Skip to main content

HELSİNKİ TİRAN UÇAK BİLETİ

Helsinki yaz aylarında neredeyse ertesi güne kadar batmayan güneşi ve hareketli yaşantısı, kış aylarında ise masallardan çıkıp gelmiş gibi duran karlar altındaki güzelliğiyle büyük bir turistik ilginin odağı oluyor. Bembeyaz mermerden görüntüsüyle “Kuzey’in beyaz kenti” olarak anılan bu muhteşem metropol, adalar üzerinde kurulmuş keyifli alanları, park ve bahçeleriyle şehri ziyaret eden konuklarına sıcak ve neşeli bir atmosfer sunuyor.

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’den Arnavutluk’un başkenti olan Tiran’a yapılan uçuşlarda siz de Türk Hava Yolları’nın kalite ve güvencesini yaşamak isterseniz hemen şimdi iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerine bakabilirsiniz.


Helsinki’den Tiran’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama 4 uçuş alternatifi sunuluyor ve uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleşiyor. Helsinki-Tiran sefer sayılarında yıl içinde büyük bir değişiklik olmuyor fakat hareket saatleri değişebiliyor. Yolculuk süresi ise aktarmaya bağlı olarak 8 ila 27 saat arasında değişiyor.

Seyahatlerinde Türk Hava Yolları’nı seçen yolcular İstanbul’daki aktarma süresince keyifli bir gezi programına katılabiliyor. Aktarma süresi 6 ile 24 saat arasında olan uçuşlarda şehrin en turistik noktalarını görme şansı yakalayabileceğiniz Touristanbul hizmeti Türk Hava Yolları tarafından yolculara ücretsiz olarak sunuluyor.

Kalkış yeri: Helsinki


Turkish Airlines Helsinki Flights

Finlandiya’nın başkenti Helsinki, hem ekonomik hem de kültürel düzeyiyle eğitim, teknoloji, sanat, kültür ve finans konularında tüm dünyaya öncülük eden bir şehir. Dahası ülkenin en turistik yerlerinin de başında geliyor.

Üzerinde yer alan kale ve çeşitli komplekslerle ilgi çeken Soumenlinna Adası, güzel havalarda kentin en kalabalık noktalarından biri oluyor. Bu güzel şehirde hareketin esas merkezi ise Senato Meydanı oluyor. Neo-klasik mimarinin keyifli eserlerini görebileceğiniz bu meydan çok sayıda etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Beyaz zarafetiyle şehrin sembollerinden biri olan Helsinki Katedrali ve Batı Avrupa’nın en büyüğü olan Uspenski Katedrali şehri ziyaret edenler tarafından oldukça beğeniliyor. Geniş koleksiyonuyla ilgi çeken Finlandiya Ulusal Sanat Galerisi, yemyeşil güzelliğiyle kentin önemli duraklarından biri olan Esplanadi Park ve hemen yanındaki açık pazar alanı Kauppatori; Helsinki’nin görülecek yerler listesini oluşturuyor.

Helsinki-Vantaa Havalimanı (HEL) şehrin hava trafiğini tek başına yönetiyor. Türk Hava Yolları’nın Helsinki kalkışlı uçuşları da şehir merkezinden 18 kilometre uzaklıkta yer alan bu havalimanından gerçekleşiyor.

Helsinki-Vantaa Havalimanı’na (HEL) ulaşım

Helsinki şehir merkezinden havalimanına gitmek için düzenli sefer yapan otobüsleri kullanabilirsiniz. 15 dakika aralıklarla Helsinki Merkez Tren İstasyonu'ndan sefere çıkan 615 ve 615T numaralı otobüslerle yaklaşık 40 dakika içinde havalimanına ulaşmak mümkün. FinnAir isimli havalimanı servisleri ise yine Merkez Tren İstasyonu'ndan 20 dakikada bir hareket ediyor ve 35 dakika gibi bir sürede şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlıyor.

Helsinki şehir merkezinden havalimanına gitmek için tren kullanmak isteyen yolcular, P ve I kodlu trenlere binerek yarım saat içinde havalimanına ulaşabilir. Gündüz saatlerinde seferler sık aralıklarla yapılsa da gece döneminde seyreliyor.

Tüm bu toplu taşıma seçeneklerinin yanı sıra şehrin dilediğiniz noktasından binebileceğiniz taksilerle de 7/24 havalimanına ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Tiran


Turkish Airlines Tirana Flights

Arnavutluk’un en büyük şehri ve başkenti olan, Balkanlar’ın ilgi gören şehri Tiran, Osmanlı İmparatorluğu tarafından kurulmuş keyifli bir kent. Bu nedenle çok sayıda medrese, cami, han ve hamama ev sahipliği yapıyor.

Tiran’ın kurucusu olan İskender Bey’in heykeli, kentin en önemli simgesi. Şehir merkezinde yer alan bu heykel ve çevresinde görebileceğiniz Tiran Kültür Sarayı ile Tiran Tarih Müzesi de Tiran gezilecek yerler listesinde öne çıkıyor. Osmanlı mimarisinin izlerini görebileceğiniz Ethem Bey Camii, Osmanlı döneminde yaptırılan sekiz cami içinden günümüze ulaşabilen tek cami olma özelliğini taşıyor. Ayrıca doğa gezilerinden hoşlanan konukların keyifli vakit geçirebileceği Dajti Dağı Milli Parkı da çok sayıda doğa sporuna imkan sağlayarak şehre önemli sayıda turist çekiyor.

Tiran’da hava trafiğine hizmet veren tek havalimanı bulunuyor. Tiran Uluslararası Havalimanı (TIA) şehrin 17 kilometre dışında yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Tiran uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan (TIA) şehir merkezine ulaşım

Tiran Uluslararası Havalimanı’ndan (TIA) şehir merkezine gitmek için Rinas Express otobüslerini kullanabilirsiniz. 06.00 – 18.00 saatleri arasında saat başı hareket eden bu araçlarla havalimanından Skenderbeg Meydanı’na gitmek mümkün. Yarım saat sürecek bu yolculuk için araçlara havalimanı otoparkı yakınından binebilirsiniz.

Havalimanından binebileceğiniz taksilerle veya otomobil kiralama şirketlerinden temin edeceğiniz kiralık araçlarla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.