Skip to main content

BİLBAO İSTANBUL UÇAK BİLETİ

İspanya’nın kültür kenti Bilbao, günümüzde oldukça popüler bir destinasyon. Ilıman iklimiyle bu keyifli şehir, yıl boyunca tüm dünyadan çok sayıda konuk ağırlıyor. Bilbao, ülkenin en eski liman kentlerinden biri olsa da günümüzde şehrin adı kültür, sanat ve turizm ile birlikte anılıyor. Kentin deniz ticaretini geride bırakıp tam bir kültür-sanat sahnesi haline gelmesi ise bundan yaklaşık 20 yıl önce Guggenheim Müzesi’nin açılmasıyla gerçekleşti. O günden bugüne hızla gelişen şehir, çok sayıda müze, sanat galerisi ve eserle dünyanın en popüler turistik kentleri arasına yerleşti.

İspanya’nın kaderini kendi kendine değiştiren bu güzel şehrinden Türkiye’nin turistik metropolü İstanbul’a yapılan seyahatlerde yolcular sıklıkla Türk Hava Yolları uçuşlarını tercih ediyor. Direkt olarak düzenlenen uçuşlar Türk Hava Yolları kalitesiyle öne çıkarak büyük ilgi görüyor. Siz de konforlu ve güvenli bir uçuş deneyimi için iki şehir arasında sunulan uçak bileti alternatiflerine bakarak seyahatinizi şekillendirebilirsiniz.


Bilbao-İstanbul hattında seyahat edecek yolcular, Türk Hava Yolları’ndan haftanın 3 ya da 4 günü direkt uçuş bulabilir. Bilbao Havalimanı (BIO) üzerinden başlayan bu uçuşlarda iniş noktası olarak İstanbul Havalimanı (IST) kullanılıyor. Uçuşlar yaklaşık 4 saat civarında sürüyor. Yıl boyu devam eden uçuşların sayısında sezonluk değişiklikler görülmüyor. Ancak uçuşlar her daim yoğun ilgi görüyor. Bilbao’dan yola çıkarak İstanbul üzerinden aktarmalı olarak dünyanın farklı noktalarına gidecek yolcular da bu yoğunlukta önemli bir paya sahip. Siz de İstanbul aktarmalı olarak gidebileceğiniz destinasyonlar hakkında bilgi almak için Bilbao kalkışlı uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kalkış yeri: Bilbao


Turkish Airlines Bilbao Flights

İspanya’nın en turistik kentleri arasında bulunan Bilbao, Atlantik Okyanusu’nun Biskay Körfezi’nde yer alıyor. Nervion Nehri kıyısında konumlanmış bu güzel şehir, İspanya’ya yıllar boyunca bir liman kenti olarak hizmet etmiş olsa da günümüzde popüler bir tatil destinasyonu olarak ilgi görüyor. Bir başyapıt olarak kabul edilen Guggenheim Müzesi’nin binası şehrin bütün profilini değiştirirken kültürel ve sanatsal atılımın da ateşleyicisi olup kenti bugünlere kavuşturuyor. Bilbao’nun en popüler simgesi durumundaki müze, eşsiz koleksiyonuyla da tüm dünyadan pek çok konuğun şehri ziyaret etme sebebi oluyor.

12. yüzyıldan bugüne uzanan yelpazedeki koleksiyonuyla ilgi gören Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi de Bilbao’nun kültür-sanat yaşamına önemli oranda katkı sağlıyor. Rengarenk binalarıyla ünlü, şehrin en eski cadde Casca Viejo ise şehrin en ikonik noktalarından biri. Nervion Nehri üzerindeki köprüler arasında farklılığıyla dikkat çeken Zubizuri Köprüsü ve Santiago Katedrali de Bilbao gezileri sırasında mutlaka görülmeli.

Bilbao’da iki adet havalimanı bulunuyor: Biarritz Havalimanı (BIQ) ve Bilbao Havalimanı (BIO). Bilbao-İstanbul seferleri Bilbao Havalimanı (BIO) üzerinden yapılıyor.

Bilbao Havalimanı’na (BIO) ulaşım:

Şehir merkezinden Bilbao Havalimanı’na ulaşmak için Bizkaibus isimli otobüsleri kullanabilirsiniz. Gran Via, Plaza Moyua ve Alameda Recalde duraklarından binebileceğiniz A3247 numaralı araçlar ile 25 dakikalık bir yolculuk sonunda havalimanına ulaşabilirsiniz. Her yarım saatte bir hareket eden araçlar 05.25-21.55 saatleri arasında hizmet veriyor.

Bunun yanı sıra 7/24 kullanabileceğiniz taksilerle de kentin her noktasından havalimanına gidebilirsiniz.

Destination: Istanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Pek çok insanın hayallerini süsleyen şehirler arasında yer alan İstanbul, çok sayıda medeniyetin uğrunda savaştığı bir geçmişe sahip. Bizans’tan kalma Ayasofya Camisi ve Osmanlı hanedanına ikametgah olmuş olan Topkapı Sarayı, sahip oldukları değerli eserlerle bugün müze olarak hizmet veriyor. Salacak’tan motorlarla ulaşılan Kız Kulesi, Boğaziçi’nin en güzel eseri olarak çok sayıda konuk ağırlıyor. Şehri baştan sona kaplayan büyük parklar ve botanik bahçeleri ile eğlenceli tema parkları turistlerin gezmek ve eğlenmek için tercih ettikleri popüler noktalar arasında yer alıyor. Tarihi Beyoğlu ve hareketli Kadıköy, zengin Türk mutfağı çeşitlerini sunan restoranlarıyla öne çıkarken Boğaziçi’nde sıralanan balık restoranları taze deniz mahsulleriyle konuklarına lezzetli mönüler sunuyor.

Şehrin yoğun hava trafiğine hizmet eden iki havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Bilbao kalkışlı İstanbul uçak bileti satın alan yolcular, Atatürk Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor ve ulaşım konusunda pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama ve havalimanı servisleri gibi alternatifler mevcut. Toplu taşıma hakkında daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfalarımızı kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından İstanbul seyahatiniz süresince rahat edebileceğiniz bir araç kiralamanız mümkün olduğu gibi trafiğin yoğun olmadığı saatlerde taksileri de tercih edebilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 30 dakika sürüyor. Bu yolculuk 100-110 TL civarında tutuyor. Havalimanı servisleri ise rahat bir yolculuğun yanı sıra günün neredeyse her saati ulaşım imkanı tanıyor. Bu servislerle şehirdeki birçok noktaya ulaşmak oldukça kolay.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.