Skip to main content

FRANKFURT TİFLİS UÇAK BİLETİ

Orta Almanya’daki Hessen bölgesinde bulunan Frankfurt, ülkenin turistik şehirleri arasında liste başlarında yer alıyor. Tarihi önem taşıyan mimari eserleri, doğal güzellikleri, sahip olduğu kültürel nitelikleri ve ülkenin finans merkezi oluşuyla yılın her dönemi ilgi gören bir destinasyon Frankfurt. Orta Çağ’dan kalma tarihi kent merkezi ve içinden geçen Main Nehri’nin kendisine kattığı etkileyici güzellikle konuklarına unutulmaz bir tatil vadediyor. Siz de nehir kenarındaki keyifli kafe ve gezi alanlarında vakit geçirip tarihi demir köprü Eiserner Steg’in fotoğraflarını çekebilir, sanat ve mimarlık müzelerini ziyaret ederek tatilinizi keyiflendirebilirsiniz.

Avrupa’nın etkileyici şehri Frankfurt’tan Gürcistan’ın yemyeşil başkenti Tiflis’e yapacağınız seyahatler için uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu yolculuk ve kalite hizmetin tadını çıkarabilirsiniz.


Frankfurt’tan Tiflis’e Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 20 uçuş seçeneği sunuluyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul aktarmalı olarak yapılıyor. Hem İstanbul Havalimanı (IST) hem de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) aktarma için kullanılırken bazı uçuşlarda aktarma iniş havalimanı ile tekrar hareket havalimanları aynı olmayabiliyor. Ayrıca yıl içerisinde mevsime bağlı olarak uçuş sayısında küçük bir farklılık yaşanabiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından Frankfurt-Tiflis arasında yapılan uçuşlarda süre, aktarmaya bağlı olarak değişebiliyor. Uçuşlar ortalama olarak 6 ila 25 saat aralığında sürüyor.

Türk Hava Yolları yalnızca uçuş sırasında değil, aktarma sırasında da sizlere hizmet etmekten geri durmuyor. Frankfurt-Tiflis yolculuğunuzda İstanbul’da yapacağınız aktarmayı keyifli bir molaya çeviren özel bir hediyeyle karşınıza çıkıyor. Aktarma sürenizin 6 ila 24 saat arasında olması halinde ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz Touristanbul gezi paketiyle keyifli bir İstanbul turu yapabilirsiniz.

Kalkış yeri: Frankfurt


Turkish Airlines Frankfurt Flights

En popüler Almanya şehirlerinden biri olan Frankfurt, ülkenin hem ticari hem turistik hem de sanayi yönü gelişmiş şehirleri arasında yer alıyor. Avrupa Merkez Bankası, Almanya Merkez Bankası ve Frankfurt Borsası binalarının şehirde bulunmasıyla finans merkezi görevini üstlenmiş olan bu güzel metropolün genel siluetini dev gökdelenler oluşturuyor.

Yıl boyunca düzenlenen türlü fuarlar, dünyanın diğer ülkelerinden gelen katılımcılardan da büyük ilgi görüyor. Şehirde yer alan müzeler ise etkileyici koleksiyonlarıyla öne çıkıyor. 5000 yıllık Antik Mısır heykellerinin sergilendiği Liebieghaus Müzesi turistik ziyaretlerin en belirgin noktalarından biri. Gotik mimarinin en ünlü örneği olan Frankfurt Katedrali, 13. yüzyıldan günümüze kalmayı başarmış önemli bir simge.

Frankfurt’ta iki havalimanı mevcut. Biri, şehir merkezine yakın olan Frankfurt Havalimanı (FRA), diğeri ise daha uzak ve küçük kapasiteli olan Frankfurt Hahn Havalimanı (HHN). Türk Hava Yolları’nın Frankfurt kalkışlı uçuşları Avrupa’da en yoğun trafiğe sahip üçüncü havalimanı olan Frankfurt Havalimanı (FRA) üzerinden yapılıyor.

Frankfurt Havalimanı’na (FRA) ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için banliyö trenleri olan S-Bahn seferlerini kullanabilirsiniz. Frankfurt Merkez İstasyonu, Hauptwache veya Konstablerwache gibi şehir merkezindeki istasyonlardan Wiesbaden yönünde hareket eden S8 ile S9’a binerek havalimanında inebilirsiniz. Bu trenler 15 dakikada bir hareket ediyor ve S8 hattı 24 saat aralıksız hizmet veriyor. Ayrıca şehrin her noktasından taksi çevirerek havalimanına konforlu bir seyahatle ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Tiflis


Turkish Airlines Tbilisi Flights

Gürcistan’ın başkenti olan Tiflis; doğal güzellikleri, yöresel kültürü ve tarihi eserleriyle son derece ilgi çekici bir destinasyon. İçinden geçen Kura Irmağı’nın topraklarında yarattığı yemyeşil tablo, Sovyet döneminden izler taşıyan dar sokaklar ve sempatik yöre insanı Tiflis’in çekiciliğini arttıran detaylardan birkaçı.

Tarihi İpekyolu’nun önemli duraklarından biri olan Tiflis, sahip olduğu güzelliklere eşlik eden tarihi zenginlikleriyle de turistik bir çekim alanı yaratıyor. Yıpranmış sokakları ve renkli binalarıyla Eski Şehir bölgesi, şehrin en popüler tarihi ve turistik noktaları arasında öne çıkıyor. Kente özgü sülfür havuzlarını deneyebileceğiniz Sülfür Hamamları, Tiflis’in bir başka yöresel keyfi olarak turistlerin ilgisini çekiyor. 9 Mart Parkı ve içinde kurulan pazar hem keyifli vakit geçirmek hem de hediye alışverişi yapmak isteyenler için en doğru seçeneklerden biri.

Türk Hava Yolları’ndan Tiflis uçak bileti sahibi olan yolcular, şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta yer alan Tiflis Havalimanı’na (TBS) iniş yapıyor.

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşım

Tiflis Havalimanı’ndan (TBS) şehir merkezine ulaşmak için mevcut birkaç seçeneğiniz bulunuyor. Yolcuların en sık tercih ettiği seçenekse otobüsler. Terminal çıkışından 37 ve 137 numaralı otobüslere binerek yaklaşık bir saatte şehir merkezinde olabilirsiniz. 15 dakikada bir hareket eden bu otobüsler Samgori, Avlabari, Özgürlük Meydanı, Rustaveli, Cumhuriyet Meydanı, Tamar Köprüsü rotasında hizmet veriyor.

Havalimanı çıkışında görebileceğiniz taksi durağından dilediğiniz saatte taksiye binerek ya da otomobil kiralama firmalarından araç temin ederek dilediğiniz güzergaha daha konforlu bir şekilde devam edebilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra 08.45 ile 18.05 saatleri arasında, havalimanından şehir merkezinde bulunan ana tren istasyonuna sefer yapan tren hattını da kullanabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.