Skip to main content

BOSTON ATİNA UÇAK BİLETİ

Amerika Birleşik Devletleri’nin köklü kentlerinden biri olan Boston, ülkenin en kozmopolit ve popüler metropolleri arasında yer alıyor. Özgürlük devriminin alevlenmesini sağlayarak ülke tarihine imzasını atan şehir, kendine özgü karakteriyle fark yaratan şehirler arasında gösteriliyor. Okyanus kıyısındaki Boston hem doğal güzellikleri hem de tarihi detaylarıyla konuklarına unutulmaz bir tatil vadediyor.

Boston’dan Yunanistan’ın tarihi başkenti Atina’ya yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları oluyor. Siz de Türk Hava Yolları’nın yolcularına sunduğu avantajlardan faydalanmak için iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir, seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


Boston’dan Atina’ya Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama dört uçuş alternatifi sunuluyor. Boston Logan Uluslararası Havalimanı’ndan (BOS) hareketle başlayan bu uçuşlar İstanbul Havalimanı’nda (IST) yapılan aktarmanın ardından Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’nda (ATH) sona eriyor. Yolculuk süresi ise İstanbul’da beklenen zamana paralel olarak 15 ila 32 saat arasında değişiyor.

İstanbul’da yapılan aktarmada bekleme sürenizin 6 ila 24 saat olması durumunda Türk Hava Yolları’nın ücretsiz olarak sunduğu Touristanbul hizmetinden faydalanabilir ve şehrin turistik noktalarını görme şansı yakalayabilirsiniz. Aktarma süreniz 20 saat ve daha üzerinde ise Stopover paketi sayesinde şehir turuna ek olarak geceyi kentin en güzel otellerinde birinde ücretsiz geçirebilirsiniz.

Kalkış yeri: Boston


Turkish Airlines Boston Flights

Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts eyaletinin başkenti olan Boston, hareketli yaşantısıyla öne çıkan bir destinasyon. Kuzey Atlantik Okyanusu kenarındaki bu keyifli şehir hem turistik hem de ekonomik sebeplerden dolayı yıl boyunca çok sayıda ziyaret alıyor.

Amerikan Devrimi’ni tetikleyen şehir olarak ülke tarihinde önemli bir yer tutan Boston, 16 binayı bağlayan Özgürlük Yolu ile geçmişe bir saygı duruşu sergiliyor. Şehirde geçirdiğiniz süre içerisinde halkın arasına karışıp plaj ve şehir parklarında vakit geçirebilir; müzeleri ziyaret ederek ünlü tiyatrolarda sergilenen canlı performansları izleyebilirsiniz. Dilerseniz denize açılıp balina turlarına katılabilir, sosyal yaşamın merkezi olan Faneuil Hall ve Boston Ulusal Tarih Parkı’nda dolaşabilir ve Güzel Sanatlar ile Bilim müzelerine zaman ayırabilirsiniz.

Şehirde bulunan tek havalimanı Boston Logan Uluslararası Havalimanı (BOS) kentin 6 kilometre dışında konumlanıyor. Türk Hava Yolları’nın Boston kalkışlı uçuşları da bu havalimanından hareketle gerçekleşiyor.

Boston Logan Uluslararası Havalimanı’na (BOS) ulaşım

Boston Logan Uluslararası Havalimanı’na (BOS) gitmek için Silver Line isimli otobüslerin 1 numaralı hattını kullanabilirsiniz. Güney İstasyonu’ndan yaklaşık 8 dakika aralıklarla yola çıkan bu otobüslerle 20 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezinde sayılan Summer St. durağından 449 ve 459 numaralı otobüslere binerek de havalimanına gidebilirsiniz.

Metro ile havalimanına ulaşmayı isterseniz, merkezde yer alan hükümet binası önündeki State Street istasyonundan mavi hatlı metroya binebilirsiniz. Bu metro ağından Airport istasyonunda inip servis araçlarına aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Boston Logan Uluslararası Havalimanı’na (BOS) ulaşmak için değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında feribotlar da var.Şehir merkezindeki Long Wharf iskelesinden feribota binerek Logan Wharf iskelesine gidebilirsiniz. İskeleden sonra terminallere sefer yapan 66 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca şehrin dilediğiniz noktasından binebileceğiniz taksilerle de 7/24 havalimanına gitmeniz mümkün.

Destinasyon: Atina


Turkish Airlines Athens Flights

Ege’nin popüler kentlerinden biri olan Atina, binlerce yıllık tarihiyle öne çıkan oldukça güzel bir şehir. Bu özelliğiyle de her yıl, özellikle de yaz aylarında, milyonlarca turist ağırlıyor. Gelişmiş turizm alt yapısıyla konuklarına çok fazla seçenek sunabilen ve mitolojik pek çok efsaneye zemin yaratmış bu harika kent, Antik Çağ’dan kalma değerli eserleri ve hareketli yaşantısıyla Avrupa’nın önemli destinasyonları arasında yer alıyor.

Her noktadan görebileceğiniz meşhur Akropolis, size adeta Atina’da olduğunuzu hatırlatıyor. Burada görebileceğiniz pek çok tarihi kalıntı ve tanrıça Athena’ya adanmış olan Parthenon Tapınağı, turistlerden büyük ilgi görüyor. Hem Yunan uygarlığının hem de bölgenin ayrıntılarını öğrenip çok sayıda eser görebileceğiniz Akropolis Müzesi ile sayıları 100’ü geçen mermer sütunlarla dikilmişolan görkemli tapınak Olympieion da şehri ziyaretiniz süresince mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Aynı şekilde Kutsal Havariler Kilisesi de Atina’nın Bizans dönemini simgeleyen tarihi duraklardan birisi oluyor.

Türk Hava Yolları’ndan Atina uçak bileti satın alan yolcular şehir merkezine 27 kilometre mesafede konumlanan Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’na (ATH) iniş yapıyor.

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan (ATH) şehir merkezine ulaşım

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan (ATH) şehir merkezine ulaşmak için iki nokta arasında hizmet veren otobüs hatları, metro ağı ve taksileri kullanabilirsiniz. Sintagma Meydanı’na gitmenizi sağlayacak olan X95 numaralı otobüsler, 15 dakikalık periyodlarla hareket ediyor ve yolculuk bir saatten daha az sürüyor. X93 numaralı araçlar ise Kifissos Otobüs İstasyonu’na kadar ulaşım sağlıyor.

Şehir merkezine metro ile ulaşmak isteyen yolcular, 26 dakikada bir yola çıkan mavi hattı kullanarak Sintagma Meydanı’na gidebilir. Merkeze giderken daha kişisel bir ulaşım yolunu tercih eden yolcular ise havalimanı çıkışında yer alan taksi durağından taksilere binebilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.