Skip to main content

BERLİN TİFLİS UÇAK BİLETİ

Almanya’nın başkenti Berlin, Spree Irmağı kenarında konumlanmış keyifli bir destinasyon. Şehir, II. Dünya Savaşı döneminde mimari anlamda pek çok darbe alsa da şimdilerde yepyeni yüzüyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Yakın zamana kadar çeşitli savaşlara tanıklık etmiş kent, bu geçmişin izlerini taşıyan mimarisi ve müzeleri ile kültür turizminin odak noktası oluyor. Öte yandan Berlin eğlence merkezli geziler ve gurme turlar için de son derece uygun bir alternatif.

İçinden Spree Irmağı’nın geçtiği Berlin’den Kura Nehri’nin kıyısında yer alan Tiflis’e yapacağınız seyahatler için Türk Hava Yolları’nın uçak bileti sayfasını ziyaret ederek yolculuğunuzu planlamaya başlayabilirsiniz.


Berlin’den Tiflis’e Türk Hava Yolları tarafından her gün yaklaşık 20 farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul aktarmalı yapılıyor ve genellikle aktarma noktası olarak İstanbul Havalimanı (IST) kullanılıyor. Bazı uçuşlarda aktarma iniş havalimanı ile tekrar hareket havalimanları değişiklik gösterebiliyor. Bu durumda İstanbul Havalimanı’ndan (IST) İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) geçiş yapmak gerekiyor. Yıl içinde uçuş sayılarında değişiklikler görülebiliyor ve yaz aylarında daha fazla uçuş alternatifi bulmak mümkün oluyor.

Türk Hava Yolları tarafından Berlin-Tiflis arasında yapılan uçuşlarda süre, İstanbul’daki aktarmaya bağlı olarak değişiyor; ancak uçuşlar ortalama olarak 7 ila 23 saat arasında sürüyor.

Türk Hava Yolları ile yapacağınız Berlin-Tiflis seyahatinde, Avrupa’nın en güzel metropollerinden olan İstanbul’da yapılacak olan aktarmayı, keyifli bir molaya çevirebilirsiniz. Aktarma süresinin 6-24 saat arasında olduğu uçuşlarda Türk Hava Yolları size ücretsiz sunduğu Touristanbul hizmetiyle İstanbul’u hızlıca keşfe çıkmak mümkün.

Kalkış yeri: Berlin


Turkish Airlines Berlin Flights

Modern çizgisiyle bohem bakış açısını bir arada görebileceğiniz sanat galerileri, tarihi aydınlatan müzeleri ve farklı mimarisiyle turistik bir destinasyon olan Berlin, tüm dünyanın ilgi gösterdiği popüler şehirler arasında üst sıralarda yer alıyor. Spree Irmağı’nın kanalları ve çevredeki göllerle doğal güzellikleri konusunda da şanslı bir şehir olan Berlin, ülkenin en popüler destinasyonları arasında yer alıyor.

Nazi Almanyası döneminde, Berlin Duvarı’ndan geçiş noktası olan Checkpoint Charlie ve Doğu Yakası Galerisi kentin önde gelen simgelerinden. Turistler geçmişin kötü hatıralarını barındıran bu noktalarda geleceğe ders niteliğinde olacak fotoğraflar çekmeyi seviyorlar. Brandenburger Tor adındaki tarihi Berlin kapısı gösterişli mimarisiyle ilgi çekiyor. Birbirinden değerli beş müzenin yer aldığı Müzeler Adası, ihtişamlı Charlottenburg Sarayı ve özellikle çocuklu ailelerin favorisi olan Berlin Hayvanat Bahçesi, şehrin görülecek yerleri arasında öne çıkıyor.

Destinasyon: Tiflis


Turkish Airlines Tbilisi Flights

Kura Irmağı’nın içinden geçtiği keyifli şehir Tiflis, Gürcistan’ın başkenti ve en kalabalık şehirlerinden biri. Yemyeşil doğası, misafirperver insanları ve geleneksel yemekleriyle ilgi çeken bu harika şehir, tüm dünyanın merak ettiği destinasyonlar arasında. Özellikle Kura Nehri’nin batı yakasında bulunan Eski Şehir ve tarihi bölgeler, kültür turlarını seven turistlerin ilgisini çekiyor. Hareketli Eski Şehir meydanı, çok sayıda kafe ve restoran ile en turistik nokta olurken 4. yüzyıldan kalma Narikala Kalesi ve Gürcü Ana Heykeli, Tiflis’e hakim konumlarıyla kentin önemli diğer simgeleri arasında yer alıyor. Şehri daha yakından tanımak ve güncel yerel yaşama karışmak isteyen konuklar Rustaveli Bulvarı ve Özgürlük Meydanı civarında vakit geçirmeyi tercih ediyor.

Tiflis’te hava trafiğini yöneten tek havalimanı bulunuyor ve Türk Hava Yolları’ndan Tiflis uçak bileti sahibi olan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor. Tiflis Havalimanı (TBS) şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşım

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşmak için terminal çıkışından 37 ve 137 numaralı otobüs hatlarına binebilirsiniz. Bu araçlar 15 dakikada bir hareket ediyor ve yaklaşık bir saatlik yolculukla şehir merkezine gidiyor. Samgori, Avlabari, Özgürlük Meydanı, Rustaveli, Cumhuriyet Meydanı, Tamar köprüsü güzergahını takip eden bu otobüsler yolcular tarafından yoğun olarak kullanılıyor.

Daha kişisel ve hızlı bir seyahat için havalimanı terminal çıkışında göreceğiniz duraktan taksiye binebilirsiniz. 7/24 hizmet veren bu araçlarla toplu taşımadan daha konforlu bir yolculuğun ardından kentin istediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Sıkça tercih edilmese de, 08.45-18.05 saatleri arasında havalimanından şehir merkezindeki ana tren garına hizmet veren tren hattını da kullanabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.