Skip to main content

HELSİNKİ DUBAİ UÇAK BİLETİ

Finlandiya’nın başkenti Helsinki, beyaz mermerden oluşan genel profiliyle “Kuzey’in Beyaz Kenti” olarak adlandırılıyor ve birbirinden güzel adaları, geniş alanlara yayılmış bakımlı park ve sosyal alanları, her zaman hareketli yaşantısıyla dünyanın en popüler destinasyonları arasında sayılıyor. Baltık Denizi kenarında yer alan kent, uzun süren kış mevsiminde büründüğü karlı görünümle de görsel bir şölene imza atarak yılın her dönemi tüm dünyadan yoğun ziyaret alıyor.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den Orta Doğu’nun sıcak ve hareketli şehri Dubai’ye yapacağınız seyahatler için uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek ayrıcalıklı bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.


Helsinki’den Dubai’ye Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama altı farklı uçuş seçeneği sunuluyor. Uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak düzenleniyor. Bazılarında aktarma iniş havalimanı İstanbul Havalimanı (IST) olsa da tekrar kalkış havalimanı Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olabiliyor. İki şehir arasında düzenlenen seferler yıl boyu devam ediyor ve seferlerin sayısında sezona bağlı önemli bir değişiklik görülmüyor. Yolculuk süresi ise İstanbul’da yapılan aktarmaya paralel olarak 10 ila 32 saat arasında değişiklik gösteriyor.

Seyahatlerinde Türk Hava Yolları’nı tercih eden yolcular İstanbul’da geçen aktarma süresini tatillerine dahil olacak bir deneyime dönüştürme şansı da yakalıyor. Aktarmada geçen sürenin 6 ila 24 saat arasında olması halinde Touristanbul programından ücretsiz olarak yararlanabilir; Dolmabahçe Sarayı, Taksim Meydanı, Galata Kulesi, Eminönü gibi şehrin en turistik noktalarını hızlıca görebilirsiniz.

Kalkış yeri: Helsinki


Turkish Airlines Helsinki Flights

Finlandiya’ya başkentlik yapan Helsinki, dünyanın en yaşanabilir kentleri arasında en üst sıralarda yer alıyor. Yüksek ekonomik ve kültürel düzeyle birlikte Helsinki’deki yaşam standardı da dünyadaki pek çok yerin oldukça yukarısında. Özellikle eğitim konusunda yarattığı başarılı profil ile uluslararası eğitim arayışları için hedef şehirlerden biri oluyor.

Tarihi ve turistik noktalarını hızlıca görebileceğiniz bir gezi için önceliği liman bölgesi ve Senato Meydanı’na verebilirsiniz. Burada göreceğiniz Helsinki Katedrali, kentin en önemli simgelerinden biri. Antik Yunan etkilerini yansıtan bu eşsiz katedral, kenti ziyaret eden tüm turistlerin ilk uğrak noktası olarak öne çıkıyor. Adalardan ibaret olan kentin ilgi çekici noktalarından bir diğeri olan Suomenlinna Adası ve üzerindeki kale kompleksi, ziyaretçilerine sunduğu huzurlu, sakin ve konforlu ortamla beğeni topluyor. Pihlajasaari Adası ise kayalık yamacıyla ve keyifli kumsallarıyla öne çıkıyor.

Helsinki’nin tek havalimanı olan Helsinki-Vantaa Havalimanı (HEL) şehirden 18 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. Türk Hava Yolları’ndan Helsinki kalkışlı uçak bileti satın alanlar da yolculuklarına buradan başlıyor.

Helsinki-Vantaa Havalimanı’na (HEL) ulaşım

Helsinki şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isteyen yolcular otobüs seferlerini kullanabilir. Helsinki Merkez Tren İstasyonu'ndan 15 dakikada bir hareket eden 615 ve 615T numaralı otobüslerle yaklaşık 40 dakika içinde havalimanına gidebilirsiniz. Diğer bir otobüs hizmeti olan FinnAir de değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. 20 dakikalık periyodlarla hareket eden ve ekspres hizmet veren bu otobüslerle 35 dakika içinde havalimanına ulaşmak mümkün.

Helsinki şehir merkezinden havalimanına trenle gitmek isteyen yolcular, P ve I kodlu trenlerle yaklaşık yarım saat içinde havalimanına ulaşabilir. Gündüz saatlerinde 10 dakikalık aralarla yapılan seferler gece saatlerinde seyrekleşebiliyor. Tabii ki şehrin her noktasından binebileceğiniz taksiler de havalimanına ulaşımda sıkça tercih edilen alternatiflerden biri olarak öne çıkıyor.

Destinasyon: Dubai


Turkish Airlines Dubai Flights

Orta Doğu’nun en lüks şehirlerinden biri olan Dubai, ihtişamlı gökdelenlerin ve hepsi tasarım harikası olan yapay adaların yer aldığı önemli bir turizm merkezi. Her bir detayı titizlikle planlanmış olan ve büyük yatırımlarla oluşturulan Dubai; turizm, ticaret ve alışveriş konusunda dünyanın en popüler şehirlerinden biri sayılıyor. Neredeyse her şeyin abartıyla hayat bulduğu kent; yüksek yıldızlı otelleri, muhteşem plajları, devasa alışveriş merkezleri ve eşsiz tema parklarıyla her yıl milyonlarca turisti ağırlıyor.

Dubai seyahatiniz sırasında dünyanın en yüksek binası olan Burç Halife’ye çıkabilir; Dubai Müzesi ve Atlantis Su Parkı’nı gezip çöl bölgesinde Jeep Safari yapabilirsiniz. Hatta bir Bedevi çadırında gecelemek gibi bir deneyim de yaşayabilirsiniz.

Dubai’de iki adet havalimanı bulunuyor: Al Maktoum Uluslararası Havalimanı (DWC) ve Dubai Uluslararası Havalimanı (DXB). Türk Hava Yolları’ndan Dubai uçak bileti satın alan yolcular Dubai Uluslararası Havalimanı’na (DXB) iniş yapıyor.

Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) şehir merkezine ulaşım

Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) şehir merkezine kolaylıkla gitmek için birkaç alternatifiniz bulunuyor. Dubai’de benzin fiyatları bütçeleri zorlamadığı için yolcuların ilk tercihi taksiler oluyor. Havalimanı çıkışındaki duraktan taksiye binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ayrıca terminal binası çıkışından hareket eden otobüsleri de kullanabilirsiniz. 401 numaralı hat Dubai Havalimanı (DXB), Baniyas Caddesi, Al Sabkha Otobüs Terminali arasında transfer yapıyor. 402 numaralı otobüsler ise Dubai Havalimanı’ndan (DXB) Bur Dubai’deki Al Ghubabia Otobüs Terminali’ne gidiyor. Gold Souk’a gitmek içinse 11A, 11C ve 64 numaralı otobüslere binebilirsiniz. Bu otobüs seferleri 24 saat boyunca yapılıyor ve seferler sık düzenleniyor.

Şehir merkezine gitmek için metro kullanmak isteyen yolcular 1 ve 3 numaralı terminallerden kırmızı hata binerek şehir merkezine gidebilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.