Skip to main content

EDİNBURGH İSTANBUL UÇAK BİLETİ

İskoçya’nın Kuzey Denizi kenarında yer alan yüzlerce asırlık başkenti Edinburgh, masalsı atmosferiyle günümüzün en popüler tatil destinasyonları arasında yer alıyor. Orta Çağ’da yaşıyormuş gibi hissetmenizi sağlayan muhteşem mimari eserleri, sokakları arasındaki daracık geçitleri, yüksek kültürel düzeyi, sanata yakın duruşuyla ilgi çeken bu sıcak şehir, sempatik insanları ve doğal güzellikleriyle de konuklarını büyülüyor.

Sahip olduğu tüm özelliklerle ziyaretçilerinde hayranlık hissi uyandıran Edinburgh’dan Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’a yapacağınız yolculuklar için Türk Hava Yolları’nın sunduğu uçak bileti seçeneklerini değerlendirerek konforlu ve güvenli bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.


Edinburgh’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün bir direkt uçuş düzenleniyor. Edinburgh Havalimanı (EDI) ile İstanbul Havalimanı (IST) arasında gerçekleştirilen bu uçuşlar 4 ila 4,5 saat arasında sürüyor. Yıl boyunca devam eden bu seferlerin sayısında sezona bağlı değişiklikler görülmüyor. Ancak uçuş alternatiflerini artırmak isteyen yolcular, Stockholm Arlanda Havalimanı (ARN) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilen seferleri de değerlendirebilir. Bu uçuşlarda yolculuk süresi, Stockholm’de beklenen zamana paralel olarak değişiklik gösteriyor.

Kalkış yeri: Edinburgh


Turkish Airlines Edinburgh Flights

İskoçya'nın asırlardır başkentliğini üstlenen Edinburgh, Glasgow'dan sonra ülkenin ikinci büyük kenti. Avrupa’nın en sempatik şehirleri arasında önemli bir yere sahip, Orta Çağ’dan kalma görüntüsüyle misafirlerine hoş bir atmosfer sunan şehir, birbirinden görkemli tarihi binalarıyla ilgi çekiyor ve yıl boyunca çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

Kentin tarihi simgesi olan Edinburgh Kalesi, 1000 yıllık geçmişiyle şehrin en popüler turistik noktası. Bugün müze olarak görev yapan kale, zamanında kraliyet ailesine ikametgah olarak hizmet vermiş olması nedeniyle de ayrı bir önem taşıyor. Edinburgh Kraliyet Botanik Parkı, 13 binin üzerindeki bitki çeşidiyle şehrin en keyifli noktalarından biri olarak öne çıkıyor. Royal Mile ve yol üzerinde karşınıza çıkacak olan St. Giles Katedrali de turistlerin büyük beğeniyle ziyaret ettiği noktalar arasında. Ayrıca İskoçya Ulusal Müzesi ve İskoçya Ulusal Galerisi de çok sayıda konuğun ilgisini çekiyor. Edinburgh’da geçireceğiniz süre içinde şehrin daracık geçitlerinde kaybolup İngiliz Kraliyet ailesinin İskoçya’da yer alan sarayı olan Holyrood Sarayı’nı gezebilir; sıcak ve samimi İskoçya halkıyla tanışıp kültürlerini daha yakından tanıyabilirsiniz.

Edinburgh Havalimanı (EDI) şehrin hava trafiğine tek başına hizmet veriyor. Dolayısıyla Türk Hava Yolları’nın Edinburgh kalkışlı uçuşları da bu havalimanından hareketle gerçekleştiriliyor.

Edinburgh Havalimanı’na (EDI) ulaşım

Havalimanına ulaşmak için Edinburgh Trams'in şehir merkezi ile havalimanı arasında düzenlediği seferleri kullanabilirsiniz. Havalimanı servisi olarak hizmet veren Airlink otobüsleriyle de şehir merkezinden havalimanına ulaşmak mümkün. 100 numaralı araçlara Waverley Köprüsü Tren İstasyonu karşısından binerek havalimanı terminaline gidebilirsiniz. Gündüz saatlerinde 10 dakikalık periyodlarla hareket eden araçlar, 24 saat hizmet veriyor ve gece saatlerinde sefer sayıları azalıyor. 200 numaralı araçlarla da Leith'teki Ocean Terminal’den havalimanına 25 dakika süren bir seyahatin sonunda ulaşabilirsiniz.

Ayrıca gece saatlerinde havaalanına gitmek için Princes Street'ten hareket eden N22 gece otobüsünü kullanabilirsiniz. Tüm bu seçeneklerin yanı sıra günün her saati şehrin dilediğiniz noktasından binebileceğiniz taksilerle de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Destinasyon: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en popüler kentlerinden biri olan İstanbul, günümüzde 15 milyon olan ve her geçen gün hızla artan nüfusuyla ülkenin en kalabalık metropolü. Çok sayıda sanayi kuruluşu, finans ve teknoloji şirketi ile ticari işletmeye ev sahipliği yapan bu büyük metropol, sahip olduğu iş olanaklarıyla da dünyanın her noktasından yoğun göç alıyor.

Türkiye’nin lider şehirleri arasında bulunan İstanbul, yüzlerce asırlık tarihi ve doğal güzellikleriyle turistik bir destinasyon olarak da büyük bir ilginin odağı konumunda. Osmanlı İmparatorluğu döneminden günümüze uzanan sürece dair zengin bir koleksiyona sahip olan Topkapı ve Dolmabahçe Sarayları turistik anlamda büyük bir cazibe yaratıyor. Arkeoloji Müzesi, Ayasofya Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda müzeyi görmek için de çok sayıda turist şehri ziyaret ediyor. İstanbul Boğazı’nın iki yakası arasında yapılan vapur yolculuklarıyla şehir yaşamına dahil olmak, Prens Adaları’nda denize girmek, Boğaziçi’ne nazır bir restoranda taze deniz mahsulleriyle hazırlanmış lezzetli Türk tariflerini denemek de İstanbul’da yapılması gerekenler listelerinin en üst sıralarında yer alıyor.

Türkiye’nin en hareketli hava trafiğine sahip şehri İstanbul’da iki tane uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Edinburgh kalkışlı İstanbul uçak bileti satın alan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer alıyor. İstanbul Havalimanı ile şehir merkezi arasında 35 km bulunuyor.

Şehir merkezine ulaşımda taksi, araç kiralama, havalimanı servisleri gibi farklı seçenekler mevcut. İstanbul Havalimanı’nda sizi bekleyen araç kiralama firmalarından şehir içindeki hareketinizi kolaylaştıracak bir araç kiralayabilirsiniz. Ekonomik ve hızlı bir alternatif arıyorsanız Havaist ve İETT otobüslerini kullanmak doğru bir seçim olur. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri rahat bir yolculuk vadediyor. Bu servislerle şehrin birçok noktasına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için İstanbul Havalimanı’na ilişkin ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.