Skip to main content

BUDAPEŞTE İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Macaristan’ın başkenti Budapeşte, Orta Avrupa’nın en ilgi çekici kentlerinden biri. Tuna Nehri’nin iki tarafındaki farklı şehirler olan Buda ve Peşte’yi birleştiren Zincir Köprüsü’nün açılmasından sonra kent, bugünkü Budapeşte kimliğine kavuştu. Şehir, kış aylarında buz gibi havanın etkisini ortadan kaldırmaya imkan veren sıcak termal havuzlarıyla, ziyaretçilerine farklı bir deneyim sunuyor. 125 kadar termal kaynağa sahip olan Budapeşte, yılın her mevsimi farklı bir yönüyle konuklarını şaşırtıyor. Yeşillikler içerisindeki görüntüsü ve tarihi binalarıyla göz dolduran bu keyifli kent, hareketli ve renkli yaşantısıyla da turistler için önemli bir çekim alanı.

Macaristan’ın yıl boyu ilgi gören başkenti Budapeşte’den Türkiye’nin tarihi destinasyonu İstanbul’a yapılan uçuşlarda yolcuların ilk tercihi Türk Hava Yolları oluyor. Siz de konforlu ve güvenli bir yolculuk için uçak bileti sayfasını ziyaret ederek seyahatinizi hemen planlamaya başlayabilirsiniz.


Budapeşte’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde üç direkt uçuş düzenleniyor. Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’ndan (BUD) başlayan bu uçuşlar İstanbul Havalimanı’nda (IST) sona eriyor. Yolculuklar yaklaşık iki saat sürüyor. Yıl boyu devam eden sefer sayısında sezona bağlı değişiklik yaşanmıyor; ancak uçuş saatlerinde farklılıklar görülebiliyor.

Budapeşte-İstanbul hattındaki seferler, farklı bir destinasyona ulaşmak üzere İstanbul’da aktarma yapacak yolcular tarafından da sıklıkla tercih ediliyor. Türk Hava Yolları’nın Budapeşte kalkışlı uçak bileti alternatiflerini inceleyerek Budapeşte’den hareketle gidebileceğiniz tüm destinasyonlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kalkış yeri: Budapeşte


Turkish Airlines Budapest Flights

Avrupa’nın sempatik şehirlerinden biri olan Budapeşte; Tuna Nehri’nin içinden geçtiği, tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, renkli yaşantısı ve keyifli atmosferiyle ilgi çeken bir destinasyon. Kraliyet Sarayı olarak hizmet vermiş olan Budin Kalesi bugün geniş koleksiyonuyla konukları büyüleyen müzelere ev sahipliği yapıyor. Neo-Rönesans tarzıyla ilgi gören Aziz Stefan Bazilikası ve Tuna Nehri’nin kenarındaki görkemli Parlamento Binası ile Kale Tepesi’nde bulunan Balıkçı Tabyası da şehrin önemli simgelerinden. Kenti bir araya getiren Zincir Köprü ise adı Budapeşte ile eşleşmiş en önemli yapılardan biri olarak öne çıkıyor.

Şehrin tek havalimanı olan Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı (BUD) oldukça yoğun bir hava trafiğine yön veriyor ve şehir merkezine 16 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’na (BUD) ulaşım:

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için Köbanya Kispest durağından 200E numaralı otobüslere binebilirsiniz. Şehrin herhangi bir yerinden binebileceğiniz 3 numaralı metro hattıyla Köbanya Kispest durağına ulaşmanız mümkün. Bu duraktan hareket eden otobüsler 20 dakikalık bir sefer sonunda havalimanına kadar gitmenizi sağlıyor. Ayrıca Kalvinter ve Deakter’den binebileceğiniz 100E numaralı otobüslerle de havalimanına ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma imkanı sağlayan otobüslerin yanı sıra şehrin her yerinden binebileceğiniz taksilerle günün her saatinde havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Binlerce yıldır sahip olduğu kültürel çeşitlilik ve eşsiz tarihi mirasıyla tüm dünyanın göz bebeği olan İstanbul, hem Avrupa’da hem de Asya’da yer alan topraklarıyla her iki kıtanın da en büyük ve güzel şehirlerinden biri. Doğal güzellikleri ve etkileyici sosyal yaşantısıyla da ilgi gören bu büyük metropol oldukça hareketli bir hava trafiğine sahne oluyor. Çeşitli ülkelerden iş, ziyaret, alışveriş gibi sebeplerle her gün binlerce kişi İstanbul’a geliyor. Kentin iki yanındaki tepelerde yer alan tarihi Rumeli ve Anadolu hisarları, Boğaziçi’nin görkemli yalıları, Tarihi Yarımada’da bulunan birbirinden değerli eserler, şehrin her yerinde sizi selamlayan Osmanlı mimarisinin eşsiz örnekleri ve dillere destan 7 tepesiyle tarifsiz bir değeri olan İstanbul, konuklarına rüya gibi bir tatil sunuyor.

Şehirde uluslararası hizmet veren iki havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Budapeşte kalkışlı İstanbul uçak bileti satın alan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

D20 yolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanı (IST), hem TEM’e hem de E5'e bağlanma seçeneği sunuyor. Şehir merkezinden 35 km uzaklıktaki havalimanından şehre ulaşım için birçok farklı seçenek mevcut.

Örneğin taksi kullanarak, 100-110 TL civarında bir ücret karşılığında şehir merkezine yarım saatte varabilirsiniz. Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki pek çok noktaya havalimanından ulaşım sağlayan Havaist servisleri de seçenekler arasında. Eğer kişisel bir yolculuk yapmak istiyorsanız, araç kiralama firmalarının verdiği hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Daha ekonomik bir yolculuğu tercih ederseniz de İETT seferlerini kullanabilirsiniz. İETT seferleriyle ilgili detaylı bilgiye de ulaşım bilgileri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.