Skip to main content

CENEVRE İSTANBUL UÇAK BİLETİ

İsmini kıyısında bulunduğu gölden alan Cenevre kenti, hemen arkasında yükselen haşmetli Alp ve Jura Dağları’nın himayesinde, 4000 yıllık tarihi bir şehir. Çok uluslu ve ekonomik olarak kalkınmış, refah seviyesi hayli yüksek bir yer olan Cenevre, İsviçre’nin en popüler destinasyonları arasında yer alıyor.

Pek çok uluslararası kuruluşun, tarafsız deneticinin merkez olarak seçtiği Cenevre’nin yurt içi ve yurt dışına trafiği her zaman yoğun. Türkiye’den oldukça fazla sayıda katılımın gerçekleştiği geleneksel Cenevre Otomobil Fuarı şehrin, hatta Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından biri. Tüm dünyanın sene boyunca beklediği bu fuar mart ayında yapılıyor ve büyük ilgi ile izleniyor.

Türk Hava Yolları, yılın her dönemi gerçekleştirdiği uçuşlarla Cenevre-İstanbul arasındaki seyahati, keyifli bir molaya çeviriyor.


Türk Hava Yolları tarafından Cenevre’den İstanbul’a her gün yaklaşık üç direkt uçuş bulunuyor. Bunların hepsi Cenevre Cointrin Havalimanı’ndan (GVA) İstanbul Havalimanı’na (IST) gerçekleştiriliyor ve yolculuk yaklaşık üç buçuk saat sürüyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık iki bin üç yüz kilometre. Türk Hava Yolları Cenevre-İstanbul uçuşlarının sefer sayılarında mevsime bağlı bir değişiklik yaşanmıyor; ancak sefer saatleri değişiklik gösterebiliyor.

Cenevre kalkışlı bir İstanbul uçak bileti alacaksanız, Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. Dahası Cenevre’den yola çıkıp İstanbul’da aktarma yaparak dünyanın farklı noktalarına doğru devam etmek de mümkün.

Kalkış yeri: Cenevre


Turkish Airlines Geneva Flights

Haşmetli Alp Dağları’nın yamacında kurulu olan Cenevre oldukça sempatik bir kent. Rhone ve Arve nehirleriyle güzelleşen şehir, 4000 yıllık geçmişiyle son derece değerli tarihi eserlere de ev sahipliği yapıyor. Şehrin dört bir yanına yayılmış geniş ve yeşil park alanları insanın ruhunu dinlendirecek ferahlıkta. Şehir merkezindeki mağazalar ise alışveriş konusunda kendisine engel olamayanları bir hayli zorlayacak albeniye sahip ve oldukça gösterişli.

Dünyanın en popüler markalı çikolata ve saatlerini görebileceğiniz Cenevre’de dilerseniz şehrin romantik mekanlarından birinde mum ışıkları eşliğinde lüks bir yemek yiyebilir, dilerseniz yakın köylerde pırıl pırıl havanın, rengarenk doğanın ve tazelenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Alpler’de kar ve kayak keyfi yapabilmek ise Cenevre’nin konuklarına sunduğu bir diğer fırsat.

Şehrin tek havalimanı olan Cenevre Cointrin Havalimanı (GVA) merkezden yalnızca 4 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları’nın Cenevre kalkışlı uçuşları da bu havalimanından gerçekleşiyor.

Cenevre Cointrin Havalimanı’na (GVA) ulaşım:

Şehir merkezinden Cenevre Cointrin Havalimanı’na (GVA) ulaşmak için kullanabileceğiniz en pratik yöntem, Cenevre Cornavin’den binebileceğiniz havalimanı trenleri. 15 dakikada bir yapılan seferlerle 6 dakikalık bir süre içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Aksi belirtilmediği sürece tüm trenler havalimanına gidiyor.

Havalimanına otobüsle ulaşmak isterseniz Ferney Voltaire bölgesinden 10 numaralı otobüse binebilirsiniz. Merkez Tren İstasyonu’ndan havalimanı yönüne gitmek içinse 5 numaralı otobüse binmeniz gerekiyor. Şehirde bulunan taksilerle de dilediğiniz her saat havalimanı yönüne gitmeniz mümkün.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

İki kıtanın ortasında yer alan bu tarihi şehir, geçmişin izlerini geleceğin dünyasına taşıyor. Bir yanda tarihi saraylar, diğer yanda devasa gökdelenler; bir tarafta eski İstanbul, diğer yanda şehrin yeni yüzü… Yedi tepeli İstanbul’da hayat küçük mutluluklarla unutulmaz deneyimlere dönüşüyor; bir gün Çamlıca tepesinde içilen bir yudum demli çay, başka gün Eminönü’nde yenilen balık-ekmek hafızalarda yer ediyor. Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da kültür, sanat ve eğitim de son derece önemle ele alınıyor; şehirde mevcut belediyeler, düzenledikleri etkinlik ve festivallerle birbirleriyle yarışıyorlar.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım:

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine birçok alternatif seçenek arasından dilediğinizi seçerek ulaşabilirsiniz. Taksi kullanarak, 30 dakika ve 100-110 TL civarında tutan bir yolculuk sonunda şehir merkezine varabilir veya Havaist’in şehrin belli başlı merkezlerine giden servisleriyle neredeyse günün her saati şehre ulaşabilirsiniz. Daha ekonomik bir yolculuk için İETT’yi, daha kişisel bir yolculuk içinse araç kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz. İETT sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.