Skip to main content

DUSSELDORF ISTANBUL UÇAK BİLETİ

Çarpıcı tarihi mimarisinin yanı sıra fütüristik modern binaların gökyüzünü paylaştığı Düsseldorf, Almanya’nın en önemli ve en hareketli kentlerinden biri. Üstelik Avrupa’nın en lüks alışveriş caddelerinden Konigsallee de yine bu şehirde bulunuyor. Özellikle yaz mevsimlerinde Ren Nehri kıyısında pek çok etkinliğin gerçekleştiği Düsseldorf’tan kültür başkentimiz İstanbul’a her gün pek çok uçuş gerçekleşiyor. İki şehir arasında gerçekleşen Düsseldorf-İstanbul seferleri için uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu ve ayrıcalıklı yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.


Düsseldorf’tan İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama beş uçuş gerçekleştiriliyor. Gün içerisinde gerçekleştirilen seferler ile aktarmasız olarak İstanbul’a ulaşmanız mümkün.

Düsseldorf-İstanbul arasında gerçekleştirilen Türk Hava Yolları uçuşları yaklaşık üç saat on dakika sürüyor. Her gün Düsseldorf Havalimanı’ndan (DUS) kalkan seferler, İstanbul Havalimanı’nda (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) sona eriyor.

İstanbul çok sayıda yolcu tarafından Türk Hava Yolları seferlerinin hub noktası olarak kullanılıyor. Siz de İstanbul üzerinden aktarmalı olarak dünya üzerinde dilediğiniz pek çok noktaya seyahat edebilirsiniz.

Kalkış Yeri: Düsseldorf


Turkish Airlines Düsseldorf Flights

Düsseldorf Almanya’nın en önemli fuar ve moda kentlerinden. Üstelik çarpıcı mimarisi ile de dikkat çekiyor. Onuncu yüzyıldan kalma bir kale olan Kaiserpfalz, on üçüncü yüzyıla tarihlenen Schlossturm, on sekizinci yüzyılın ortalarında yapılmış ve Barok stile sahip Benrath Sarayı şehrin mimari tarihini gözler önüne seriyor. Düsseldorf’un siluetini tarihi yapıların yanı sıra modern gökdelenler paylaşıyor. Şehrin bu eşsiz manzarasını panoramik olarak görebileceğiniz en ideal yerse bir telekomünikasyon kulesi olan Rheinturm. Şehrin dört bir yanını saran, yemyeşil parklarından bahsetmeden de geçmek olmaz: Nordpark, Hofgarten, Benrath Park, Sudpark, Zoopark ve Rheinpark bunlardan birkaçı ve kalabalıktan kaçıp rahat bir nefes almak isteyen misafirlere geniş alanlar sunuyorlar.

Düsseldorf, Düsseldorf Uluslararası Havalimanı (DUS), Mönchengladbach Havalimanı (MGL) ve Düsseldorf Weeze Havalimanı (NRN) olmak üzere üç havalimanına ev sahipliği yapıyor. Türk Hava Yolları’nın Düsseldorf kalkışlı uçuşları Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’ndan (DUS) hareket ediyor..

Düsseldorf Havalimanı’na (DUS) ulaşım:

Almanya’nın en büyük üçüncü havalimanı olan Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’ndan (DUS) her gün pek çok uçuş gerçekleşiyor. Şehre 6 km mesafede yer alan havalimanı ile şehir merkezi arasında taksi, havalimanı servisleri, tren, otobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanarak veya araç kiralayarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanına ulaşımın en kolay yolu raylı sistemler. Bergish Gladbach merkez tren garından havalimanı içindeki iki tane tren istasyonuna 15 dakikada bir yapılan seferler ile ulaşabilirsiniz. Tren ile ulaşımda diğer bir alternatif ise SkyTrain. Bu hızlı tren sistemi ile terminal binaları ve istasyonlar arasında kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ulaşım araçları arasında otobüsler de bulunuyor. Bu otobüsler farklı firmalara ait ve her birinin farklı güzergahları ve ücretlendirme politikaları var. Haklarında daha fazla bilgi almak için Düsseldorf Havalimanı’nın (DUS) websitesini ziyaret edebilirsiniz. Bunların haricinde araç kiralamak ya da 7/24 hizmet veren taksileri kullanmak gibi seçenekler de mevcut.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

İstanbul, tarihin arka fonda yansıdığı bir film perdesi gibi bir şehir. Şehrin geçmişe uzanan yolculuğuna tanık olmak istiyorsanız öncelikle Kapalıçarşı'da kaybolmalısınız. Cevahir Bedesteni'ni, Zincirli Han'ı, İç Cebeci Han'ı gezerek kendinizi İstanbul’a teslim etmeli, ardından İç Cebeci Han'ın avlusunda oturup demli bir çayın tadına varmalısınız. Eğer bahar aylarında yakınlarınızla yapacak bir şeyler arıyorsanız Heybeliada Değirmenburnu'nda toplaşıp piknik yapabilirsiniz. Keşfedecek yeni şeylere ilgi duyanlar ise bir zamanlar şehrin bal deposu olan Tahtakale Balkapanı Hanı ve altındaki binlerce yıllık Bizans sarnıcını mutlaka ziyaret etmeli.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Düsseldorf çıkışlı İstanbul uçak bileti alırken varış noktası olarak her iki havalimanını da seçebiliyorsunuz.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor ve ulaşım konusunda pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama ve havalimanı servisleri gibi alternatifler mevcut. Toplu taşıma hakkında daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfalarımızı kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından İstanbul seyahatiniz süresince rahat edebileceğiniz bir araç kiralamanız mümkün olduğu gibi trafiğin yoğun olmadığı saatlerde taksileri de tercih edebilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 30 dakika sürüyor. Bu yolculuk 100-110 TL civarında tutuyor. Havalimanı servisleri ise rahat bir yolculuğun yanı sıra günün neredeyse her saati ulaşım imkanı tanıyor. Bu servislerle şehirdeki birçok noktaya ulaşmak oldukça kolay.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) şehir merkezine ulaşım

Düsseldorf-İstanbul hattında Türk Hava Yolları’na ait seferlerden bazıları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda (SAW) son buluyor. Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) şehir merkezine 40 km mesafede yer alıyor.

Havalimanının şehir merkezine giderken havayolu servislerini kullanmak isterseniz Taksim ve Kadıköy’e belirli aralıklarla seferler yapan servisler, sizleri havalimanının hemen önünde bekliyor olacak. Ayrıca belediye otobüsleri de Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih edenlere büyük kolaylık sağlıyor. SG-2 numaralı otobüsle Taksim’e, E-3 numaralı otobüsle 4. Levent’e, E-11 ya da SG-1 numaralı otobüslerle ise Kadıköy’e ulaşım imkanı bulabilirsiniz. Taksiler de havalimanı ulaşımı tercih edebileceğiniz ulaşım araçlarından biri.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.