Skip to main content

DUBROVNİK ATİNA UÇAK BİLETİ

Adriyatik kıyısında yer alan Dubrovnik, Hırvatistan’ın en popüler destinasyonlarından biri olarak öne çıkıyor. Orta Çağ’dan günümüze uzanan tarihinde pek çok kültürel ize ev sahipliği yapan bu keyifli şehir, cömertçe paylaştığı muhteşem doğasıyla da her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor. Masmavi denizle bütünleşmiş olan bembeyaz şehir, konuklarına diledikleri gibi bir tatil planlayabilecekleri pek çok alternatif sunuyor.

Hırvatistan’ın en turistik şehri olan Dubrovnik’ten Avrupa’nın keyifli ve tarihi kenti Atina’ya yapacağınız yolculuklar için hemen şimdi Türk Hava Yolları’nın sunduğu uçak bileti seçeneklerine bakabilir; yolculuğunuzu planlamaya başlayabilirsiniz.


Dubrovnik’ten Atina’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün 4 ila 10 arasında uçuş seçeneği sunuluyor. Uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşiyor. Dubrovnik Havalimanı (DBV) üzerinden başlayan seferlerin bazılarında çift aktarma olabiliyor. Zagrep üzerinden yapılan ilk aktarma sonrasında bir kez de İstanbul’da aktarma yapılıyor ve yolculuk Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’nda (ATH) sona eriyor.

Dubrovnik-Atina seferlerinin sayısında sene boyunca önemli bir farklılık görülmüyor; fakat hareket saatleri değişebiliyor. İki şehir arasında Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen uçuşların süresi aktarmaya bağlı olarak değişiyor ve yolculuklar 10 ila 38 saat arasında sürüyor. Fakat bu yolculuk süresi, İstanbul’da keyifli bir molaya dönüşebiliyor. Şehirdeki bekleme sürenizin 6 ila 24 saat arasında olması durumunda ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz Touristanbul hizmetiyle yolcular İstanbul’un en turistik noktalarını hızlıca keşfetme şansı buluyor.

Kalkış yeri: Dubrovnik


Turkish Airlines Dubrovnik Flights

Hırvatistan’ın en keyifli şehirlerinden biri olan Dubrovnik, Adriyatik Denizi kıyısında bulunuyor. Muhteşem Eski Şehir bölgesiyle turistik bir çekim alanı yaratan bu eşsiz kentte hemen her mevsim yoğun bir turist trafiği yaşanıyor. Tarih boyunca Bizans, Venedik ve Osmanlı devleti gibi büyük uygarlıkların hüküm sürdüğü Dubrovnik, süreç içerisinde çok defa zarar görmüş olsa da bugün herkesi büyüleyen bir güzelliğe sahip.

Şehrin en çok ilgi çeken noktası olan Eski Şehir bölgesi, çevresini saran surlarıyla Orta Çağ’dan fırlamış gibi bir görünüm sunuyor. Dört ayrı kapıyla ulaşılabilen surların içinde her yer buram buram tarih kokuyor. Ana kapı olan Pile, turistlerin kente giriş yaptığı nokta olurken Ploce kapısı liman bölgesine çıkmayı sağlıyor. İki kapı arasında uzanan keyifli tarihi cadde Stradun ise dar ve merdivenlerle bezenmiş ara sokaklarıyla turistlerin favorisi konumunda. Aynı rota üzerinde yer alan Onforio Çeşmesi, şehrin simgelerinden biri. Dubrovnik’te geçireceğiniz süreyi unutulmaz anılarla süslemek için fırsat buldukça kentin ara sokaklarında kaybolup yerel yaşama eşlik edebilir ve dinlenmek için lezzetli yemeklerin servis edildiği kafe ve restoranları deneyebilirsiniz.

Türk Hava Yolları’nın Dubrovnik kalkışlı uçuşları şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Dubrovnik Havalimanı’ndan (DBV) hareketle gerçekleşiyor.

Dubrovnik Havalimanı’na (DBV) ulaşım

Dubrovnik şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında havalimanı servisleri, otobüsler ve taksiler bulunuyor.

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için servis kullanmak isteyen yolcular, Old Town’dan havalimanına yarım saatlik bir yolculukla ulaşabilir. Araçlara Pile kapısındaki duraktan binebilirsiniz. 11 ve 27 numaralı şehir otobüsleri de merkezden havalimanına ulaşımda sıklıkla kullanılıyor.

Ayrıca 7/24 hizmet veren taksilerle de kentin trafiğe açık olan her yerinden havalimanına gitmeniz mümkün.

Destinasyon: Atina


Turkish Airlines Athens Flights

Yunanistan’ın başkenti Atina; binlerce yıllık geçmişiyle mitolojik efsanelerin üzerinde hayat bulduğu bir şehir. Özellikle keyifli yaz günlerinde yoğun ziyaret alan Atina, bölgenin en popüler metropolleri arasında öne çıkıyor.

Şehir, sahip olduğu kültür ve birikimle ülkesi için geleceği şekillendiren bir orkestra şefi adeta. Kentin her noktasında düzenlenen çok sayıda etkinlik, uluslararası platformlarda ses getiren katılımla gerçekleşiyor. Kentte geçirdiğiniz süre içinde Atina sokaklarında gezerek bu güzel Ege şehrindeki yaşamı yakından izleyebilirsiniz. Şehrin en yüksek tepesinde yer alan Akropolis ve tarihi Parthenon Tapınağı kentin en önemli turistik simgeleri olarak öne çıkıyor. Tabii ki Antik Yunanistan’ın en büyüğü olan Olympieion Tapınağı da şehirde görülecek yerler arasında.

Şehrin hava trafiğini Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı (ATH) yönetiyor ve burası merkezden 27 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Atina uçak bileti sahibi olan yolcular da buraya iniş yapıyor.

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan (ATH) şehir merkezine ulaşım

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan (ATH) şehir merkezine gitmek için otobüs, metro ve taksi gibi ulaşım seçeneklerini kullanabilirsiniz. Havalimanından Sintagma Meydanı’na gidebileceğiniz X95 numaralı otobüsler, her 15 dakikada bir hareket ederek sefer yapıyor ve bu yolculuk bir saatten biraz az sürüyor. X93 numaralı otobüslerle Kifissos Otobüs İstasyonu’na gitmek de mümkün.

Şehir merkezine metro ile gitmek isteyen yolcular 26 dakikada bir hareket eden mavi metro hattıyla Sintagma Meydanı’na ulaşabilir.

Yola daha konforlu bir şekilde taksi ile devam etmek isteyen yolcular, havalimanı çıkışındaki durakta 7/24 araç bulabilir. Ancak yolculuk için istenen taksi ücretine tüm vergilerin dahil olduğundan emin olmak ve şoförle araca binmeden önce anlaşmak faydalı olacaktır.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.