Skip to main content

DUBLİN İSTANBUL UÇAK BİLETİ

İrlanda’nın keyifli başkenti Dublin, Liffey Nehri’nin iki kıyısında konumlanan ve yeşillikler içindeki doğasıyla konuklarını kendisine hayran bırakan bir şehir. Vikinglerin ana vatanı olan bu Orta Çağ kenti, hararetli ve samimi halkıyla da son derece sıcak bir atmosfere sahip. Tarihi zenginliği ve doğal güzellikleriyle Avrupa’nın popüler destinasyonları arasında yer alan Dublin, her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor.

İrlanda’nın bu etkileyici başkentinden Türkiye’nin popüler destinasyonu İstanbul’a doğru yapacakları seyahatler için yolcuların favorisi Türk Hava Yolları oluyor. Siz de vakit kaybetmeden uçak bileti sayfasını ziyaret ederek seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


Dublin’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından günde ortalama iki direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşlar, Dublin Havalimanı’ndan (DUB) başlayarak İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor. Yolculuk, yaklaşık 2,5 saat sürüyor. Sefer sayılarında sezona bağlı bir değişiklik yaşanmıyor ancak uçuş saatlerinde küçük farklılıklar görülebiliyor.

Türk Hava Yolları’nın Dublin-İstanbul uçuşları yıl boyunca devam ediyor. Bu hatta yapılan yolculukların bir kısmında İstanbul aktarma noktası olarak kullanılıyor ve buradan Türk Hava Yolları’nın farklı bir uçuşuyla yolculuklara devam edilebiliyor. Dublin kalkışlı uçak bileti sayfasını inceleyerek Dublin’den İstanbul aktarmalı olarak gidebileceğiniz tüm destinasyonlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kalkış yeri: Dublin


Turkish Airlines Dublin Flights

İrlanda Cumhuriyeti’nin başkenti olan Dublin, Avrupa’nın en popüler şehirleri arasında yer alıyor. Şehrin içinden geçerek kenti ikiye bölen Liffey Nehri’nin Dublin’e kattığı güzellik de tartışmasız bir şekilde göze çarpıyor. Bölgenin ve dünyanın geçmişini aydınlatan sayısız müzesi, geniş koleksiyonlarıyla ziyaretçilerde iz bırakan sanat galerileri, meşhur Green Energy Festivali’ne de ev sahipliği yapan muhteşem Dublin Kalesi şehrin turistik çekim yaratan önemli simgeleri arasında bulunuyor. Phoenix Parkı, Aziz Patrick Parkı ve Merrion Meydanı Dublin’in en keyifli yeşil alanlarıyken İrlanda Ulusal Arkeoloji Müzesi, Yazarlar Müzesi ve aslının birebir kopyası olarak tasarlanarak müze niteliği kazandırılmış olan Jeanie Johnston Gemisi tarihi ve kültürel ziyaretlerden keyif alan turistlerin favori noktaları arasında..

Bu yeşillikler içindeki harika şehirde tek bir adet havalimanı bulunuyor. Dublin Havalimanı (DUB) şehir merkezinden 10 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Dublin Havalimanı’na (DUB) ulaşım

Dublin şehir merkezinden havalimanına gitmek için belediye otobüslerinden ya da havalimanı servislerinden faydalanabilirsiniz. Bu otobüsler merkezden 10 dakikalık periyodlarla kalkıyor ve aynı güzergahı paylaşarak yarım saat içinde havalimanına ulaşıyor. Ayrıca şehrin herhangi bir yerinden çevirebileceğiniz ve 7/24 hizmet veren taksilerle de havalimanına gidebilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Tarihi sokakları, dillere destan sarayları, camileri ve Asya ile Avrupa kıtasını birbirine bağlayan boğazıyla İstanbul, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer alıyor. Doğu ve Batı kültürünün harmanlandığı şehirde görülecek onlarca yapı, katılabileceğiniz çok sayıda aktivite var. Tarihi Yarımada’yla başlayan İstanbul gezileri Galata Kulesi’nden izleyeceğiniz harika Haliç manzarasıyla devam ediyor. Hayatın bir an bile durmadığı İstiklal Caddesi, kafeleriyle gören herkesi kendine hayran bırakan Karaköy, alışveriş tutkunlarının favori semtlerinden Nişantaşı, Anadolu Yakası’nın hareketli merkezi Kadıköy mutlaka görmeniz gereken yerler sıralamasında en üst sıralarda yer alıyor.

İstanbul’da iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Dublin-İstanbul uçuşlarında varış noktası olarak her iki havalimanı da seçilebiliyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST) D20 yolu üzerinde bulunuyor ve yolun bir ucu TEM'e bağlanıyor. Yakınında, Odayeri'nde ise 07 bağlantısı bulunuyor. Bu yollar hem TEM’e hem de E5'e bağlanma seçeneği sunuyor.

Şehir merkezine 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı'na Havaist, İETT, taksi ya da özel araçlarınızla ulaşabilirsiniz. 100-110 TL karşılığında taksiyle şehrin birçok noktasına yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Ayrıca İstanbul Havalimanı’ndaki (IST) firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Dublin-İstanbul uçuşlarının bazıları da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) iniş yapıyor. Anadolu Yakası’nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım için farklı seçenekleriniz mevcut. Bunlardan ilki havalimanı servisleri. Bu servisler ile dilerseniz Kadıköy’e, dilerseniz Taksim’e gidebilirsiniz. Trafiğe bağlı olarak Kadıköy’e yaklaşık 1 saat içinde Taksim’e ise yaklaşık bir buçuk saat içinde ulaşabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için bir diğer seçeneğiniz ise belediye otobüsleri. Havalimanından kalkan E3 numaralı otobüs ile 4. Levent’e, E10 ile Bostancı, Göztepe ve Kadıköy’e, E11 ile de Acıbadem ve Kadıköy’e ulaşım sağlayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.