Skip to main content

BREMEN İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Almanya’nın keyifli şehirlerinden biri olan Bremen, Grimm Kardeşler’in yıllar önce yazmış olduğu “Bremen Mızıkacıları” adlı masalla herkesin aklında yer etmiş bir liman kenti. Weser Irmağı kıyısındaki masalsı sıcaklıktaki bu sempatik şehir, doğal güzelliklerine eşlik eden ve korunabilmiş özgün mimari yapısıyla da oldukça ilgi çekici bir destinasyon. Avrupa’nın en beğenilen meydanlarından biri olan Marktplatz ve civarındaki eşsiz tarihi binalar, Altstadt diye tabir edilen Eski Şehir bölgesi ve tabii ki Bremen Mızıkacıları Heykeli, şehrin yıl boyunca yoğun ziyaret almasına katkı sağlayan önemli simgeler arasında yer alıyor.

Almanya’nın hem tarihi hem kültürel hem de sanayi değer taşıyan bu şirin liman şehrinden Türkiye’nin en büyük liman kenti olan İstanbul’a yapacakları uçuşlarda uçak biletini alırken Türk Hava Yolları’nı tercih edenler avantajlı ve konforlu bir uçuş deneyimliyor.


Bremen’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde bir ya da iki adet direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlarda hareket noktası Bremen Havalimanı (BRE) olurken, iniş İstanbul Havalimanı’na (IST) yapılıyor. Yolculuk yaklaşık üç saat 30 dakika sürüyor ve sefer sayılarında sezona bağlı bir değişiklik yaşanmıyor.

Bremen-İstanbul uçuşları sene boyunca aralıksız devam ediyor. Öte yandan İstanbul, Türk Hava Yolları uçuşları için önemli bir aktarma noktası. Dolasıyla siz de Bremen-İstanbul uçuşunu farklı bir destinasyona ulaşmak üzere gerçekleştirebilirsiniz. Bremen kalkışlı uçak bileti sayfasını ziyaret ederek tüm seçeneklerinizi incelemeyi ihmal etmemelisiniz.

Kalkış yeri: Bremen


Turkish Airlines Bremen Flights

Almanya’nın şirin kenti Bremen, hem yanı başında akan Weser Irmağı’nın yarattığı atmosfer hem de sonu gelmeyen büyüklükteki parklarıyla doğayla adeta bütünleşmiş bir kent. Yaşamı zenginleştiren sosyal alanları, büyüklüğüyle öne çıkan meydanları, tarihi dokusuyla gezdiğiniz her sokakta sizi etkileyen mimari eserleriyle ziyaretçilerinin zihninde unutulmayacak kareler bırakıyor. Dahası göz kamaştıran incelikteki heykelleriyle hem sanat tutkunu ziyaretçilerin takdirini kazanıyor hem de şirin siluetine zarif bir hava katıyor. Almanya’nın belki de en etkileyici destinasyonlarından biri olan Bremen, tüm bu özellikleriyle yıl boyu binlerce turisti ağırlıyor.

Bremen Havalimanı’na (BRE) ulaşım:

Şehir merkezinin neredeyse içinde sayılabilecek, 4 kilometrelik uzaklıkta yer alan Bremen Havalimanı’na (BRE) şehrin gelişmiş ulaşım ağı sayesinde gitmek son derece kolay. Bunun için yapmanız gereken tek şey, şehir merkezinden 6 numaralı tramvaya binmek. Tramvay hattı vasıtasıyla 10 dakika sürecek kısa bir yolculuğun ardından havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanının yakınlığını fırsat bilerek 7/24 binebileceğiniz taksilerle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık ve hareketli metropolü olan İstanbul, binlerce yıllık tarihi ve büyüleyici atmosferiyle vazgeçilmez destinasyonlardan biri. Her köşesine yayılmış sayısız sanat eseri ve eşsiz tarihi mirasıyla İstanbul, ilk adımdan itibaren göz dolduruyor ve pek çok kültür ögesini bir arada barındıran dokusuyla her zaman gündemde kalmayı başarıyor. Tarihe ışık tutan Ayasofya ve Kariye gibi değerli müzeleri, geleceği sanatla buluşturan galerileri, şehrin siluetini tamamlayan camileri, Topkapı, Çırağan, Dolmabahçe gibi görkemli sarayları ve bir tezatın altını çizercesine gökyüzüne yükselen gökdelenleriyle pek çok turistin hayallerini süsleyen İstanbul Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köprü görevi üstlenmesiyle de ilgi çekiyor.

Tüm bu özellikleriyle her yıl milyonlarca gezginin radarına takılan İstanbul, her geçen yıl biraz daha yoğunlaşan hava trafiğine sahip olduğu iki havalimanıyla yanıt veriyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’den Bremen kalkışlı İstanbul uçak bileti sahibi olan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST), şehir merkezine 35 km mesafede yer alıyor. Havaist otobüsleriyle Taksim, Beşiktaş, Yenikapı, Bahçeşehir ve Kozyatağı gibi şehir merkezindeki birçok farklı noktaya ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine İETT otobüslerini kullanarak da ulaşabilirsiniz. Sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.