliyor.

Türk Hava Yolları ile yapacağınız Berlin-Beyrut seyahatinde, Avrupa’nın en büyük ve ilgi çekici metropollerinden olan İstanbul’da geçireceğiniz aktarma süresini, keyifli bir molaya çevirmeniz mümkün. Türk Hava Yolları size Touristanbul ve Stopover hizmetleri ile muhteşem bir deneyim yaşatıyor. Aktarma süresi 6-24 saat arasında olan uçuşlarda, ücretsiz hizmeti olan Touristanbul gezi paketi, aktarmanızı keyfe dönüştürüyor. Aktarma süresinin 20 saat ve daha üzerinde olduğu uçuşlarda ise Türk Hava Yolları Stopover hizmetiyle yolcularına ücretsiz konaklama ve şehir turu paketleri sunarak büyük bir ayrıcalık sağlıyor.

Kalkış yeri: Berlin


Turkish Airlines Berlin Flights

Savaş döneminin böldüğü ve ağır yaralar bıraktığı Berlin, yaşadığı bu dönemin izlerini hızla silmiş, sahip olduğu tarihi değerleri birer birer ayağa kaldırarak politik ve kültürel anlamdaki üstünlüğünü korumuş bir Avrupa başkenti. Bugün teknolojik, ekonomik ve politik olarak sahip olduğu pozisyonu kültür, sanat ve eğitimle birleştirmiş olan Almanya’nın başkenti Berlin, tüm dünyadan gerek iş gerek turistik nedenli pek çok ziyaret alıyor. Türk Hava Yolları Berlin çıkışlı uçuşları ile şehre gelen ve giden yolcuları dünyanın dört bir yanına taşıyor.

Brandenburg Kapısı, Reichstag (Parlamento Binası), Alexander Meydanı, Spree Nehri ve Müze Adası, Charlottenburg Sarayı, Berlin Katedrali, Potsdamer Meydanı şehri ziyaret eden turistler tarafından çok beğeniliyor. Berlin’i tam olarak anlayabilmek için Nazi Almanyası zamanını temsil eden Checkpoint Charlie, Doğu Yakası Galerisi ve Holocaust Anıt Mezarı da görülmesi gereken yerlerden birkaçı.

Destinasyon: Beyrut


Turkish Airlines Beirut Flights

Ortadoğu’nun modern kentlerinden biri olan Beyrut, iç savaş döneminin üzerinde bıraktığı tozu silkeleyip yerinden hızla kalkmayı başarmış bir Akdeniz limanı. Müslüman ve Hristiyan toplumların iç içe yaşadığı şehir, hoşgörünün de temsilcisi adeta..

Bir yanda modern ve yeni binalar, diğer yanda bombalardan nasibini almış savaş mağduru kalıntılar… Pek çok dergi ve seyahat fotoğrafında rastlamış olabileceğiniz Güvercin Kayaları, Harisa Dağı tepesindeki Meryem Ana Heykeli, Bekaa Vadisi ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan Baalbek Harabeleri ile Byblos Antik Kenti şehrin en popüler noktaları. Dikit-sarkıtlardan oluşan, içindeki gölde kayık gezisi yapılabilen, yarattığı masalsı görkem ile dünyanın yedi harikası arasına aday gösterilen Jeita Grotto Mağaraları ise mutlaka görmeniz gereken yerler arasında ilk sırada. Ayrıca şehrin modern yüzü Corniche Bölgesi boyunca uzanan keyifli kafe ve tesislerde soluklanılabilir, Akdeniz’in keyfini çıkarabilirsiniz.

Beyrut’un tek havalimanı Refik Hariri Uluslararası Havalimanı (BEY) şehir merkezine yedi kilometre mesafede bulunuyor.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezine çok uzak olmayan Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nda (BEY) ulaşım için resmi bir toplu taşıma hizmeti bulunmuyor.

Taksi ile terminalden şehir merkezine ulaşmak mümkün. Havalimanı dışından hareket eden özel minibüslerle de yolculuk yapabilirsiniz. Minibüsler için herhangi bir durak yok, inmek istediğiniz zaman elinizle işaret etmeniz yeterli oluyor.

Bu bölgede havalimanından şehir merkezine kolay ulaşım için seyahatiniz öncesi bir transfer planı yaparak size yardımcı olacak firmalarla görüşmeniz en doğru seçenek olacaktır. Konaklama yapacağınız otelin transfer hizmeti olup olmadığını kontrol etmek de seçenekler arasında.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.