Skip to main content

FRANKFURT ANKARA UÇAK BİLETİ

Bir yanda Almanya’nın en güzel panoramik siluetine sahip şehirlerden biri olan Frankfurt… Öte yanda Türkiye’nin başkenti Ankara… Romantik Ren Parkuru’nun kilit noktalarından biri olan Frankfurt, bu turlarda önemli iki nokta olan Wiesbaden ve Mainz gibi nehir kenarına kurulmuş sempatik şehirlere olan yakınlığı ile de popüler bir destinasyon haline gelmiş durumunda. Ankara ise idari merkez olmanın verdiği zarafetle ziyaretçilerini ağırlıyor ve Anadolu’nun binlerce yıllık tarihi içinde keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarının da bu iki şehir arasındaki trafikte etkisiyle bu iki şehir arasındaki uçuş trafiği ise yıl boyu durmaksızın devam ediyor. Frankfurt-Ankara hattında yapacağınız yolculuklarda uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih etmeniz size konforlu bir seyahatin kapılarını açıyor.


Türk Hava Yolları tarafından haftanın belirli günleri Frankfurt’tan Ankara’ya direkt uçuşlar gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 3 saat 15 dakika süren seferler Frankfurt Havalimanı’ndan (FRA) başlayarak Ankara’daki tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’nda (ESB) sona eriyor.

Frankfurt-Ankara hattında uçuş alternatiflerini artırmak isteyen yolcular, İstanbul Havalimanı (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştirilen seferleri de değerlendirebilirler. Bu durumda yolculuk süresi, İstanbul’daki bekleme süresine bağlı olarak beş ila dokuz saat arasında sürebiliyor.

Kalkış yeri: Frankfurt


Turkish Airlines Frankfurt Flights

Şehri saran parklar sebebiyle “Yeşil Şehir” diye de anılan ve Avrupa’nın popüler destinasyonlarından biri olan Frankfurt, Almanya’nın modern yüzünü gösterdiği şehirlerden biri. Tarihî binaları ile gökdelenlerin bir arada yükseldiği bu şehirde Orta Çağ’dan kalma Römer binasını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Şehrin en önemli simgelerinden olan bu binada güzel kareler yakalayacağınıza emin olabilirsiniz.

Frankfurt’ta Frankfurt Havalimanı (FRA) ve Frankfurt-Hahn Havalimanı (HHN) olmak üzere iki havalimanı bulunuyor. Türk Hava Yolları’nın Frankfurt kalkışlı uçuşları Frankfurt Havalimanı’ndan (FRA) gerçekleşiyor.

Frankfurt Havalimanı’na (FRA) ulaşım

Frankfurt Havalimanı’na ulaşım için tren, otobüs ve havalimanı servisi gibi farklı seçenekleriniz bulunuyor. Schwanheim’dan kalkan 62 numaralı otobüs ile havalimanına hızlıca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Frankfurt Güney Tren İstasyonu’ndan kalkan 61 numaralı otobüsü tercih ederek de havalimanına gitmek mümkün. Havalimanı servisleri ise Darmstadt’tan hareket ediyor.

Karşılıklı olarak Wiesbaden’dan ve Hanau Hbf’den kalkan S8 ve S9 hattı üzerinde olan trenlerle, yine oldukça kısa bir süre içinde ve kolaylıkla Frankfurt Havalimanı’na (FRA) gidebilirsiniz. Bu iki hat üzerinde bulunan duraklardan bazıları ise Ostendstrasse, Frankfurt Hbf ve Stadion.Toplu taşıma alternatiflerinin yanı sıra şehrin dilediğiniz noktasından 7/24 hizmet alabileceğiniz taksiler de havalimanına gitmek için seçenekleriniz arasında yer alıyor.

Destinasyon: Ankara


Turkish Airlines Ankara Flights

Türkiye’nin başkenti Ankara; hem kültür hem de iş ziyaretleri için yurt içi ve yurt dışından sene boyunca oldukça fazla ziyaretçi alıyor. Cumhuriyet’in kurulmasına tanık olmuş caddeleri, Atatürk’ün mezarının bulunduğu Anıtkabir’i, şehrin sembollerinden Kuğulu Park’ı ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi ile Türkiye’de mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında bulunuyor. Öte yandan kedisi ve keçileriyle de ünlü olan bu şehri keşfetmek isterseniz, hemen şimdi Türk Hava Yolları’ndan alacağınız Ankara uçak bileti ile keyifli bir seyahate başlayabilirsiniz.

Frankfurt-Ankara hattında uçuşlar şehrin tek havalimanı olan Esenboğa Havalimanı’nda (ESB) son buluyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) şehir merkezine ulaşmak için birkaç farklı seçeneğiniz bulunuyor. 7/24 hizmet alabileceğiniz taksiler, oldukça hızlı ve rahat transfer imkanı sağlıyor. Öte yandan toplu taşımayı kullanmak isteyen yolcular, 442 numaralı belediye otobüsleriyle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabiliyor. Havalimanından kalkan bu otobüsler Kızılay’dan geçerek AŞTİ Otobüs Terminali’ne gidiyor.

Havalimanı servisleri de yine çokça tercih edilen ulaşım araçları arasında. Bu servislerle Özal Bulvarı ve Sakıp Sabancı Bulvarı üzerinden AŞTİ’ye ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.