Skip to main content

HELSİNKİ TAHRAN UÇAK BİLETİ

Finlandiya’nın en keyifli şehirlerinden biri olan Helsinki, yılın her dönemi eğitim, turizm ve ticaret gibi nedenlerle yoğun ilgi gören değerli bir destinasyon. Kendine özgü iklim koşullarının hem yaz hem de kış sezonlarında unutulmaz güzellikte tablolar yarattığı bu harika metropol, beyaz mermerle bezenmiş profiliyle “Kuzey’in Beyaz Kenti” lakabını sonuna kadar hak ediyor. Şehri oluşturan çok sayıda adayla birlikte Helsinki, her yıl milyonlarca turistin tercihi oluyor.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den İran’ın başkenti Tahran’a yapılan seyahatlerde yolcular Türk Hava Yolları’nın kendilerine sunduğu kalite ve güvenceden vazgeçmiyor. Siz de bu iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyerek planlarınızı şekillendirmeye başlayabilirsiniz.


Helsinki’den Tahran’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 8 farklı uçuş alternatifi sunuluyor ve bu uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşiyor. Yolculuk süresi ise İstanbul’da yapılan aktarmaya bağlı olarak 10 ila 29 saat arasında değişiyor.

Seyahatlerinde Türk Hava Yolları’nı seçen yolcular İstanbul’da yaşanan aktarma süresince kenti daha yakından görebilecekleri eğlenceli bir aktiviteye katılma şansı yakalıyor. Aktarma süresi 6-24 saat arasında olan uçuşlarda Touristanbul hizmeti Türk Hava Yolları tarafından yolculara ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Helsinki


Turkish Airlines Helsinki Flights

Finlandiya’nın yüksek standartlarıyla öne çıkan başkenti Helsinki, ekonomik ve kültürel açıdan son derece gelişmiş bir metropol. Eğitim kalitesi ve sunduğu fırsatlarla bütün dünyanın göz önünde tuttuğu bu harika şehir çok sayıda yabancı öğrenciye de ev sahipliği yapıyor.

Helsinki’nin simgelerinden biri olan Ateneum Sanat Müzesi göze çarpan tarihi binası ve geniş koleksiyonuyla konukların beğenisini topluyor. Kalesi ve alternatif mekanlarıyla ilgi çeken Soumenlinna Adası bir başka popüler tarihi simge olurken, kentin en hareketli noktası olan Senato Meydanı da turistler tarafından yoğun olarak ziyaret ediliyor. Beyaz görünümüyle şehre çok yakışan Helsinki Katedrali ve tarihi Uspenski Katedrali; Helsinki’nin en çok ilgi çeken dini mekanları arasında bulunuyor. Şehir halkının da dinlenmek ve eğlenmek için tercih ettiği keyifli bir yeşil alan olan Esplanadi Park de mutlaka görülmeli.

Şehrin hava trafiğini tek başına yöneten Helsinki-Vantaa Havalimanı (HEL) şehir merkezinin 18 kilometre dışında yer alıyor. Türk Hava Yolları’nın Helsinki kalkışlı uçuşları da bu havalimanından hareketle dünyaya açılıyor.

Helsinki-Vantaa Havalimanı’na (HEL) ulaşım

Helsinki şehir merkezinden Vantaa Havalimanı’na (HEL) gitmek için toplu taşıma hizmeti veren otobüsleri kullanabilirsiniz. 15 dakikalık periyodlarla Helsinki Merkez Tren İstasyonu'ndan hareket eden 615 ve 615T numaralı halk otobüslerine binerek ortalama 40 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Bir başka seçenek olan ve 20 dakikalık periyodlarla sefer yapan FinnAir ekspres otobüsleriyle de 35 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına trenle gitmek isteyen yolcular, P ve I kodlu trenlerle yarım saat içinde havalimanına varabilir. Şehrin her yerinden 7/24 çevirebileceğiniz taksiler de değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında.

Destinasyon: Tahran


Turkish Airlines Tehran Flights

İran İslam Cumhuriyeti’nin başkenti olan Tahran, aynı zamanda ülkenin en büyük kenti konumunda. Oldukça hareketli ve bir hayli kalabalık olan şehir, İran’ın ekonomi, politika ve sanayi merkezi görevini üstleniyor.

Eşsiz sarayların ve göz kamaştıran eserleriyle öne çıkan müzelerin yer aldığı Tahran, büyük meydanları ve keyifli park ve bahçeleriyle de oldukça turistik bir kent. İran İmparatorluğu’nun en önemli simgelerinden biri olan Azadi Kulesi, şehri ziyaret edenlerin öncelikle uğradığı noktalar arasında başı çekiyor. Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle ilgi gören Tahran; Gülistan, Sadabad ve Niavaran gibi birbirinden gösterişli muhteşem sarayları ve Ulusal Hazine Müzesi ile Arkeoloji Müzesi gibi geniş içerikli müzeleriyle konuklarına güzel bir tatilin kapılarını aralıyor.

Tahran’da hava trafiğine hizmet eden iki havalimanı bulunuyor. Eski havalimanı olan Mehrabad, günümüzde sadece iç hat uçuşlar için kullanılıyor. Türk Hava Yolları’ndan Tahran uçak bileti satın alan yolcular, şehre 55 kilometre mesafede bulunan İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’na (IKA) iniş yapıyor.

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’ndan (IKA) şehir merkezine ulaşım

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı’nın 1. katında bulunan metro durağından hareketle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu perondan şehir merkezine doğru sefer yapan kırmızı renkli metro hattına (Line-8) binerek hemen hemen yarım saat içinde Tahran merkeze gitmek mümkün.

Bunun dışında havalimanı çıkışından binilebilen ve şehir merkezine giden dolmuşları kullanabilir veya 7/24 hizmet veren taksileri tercih edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.