Skip to main content

HAMBURG İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Almanya’nın en büyük ikinci ama belki de en romantik şehri olan Hamburg, kanalları ile insanları büyüleyen şehirlerden. Kızıl renkli şehirde dolaşırken müzik sesleri kulağınızdan hiç eksik olmayacak. Gece hayatı ve Gotik mimarisiyle de dikkat çeken şehirde mutlaka gezmeniz gereken yerler arasında Hamburg Belediye Binası, Hamburg Limanı, modern bir konser alanı olan Elbphilharmonie bulunuyor. Yılın her mevsimi ayrı bir güzelliğe, bambaşka bir renge bürünen Hamburg, Almanya’nın en merak uyandıran şehirleri arasında baş sıralarda yer alıyor.

Türkiye’den gitmiş çok fazla göçmenin de yaşadığı Hamburg’dan İstanbul’a uçuş trafiği her daim yoğun. Türk Hava Yolları’nı tercih ederek uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir, bu güzel şehirden İstanbul dışında da gidebileceğiniz destinasyonlara dair bilgi elde edebilirsiniz.


İçinde yaşayanlar tarafından limanı dolayısıyla “Dünyaya açılan kapı” olarak adlandırılan Hamburg’dan yedi tepeli şehir İstanbul’a Türk Hava Yolları’nın hafta içi her gün uçuşları bulunuyor. Sabah erken saatlerden akşamın ilerleyen saatlerine kadar gün içinde çeşitli seferleri bulunan bu rota Hamburg Fuhlsbüttel Havalimanı’ndan (HAM) İstanbul Havalimanı’na (IST) gerçekleştiriliyor.

Kış aylarında günde üç uçuş bulunan Hamburg-İstanbul hattında yaz aylarının gelmesiyle birlikte sefer sayısı 5’e kadar çıkıyor. Direkt olarak gerçekleşen bu uçuşlar 3 saat ila 3 buçuk saat arasında sürüyor. Hamburg’tan İstanbul’a Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) üzerinden aktarma yaparak ulaşmak da mümkün. Bu durumda toplam yolculuk süresi, aktarma noktalarındaki bekleme sürelerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Kalkış yeri: Hamburg


Turkish Airlines Hamburg Flights

Asırlar boyunca denizcileri, tüccarları ve ticaret gemilerini karşılayan yaşlı ama dinç Hamburg’un Gotik mimari ve kanalların baş rolde olduğu, masallardan çıkmış gibi bir görüntüsü var. Şehre gittiğinizde görmeniz gereken yerlerin başında rehberli turlar ile gezebileceğiniz dünyanın en büyük minyatür müzesi olan Miniatur Wunderland bulunuyor. Değişik mimarisiyle Elbphilharmonie de görenleri heyecanlandıran yapılardan. Almanca “Depolar bölgesi” anlamına gelen ve Hamburg Limanı’nda bulunan Speicherstadt ise dünyanın en büyük depo bölgesi ve farklı mimarisiyle dikkat çekiyor.

Hamburg Fuhlsbüttel Havalimanı (HAM) şehrin tek havalimanı. Türk Hava Yolları’nın Hamburg-İstanbul seferleri de bu havalimanından kalkıyor.

Hamburg Fuhlsbüttel Havalimanı’na (HAM) ulaşım

Hamburg Fuhlsbüttel Havalimanı’na (HAM) şehir merkezinden toplu taşımayla kolayca ile ulaşmak mümkün. Şehrin ana tren istasyonu olan Hauptbanhof’tan havalimanına tren ile gitmek yaklaşık 25 dakika sürüyor. 10 dakikada bir kalkan seferler havalimanı terminallerinin hemen karşısında duruyor.

Hamburg şehir merkezinden metro ile havalimanına ulaşmak isteyen ziyaretçiler ise hem bir tren istasyonu hem de metro durağı olan Ohlsdorf’tan geçen U1 metrosu ile havalimanına ulaşabiliyor. Aynı duraktan kalkan yeşil renkli S1 hattı da direkt olarak Hamburg Fuhlsbüttel Havalimanı’na ulaşım sağlıyor.

Destination: Istanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Türk kahvesi ve hanımeli kokulu İstanbul, sizi vapur sesleriyle uyandıran bir şehir. Kapalı Çarşı, Kız Kulesi, Ayasofya, Dolmabahçe gibi tarihi noktalara ev sahipliği yapan İstanbul’un hem gecesi hem de gündüzü çok etkileyici. Her sene milyonlarca turistin ziyaret ettiği şehirde Eminönü veya Karaköy’den Kadıköy’e vapur ile geçmek ise ayrı bir keyif. Moda’da Türk kahvesi içmek, Bağdat Caddesi’nde alışveriş yapmak ve büyük alışveriş merkezlerinde zamanınızı geçirmek bu şehirde yapabileceklerinizden yalnızca birkaç tanesi.

İstanbul; Avrupa Yakası’nda bulunan İstanbul Havalimanı (IST) ve Anadolu Yakası’nda bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olmak üzere iki havalimanına sahip. Türk Hava Yolları’nın Hamburg Fuhlsbüttel Havalimanı’ndan (HAM) kalkan uçuşları İstanbul Havalimanı’nda (IST) sona eriyor.

İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım

İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor ve ulaşım konusunda pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama ve havalimanı servisleri gibi alternatifler mevcut. Toplu taşıma hakkında daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfalarımızı kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’nda bulunan araç kiralama firmalarından İstanbul seyahatiniz süresince rahat edebileceğiniz bir araç kiralamanız mümkün olduğu gibi trafiğin yoğun olmadığı saatlerde taksileri de tercih edebilirsiniz. Taksiyle şehir merkezine ulaşmak yaklaşık 30 dakika sürüyor. Bu yolculuk 100-110 TL civarında tutuyor. Havalimanı servisleri ise rahat bir yolculuğun yanı sıra günün neredeyse her saati ulaşım imkanı tanıyor. Bu servislerle şehirdeki birçok noktaya ulaşmak oldukça kolay.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.