Skip to main content

HOUSTON KARAÇİ UÇAK BİLETİ

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük dördüncü şehri olan Houston, Teksas eyaletinde yer alıyor. Ev sahipliği yaptığı NASA Uzay Merkezi ile tanınmaya başlayan bu keyifli şehir, dünyanın pek çok ülkesinde “Space City” olarak adlandırılıyor. Büyük bir cazibeyle yılın her dönemi turistik ziyaretlerin hedefinde bulunan Houston, keyifli bir tatil için müzelerden eğlence parklarına kadar uzanan zengin seçenekleri ve hareketli yaşamıyla ilgi gören popüler bir destinasyon.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehirlerinden biri olan Houston’dan Pakistan’ın en büyük kenti Karaçi’ye yapılan seyahatlerde, Türk Hava Yolları uçuşları konfor ve güven beklentisi yüksek yolcuların öncelikli tercihlerinden biri oluyor. Siz de iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyerek kendinize en uygun zaman için seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


Houston’dan Karaçi’ye Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört adet uçuş alternatifi sunuluyor. Bunların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden aktarmalı olarak gerçekleştiriliyor. Yıl içinde sefer sayılarında değişiklik görülmese de saatlerde farklılıklar yaşanabiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından Houston-Karaçi arasında yapılan uçuşlarda süre İstanbul’da yapılan aktarmaya bağlı olarak değişiyor. Yolculuklar, 20 ila 90 saat arasında sürüyor.

Türk Hava Yolları, Houston-Karaçi uçuşlarında yolcuların aktarma süresince geçirecekleri zamanı eğlenceli hale getirecek paketler ile seyahatin konforunu artırıyor. Aktarma süreniz 6 ila 24 saat arasında ise İstanbul’u daha fazla tanıma fırsatı bulabileceğiniz Touristanbul hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bekleme sürenizin 20 saat ve üzerinde olduğu yolculuklarda ise Stopover hizmetinden faydalanarak ücretsiz konaklama ile şehir turu imkanlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Kalkış yeri: Houston


Turkish Airlines Houston Flights

Teksas eyaletinin en büyük, Amerika Birleşik Devletleri’nin ise dördüncü büyük şehri olan Houston, içinden geçen nehrin kendisine kattığı güzellikle son derece keyifli bir şehir. Bununla birlikte kentin Galveston Koyu’ndaki konumu da turistik değerini artıran diğer bir özelliği olarak öne çıkıyor. Çok sayıda tema park, zengin koleksiyonlar içeren müzeler, doğal alanlar ve ulusal rezervler görebileceğiniz kent, sahip olduğu sıcak hava koşulları sayesinde yıl boyunca ziyaret alıyor.

Buffalo Bayou nehir bölgesinde keyifli yürüyüşler yapabilir, nehir boyunca görebileceğiniz çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Buffalo Bayou’nun yanı sıra binlerce hayvanla tanışma imkanı bulabileceğiniz Houston Hayvanat Bahçesi de popüler turistik mekanlar arasında. Zengin uzay eserlerinin sergilendiği Houston Uzay Merkezi ve Houston Doğa Bilimleri Müzesi ise şehri ziyaret etmek için başlı başlına birer neden olarak görülüyor. Galveston Adası da uzun sahilleri ve eğlence parkı seçenekleriyle ilginizi çekebilir.

Houston’da iki adet havalimanı bulunuyor: William P.Hobby Havalimanı (HOU) ve Houston George Bush Uluslararası Havalimanı (IAH). Türk Hava Yolları’ndan Houston kalkışlı uçak bileti satın alanlar, yolculuklarına Houston George Bush Uluslararası Havalimanı’ndan (IAH) başlıyor.

Houston George Bush Uluslararası Havalimanı’na (IAH) ulaşım

Şehir merkezinden 35 kilometre dışarıda yer alan Houston George Bush Uluslararası Havalimanı’na (IAH) ulaşmak için toplu taşımayı tercih edecek yolcular için çok fazla seçenek bulunmuyor. Ancak 06.00-20.40 saatleri arasında çalışan belediye otobüsleriyle şehir merkezinden havalimanına gidebilirsiniz. Metro Bus 102 tabelalı bu otobüslerle havalimanına ulaşım yaklaşık olarak bir saat sürüyor.

Toplu taşıma seçeneği yalnızca belirli saatlerde ve tek bir güzergahta hizmet verdiğinden daha kişisel bir ulaşım seçeneğini de değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bu noktada şehrin dilediğiniz noktasından 7/24 binebileceğiniz taksiler imdadınıza yetişecektir.

Destinasyon: Karaçi
Pakistan’ın eski başkenti olan Karaçi, Umman Denizi kıyısında yer alan bir liman kenti. Ticaret ve sanayi konusunda ülkenin en gelişmiş şehri olan Karaçi, kalabalık ve kozmopolit nüfusunun yanı sıra eğitim, tekstil, denizcilik sektörlerindeki öncü konumuyla da dikkat çekiyor.

Karaçi, son derece ihtişamlı camileri ve İslam mimarisinin keyifli eserleriyle öne çıkıyor. Tooba Cami, saf beyaz mermer malzemesi ve kolonsuz yapısıyla bu eserler arasında fark yaratıyor. Şehrin eski cadde ve sokaklarını gezerek kentin havasını daha yakından soluyabilir, Hint Okyanusu sahillerini turlayabilirsiniz. Hem gar binası hem de müze ve kütüphane olarak kullanılan Frere Hall ve İmparatoriçe Çarşısı, şehirde Kraliçe Victoria döneminde yapılan, ilgi çekici alışveriş merkezleri olarak gezilecek yerler listelerinde kendilerine yer buluyor. Ülkenin bağımsızlığı için savaşmış olan kurucusu Muhammed Ali Cinnah’ın kabrini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Karaçi Civil Jinnah Havalimanı (KHI) şehrin hava trafiğini tek başına yönetiyor. Türk Hava Yolları’ndan Karaçi uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Karaçi Civil Jinnah Havalimanı’ndan (KHI) şehir merkezine ulaşım

Karaçi Civil Jinnah Havalimanı’ndan (KHI) şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma hizmeti mevcut değil. Bu nedenle 7/24 çalışan taksileri kullanabilir veya otomobil kiralayabilirsiniz. Konaklayacağınız tesisin havalimanından transfer hizmeti olup olmadığı konusunda bir araştırma yapmak da ulaşım için size fayda sağlayabilir.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.