Skip to main content

BİRMİNGHAM İSTANBUL UÇAK BİLETİ

İngiltere’nin en kalabalık ikinci şehri olan Birmingham, sene boyunca aldığı ziyaretlerin yoğunluğuyla da Britanya Adası’nın en turistik kentleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Özellikle Sanayi Devrimi sonrası endüstriyel anlamda hızla gelişerek günümüzün modern ve yenilikçi şehri olarak göze çarpan Birmingham, ülkenin hem üreten hem de eğiten önemli bir gücü. Şehirdeki dünyaca ünlü eğitim kurumları, tüm ülkelerden eğitim almak üzere gelen gençlerin yoğun ilgisine hedef oluyor ve şehrin hareketli yapısına bir katkı da bu genç nüfusla sağlanmış oluyor.

Tüm bu özellikleriyle Birmingham, Türkiye’nin en büyük metropolü ve endüstriyel gücü İstanbul’la oldukça benzeşiyor. İki şehir arasında yapacağınız yolculuklarda uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu bir uçuş deneyimleyebilirsiniz


Birmingham’dan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama iki direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşların hepsinde iniş noktası İstanbul Havalimanı (IST) oluyor. İki şehir arasındaki uçuşlar yaklaşık 3 saat 55 dakika sürüyor. Türk Hava Yolları’nın Birmingham-İstanbul uçuşları sene boyunca düzenli olarak devam ediyor; ancak kış aylarında sefer sayısı bire kadar düşebiliyor.

İstanbul, Türk Hava Yolları’nın pek çok uçuşu için bir aktarma noktası. Dolayısıyla Birmingham-İstanbul uçuşunu daha farklı bir destinasyona varmak üzere de gerçekleştirebilirsiniz. Alternatiflerinizi görmek için Birmingham kalkışlı uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kalkış yeri: Birmingham


Turkish Airlines Birmingham Flights

İngiltere’nin endüstri ve eğitim devi Birmingham, ülkenin Londra’dan sonraki en kalabalık şehri olarak öne çıkıyor. Altıdan fazla sayıdaki üniversitesi, uluslararası eğitim kurumları ve teknoloji firmalarının şehirdeki faaliyetleri kentin hareketli yaşantısını oluşturan temel unsurlardan bazıları. 2. Dünya Savaşı döneminde yerle bir olan kent, Sanayi Devrimi’nin en kazançlı şehirlerinden biri olarak yeniden ayağa kalmış ve günümüzde en popüler ve çağdaş şehirler listesinde başı çekiyor. Tarihi binaları, müzeleri, sanat galerileri ve kanallarıyla oldukça keyifli bir şehir olan Birmingham, sanatsever yapısıyla da yıl boyunca pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.Şehirde tek havalimanı bulunuyor. Birmingham Havalimanı (BHX), merkezden 8 kilometre kadar doğuda yer alıyor.

Birmingham Havalimanı’na (BHX) ulaşım:

Birmingham Uluslararası Tren İstasyonu’ndan bineceğiniz Air-Rail hattıyla Birmingham Havalimanı’na (BHX) birkaç dakika içinde ulaşabilirsiniz. Bu hattı günün büyük bir kısmında kullanabilirsiniz. Birmingham Uluslararası Tren İstasyonu’na gitmek için ise New Street İstasyonu’ndan binebileceğiniz trenleri kullanabilirsiniz. Ekspres veya normal seferlerden birini seçerek en fazla 20 dakika içinde Birmingham Uluslararası Tren İstasyonu’nda olabilirsiniz. Tren istasyonuna ulaşmak için ayrıca 75 ve 91 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.

Otobüs tercih eden yolcular, şehir merkezinden X1 veya 97 numaralı otobüslerle havalimanına ulaşabilir. Solihull’dan hareket eden 966 numaralı otobüslerle de Birmingham Havalimanı’na (BHX) ulaşım sağlamak mümkün.

Ayrıca havalimanı ve şehir merkezi arasında sefer yapan National Express Coaches isimli özel havalimanı servislerinden de da gün boyu hizmet alabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra şehrin her noktasından 7/24 binebileceğiniz taksiler de havalimanına ulaşımda değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin dünya tarafından ilgiyle takip edilen metropolü İstanbul, muhteşem tarihi inceliklerini günümüzün modern çizgileriyle birleştiren kendine has yaşam tarzıyla öne çıkıyor. Ülkenin finansal ve sanayi gücünü geliştirerek büyüten şehir, devasa gökdelenleri, üretim tesisleri, endüstriyel markaları ve her alanda üretim yapılan fabrikalarıyla uluslararası ticaret platformunda da Türkiye’nin en büyük temsilcilerinden biri. Doğal güzellikleriyle her göreni büyüleyen bu muhteşem metropol, iki farklı kıtayı birleştiren köprüleri, 24 saat hareketi bitmeyen şehir yaşamı, eğlenceli ve keyifli plajlarıyla her şeyin bir arada bulunabildiği ayrıcalıklı bir destinasyon.

İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olmak üzere iki havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın Birmingham-İstanbul uçuşlarında iniş noktası olarak Istanbul Havalimanı (IST) kullanılıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST) D20 yolu üzerinde bulunuyor ve yolun bir ucu TEM'e bağlanıyor. Yakınında, Odayeri'nde ise 07 bağlantısı bulunuyor. Bu yollar hem TEM’e hem de E5'e bağlanma seçeneği sunuyor.

Şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı'ndan Havaist, İETT, taksi ya da özel araçlarınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. 100-110 TL karşılığında taksiyle şehrin birçok noktasına yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndaki (IST) firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.