Skip to main content

GÖTEBORG DUBAİ UÇAK BİLETİ

İsveç’in en güzel şehirlerinden biri olan ve Kuzey Denizi kıyısında yer alan Göteborg, bir liman kenti olarak oldukça dinamik bir şehir hayatına sahip. Sahip olduğu doğal güzelliklerin yanı sıra çok sayıda sosyal ve kültürel etkinlikle öne çıkan kent, yılın her dönemi tüm dünyadan ilgi görüyor. Müziği son derece büyük bir tutkuyla sokaklarına taşıyan Göteborg, sanatın hemen her dalında keyifli organizasyonlara imza atarak milyonlarca gezgin için tatilin ve eğlencenin adresi oluyor.

İsveç’in liman kenti Göteborg’dan Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gözde destinasyonu olan Dubai’ye yapılan Türk Hava Yolları uçuşları yolcuların yoğun talebiyle karşılaşıyor. Siz de bu iki şehir arasında sunulan uçak bileti alternatiflerini inceleyerek Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklarıyla yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Göteborg’dan Dubai’ye Türk Hava Yolları tarafından günde altı farklı uçuş alternatifi sunuluyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor ve aktarma sırasında yapılan beklemeye göre yolculuk süresi 11 ila 30 saat arasında değişiklik gösteriyor. Bazı uçuşlarda aktarma sırasında havalimanı değişikliği yapılabiliyor. Bu durumda yolcuların Göteborg’dan İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yaptıktan sonra Dubai gidecek uçuş için Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) geçmeleri gerekiyor.

Türk Hava Yolları, Göteborg-Dubai arasında yapılan uçuşlarda, aktarma sürecini keyifli bir molaya dönüştürüyor. Bekleme süresinin 6 ila 24 saat arasında olması halinde yolculara, İstanbul’u keşfetme fırsatı yaratan Touristanbul hizmeti ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Göteborg


Turkish Airlines Gothenburg Flights

İsveç’in merak uyandıran şehri Göteborg, Kuzey Denizi kıyısındaki konumuyla bölgenin en büyük limanı unvanına sahip. Bu avantajıyla İskandinav şehirleri arasında ticari ve turistik değeriyle de öne çıkıyor. Göta Nehri’nin şekillendirdiği kent, Orta Çağ’dan günümüze ulaşmış keyifli binalar ve gün boyu devam eden hareket ile soğuk iklime rağmen sıcak kalmayı başarıyor.

Göteborg Sanat Müzesi, 15. yüzyıldan kalma koleksiyonlarıyla turistlerin şehirdeki en favori duraklarından biri olurken Rohsska Müzesi ile bilim ve araştırma kompleksi olarak hizmet veren Universeum da ziyaretçilerin dikkatinden kaçmıyor. İlgi çekici sanat ve müzik gösterilerine sahne olan Goteborgsoperan, mimari özellikleriyle de öne çıkıyor. Kentin keyifli yeşil alanlarının başında gelen Botanik Bahçesi ve bu bölgede eğlencenin en büyük adresi olan Lisaberg Parkı da konuklardan yüksek puanlar alıyor.

Göteborg’da iki adet havalimanı mevcut: Landvetter Havalimanı (GOT) ve Göteborg Şehir Havalimanı (GSE). Türk Hava Yolları’nın Göteborg kalkışlı uçuşları Landvetter Havalimanı (GOT) üzerinden yapılıyor.

Göteborg Landvetter Havalimanı’na (GOT) ulaşım

Şehir merkezinin 25 kilometre dışında bulunan Göteborg Landvetter Havalimanı’na (GOT) gitmek için merkezden havalimanına sefer yapan otobüsleri kullanabilirsiniz. Merkez Tren İstasyonu’ndan binebileceğiniz bu otobüsler ile yaklaşık 25 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca 7/24 binebileceğiniz taksilerle de havalimanına çok daha kısa ve konforlu bir şekilde gidebilirsiniz.

Destinasyon: Dubai


Turkish Airlines Dubai Flights

Orta Doğu’nun en görkemli kentlerinden biri olan Dubai, özel projeleriyle öne çıkan ve büyük yatırımların yapıldığı bir turizm destinasyonu. Bölgenin parlayan yıldızı olan Dubai; yapay adaların, görkemli gökdelenlerin, rengarenk alışveriş merkezlerinin ve pahalı markaların kenti olarak görülüyor. Muhteşem sahilleri ve eğlenceli plajlarıyla da popüler olan şehirde geçireceğiniz süre içinde Dubai’nin ve dünyanın en yüksek binası olan Burç Halife’ye çıkabilirsiniz. Dubai Müzesi ve Atlantis Su Parkı gibi mekanları ziyaret edip çölde safari deneyimi yaşayabilirsiniz.

Dubai’de iki adet havalimanı bulunuyor: Al Maktoum Uluslararası Havalimanı (DWC) ve Dubai Uluslararası Havalimanı (DXB). Türk Hava Yolları’ndan Dubai uçak bileti satın alan yolcular, Dubai Uluslararası Havalimanı’na (DXB) iniş yapıyor.

Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) şehir merkezine ulaşım

Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) şehir merkezine gitmek için yolcular genellikle taksileri tercih ediyor. Ülkede benzin fiyatlarının uygun olması nedeniyle taksiler şehir içi ulaşımda en yaygın kullanılan ulaşım araçları oluyor.

Terminal kapısı önünden binebileceğiniz otobüsler de şehir merkezine ulaşımda değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Özellikle Daira ve Bur Dubai bölgelerine gidecek yolcular için otobüsleri kullanmak da oldukça pratik. 401 numaralı otobüslerle Dubai Havalimanı (DXB), Baniyas Caddesi, Al Sabkha Otobüs Terminali güzergahında ilerleyebilir; 402 numaralı otobüslerle de Bur Dubai’deki Al Ghubabia Otobüs Terminali’ne gidebilirsiniz. Gold Souk Otobüs Terminali’ne doğru gitmek için 11A, 11C, 64 numaralı otobüslere binmeniz gerekiyor.

Havalimanının 1 ve 3 numaralı terminallerden 10 dakikada bir hareket eden kırmızı renkli metro hattına binerek de şehir merkezine gidebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.