Skip to main content

HELSİNKİ İSTANBUL UÇAK BİLETİ

Baltık Denizi kıyılarında yer alan Helsinki, genç ve yaratıcı nüfusun yoğunlaştığı, rahat yaşam felsefelerinin benimsendiği ilgi çekici bir metropol. Pek çok konuda Finlandiya’nın lokomotifi görevini üstlenen bu güzel başkentte yemyeşil doğa Baltık Denizi’nin maviliğiyle birleşiyor ve şehri ziyaret eden konuklara unutulmayacak bir tatil atmosferi sunuluyor.

Finlandiya’nın her alanda öne çıkarak fark yaratan başkenti Helsinki’den Avrupa’nın en görkemli metropollerinden biri olan İstanbul’a yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları uçuşları oluyor. Siz de yolculuğunuz sırasında yüksek hizmet kalitesi ve çeşitli ayrıcalıklardan yararlanmak için uçak bileti sayfasını ziyaret ederek seyahatinizi planlayabilirsiniz.


Helsinki’den İstanbul’a Türk Hava Yolları tarafından her gün iki direkt uçuş düzenleniyor. Helsinki-Vantaa Havalimanı (HEL) ile İstanbul Havalimanı (IST) arasında gerçekleştirilen bu uçuşlar üç buçuk saat civarında sürüyor. Yıl boyu aralıksız bir şekilde devam eden seferlerin sayısında sezona bağlı değişiklikler görülmüyor.

Helsinki kalkışlı uçak bileti sayfasını ziyaret ederek Helsinki’den İstanbul aktarmalı olarak gidebileceğiniz farklı destinasyonlar hakkında da bilgi edinebilirsiniz.

Kalkış yeri: Helsinki


Turkish Airlines Helsinki Flights

Finlandiya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Helsinki, son derece kozmopolit bir yapıya sahip. Sanat ve kültürün yaşamın bir parçası haline geldiği şehrin hemen her yerinde müzeler ve sanat galerileri görebilirsiniz. Granit mermerle bezenmiş bir mimari profile sahip şehir, ortaya çıkan beyaz yapısıyla oldukça ilgi çeken bir görüntü sergiliyor.

Şehirde geçireceğiniz vakti en iyi şekilde değerlendirmek için biraz turistik mevkileri biraz da yerel halkın daha çok tercih ettiği merkezleri programınıza dahil edebilirsiniz. Şehrin en merkezi yeri olan ve Helsinki halkının vakit geçirmek için her fırsatta kaçtığı devasa yeşil alan Esplanade Parkı, tarihi özelliğiyle öne çıkan Senato Meydanı ve en ünlü pazar alanı olan Market Meydanı ile Balık Hali listenize ekleyebileceğiniz mevkilerin başında geliyor. Bu güzergahta bulunan Batı Avrupa’nın en büyük Ortodoks kilisesi olan Uspenski Katedrali’ni de görebilir ve ardından tekneyle ulaşabileceğiniz Suomenlinna Adası’na geçerek adayı ve kalesini ziyaret edebilirsiniz.

Şehrin yoğun hava trafiğine hizmet veren Helsinki-Vantaa Havalimanı (HEL) şehrin merkezine 18 kilometre mesafede konumlanıyor.

Helsinki-Vantaa Havalimanı’na (HEL) ulaşım

Helsinki şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için birkaç seçeneği değerlendirebilirsiniz. Otobüsle ulaşımı tercih eden yolcular, her 15 dakikada bir hareket ederek havalimanı-şehir merkezi arasında sefer yapan halk otobüslerini kullanabilir. Helsinki Merkez Tren İstasyonu'ndan hareket eden 615 ve 615T hatları, yaklaşık 40 dakika içinde havalimanına ulaşım sağlıyor.

Bir diğer toplu taşıma hizmeti olan FinnAir ekspres otobüs servisleri ise 20 dakikada bir hareketle 35 dakika içinde şehir merkezinden havalimanına gidiyor. Helsinki şehir merkezinden tren kullanarak havalimanına ulaşmak isteyen yolcular, P ve I harfli trenleri kullanarak yaklaşık yarım saat içinde havalimanına gidebilir. Mesai saatlerinde 10 dakikalık periyodlarla hareket eden araçlar gece saatlerinde daha seyrek çalışıyor.

Ayrıca şehrin herhangi bir noktasından bineceğiniz taksilerle de havalimanına gitmeniz mümkün.

Destinasyon: İstanbul


Turkish Airlines Istanbul Flights

Türkiye’nin Marmara bölgesinde yer alan İstanbul, 20 milyona yakın nüfusuyla ülkenin en kalabalık şehri. Tarihi geçmişi ve doğal güzellikleri, turizm sektörüne hizmet veren birbirinden başarılı işletmeleriyle birleşince kent, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Boğaziçi’nde tekne turu yapıp tarihi yalıları denizden seyretmek, Osmanlı mimarisinin görkemli eserlerine örnek olan Topkapı ve Dolmabahçe Sarayları’nı ziyaret etmek, Ayasofya Müzesi, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Arkeoloji Müzesi gibi müzelerde sergilenen benzersiz koleksiyonları yakından görmek bu şehirde yapılacak aktivitelerden yalnızca birkaçı olarak öne çıkıyor.

Türkiye’nin en büyük metropolü olan İstanbul’da hava trafiğini yöneten iki tane uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Helsinki kalkışlı İstanbul uçak bileti satın alan yolcular, İstanbul Havalimanı’na (IST) iniş yapıyor.


İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine ulaşım


İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezine birçok alternatif seçenek arasından dilediğinizi seçerek ulaşabilirsiniz. Taksi kullanarak, 30 dakika ve 100-110 TL civarında tutan bir yolculuk sonunda şehir merkezine varabilir veya Havaist’in şehrin belli başlı merkezlerine giden servisleriyle neredeyse günün her saati şehre ulaşabilirsiniz. Daha ekonomik bir yolculuk için İETT’yi, daha kişisel bir yolculuk içinse araç kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz. İETT sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.