Skip to main content

BEYRUT ISTANBUL UÇAK BİLETİ

Orta Doğu’nun küllerinden doğan şehri Beyrut, tarihi eserleri ve doğal güzellikleriyle mutlaka görmeniz gereken şehirlerin başında geliyor. Sokak sanatının ve hareketin eksik olmadığı sokaklarında yürürken kendinizi bambaşka bir diyarda hissedeceğiniz bu şehirden İstanbul’a sene boyunca sıkça uçak seferleri düzenleniyor. Bu seferlerin en çok tercih edilen firması ise size her açıdan bulutların üzerinde bir yolculuk vadeden Türk Hava Yolları oluyor. Siz de bu Beyrut-İstanbul arasında bir yolculuk planlıyorsanız, şimdi uçak bileti sayfasını inceleyebilir; kendinize en uygun tarihler için bir seyahat organize edebilirsiniz.


Beyrut’tan İstanbul’a her gün Türk Hava Yolları tarafından üç uçuş gerçekleştiriliyor. Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) kalkan uçaklar İstanbul’da Havalimanı’na (IST) varıyor. Yaklaşık iki saat süren yolculuklar herhangi bir havalimanına uğramadan, direkt olarak yapılıyor.

İstanbul aynı zamanda Türk Hava Yolları’nın pek çok uçuşu için aktarma noktası konumunda bulunuyor. Siz de Beyrut kalkışlı uçak bileti alternatiflerini inceleyerek İstanbul’a vardıktan sonra farklı bir uçuşa aktarma yaparak yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Kalkış yeri: Beyrut


Turkish Airlines Beirut Flights

Tarihi 5000 yıl öncesine kadar uzanan Lübnan’ın başkenti Beyrut, misafirlerini büyüleyecek bir atmosfere sahip. Yakın zamana kadar yaşanan savaşların izlerini taşıyan şehir, her geçen gün biraz daha yenilenerek misafirlerinin karşısına çıkıyor. Bunu yaparken de en büyük desteği daima pozitif enerjiye sahip halkından alıyor. İşte bu özel deneyimin yanı sıra Beyrut, görülmesi gereken yerler konusunda da misafirlerine oldukça cömert davranıyor. Öyle ki şehrin geçmişine tanıklık etmiş tarihî meydanı gezerken, Roma hamamlarını incelerken, Ulusal Müze’de geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Aynı zamanda birbirinden lezzetli yemekleriyle de size harika bir yolculuk vadeden şehir, sene boyunca yerli, yabancı birçok seyahatseveri ağırlıyor.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’na (BEY) ulaşım:

Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bulunan tek havalimanına otobüs ve taksi ile ulaşım seçenekleriniz bulunuyor. A kodlu otobüsler Dora’dan kalkarak Martyrs’ Meydanı, Bechara El Khoury ve Chatila’dan geçiyor ve Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’na (BEY) ulaşıyor. Ain El Mraiseh’den ve Choueifat’tan karşılıklı olarak kalkan 5 numaralı otobüsler ise Chatila ve Cocodi’den geçerek havalimanına varıyor. Havalimanına giden taksiler ise şehir içinde hizmet veren normal taksilere göre biraz daha pahalı oluyor.

Destination: Istanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Yedi tepeli güzel İstanbul, kültürel hazineleriyle ziyaretçilerini heyecanlandırmaya her daim hazır bir şehir. Sarayları, camileri, müzeleri ve daha görülmesi gereken onlarca yapısıyla kalbinizi yerinden oynatacak bu güzel şehirde deniz kenarında yürüyüş yapmak ya da güzel parklarından birinde oturmak bile yeterli. Rengarenk pazarları ve pasajlarıysa ziyaretçilerin zihninde unutulmayacak kareler bırakıyor.

Bu güzel şehir ziyaretçilerini iki uluslararası havalimanıyla karşılıyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşları için her iki havalimanı da kullanılıyor; ancak Beyrut-İstanbul rotasında uçuşlar İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul’un yeni uçuş noktası İstanbul Havalimanı’dan (IST) şehre ulaşımla ilgili aklınızdaki tüm sorulara bu yazıda cevap bulabilirsiniz.

Öncelikle D20 bağlantı yolu üstünde bulunan havalimanından şehre TEM ve E5 üzerinden bağlanarak, kişisel aracınızla gelebilirsiniz. Kişisel aracınızı kullanmak istemiyorsanız havalimanında bulabileceğiniz araç kiralama firmalarından dilediğiniz aracı seçerek ulaşım sağlayabilirsiniz. İç ve dış hatlar terminalleri önünde 7/24 bulabileceğiniz taksiler de başka bir ulaşım alternatifi. Şehir merkezine yarım saat süren bir yolculuğun yaklaşık 100-110 TL civarında tuttuğunu ekleyelim. Toplu ulaşım içinse İstanbul’un 60 farklı noktasına giden Havaist servisleri ve İETT otobüsleri iyi birer alternatif. Daha fazla bilgi için ulaşım bilgileri sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.