Skip to main content

ISTANBUL AMSTERDAM UÇAK BİLETİ

Çağlar boyu çok büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış, iki kıtaya kurulu İstanbul şehri her yıl pek çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Nisan ayına denk gelen Lale mevsiminde İstanbul’da olursanız Emirgan Korusu’nu mutlaka görmeli, harika peyzajıyla hayranlık uyandıran korunun içinde saatlerce yürümelisiniz. İstanbul’dan rengarenk laleleriyle dikkat çeken bir diğer Avrupa şehri Amsterdam’a yapacağınız yolculuklarda uçak biletinizi alırken Türk Hava Yolları’nı tercih ederek konforlu bir yolculuk deneyimleyebilirsiniz.


İstanbul’dan Amsterdam’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama beş direkt uçuş gerçekleştiriliyor. Bu ortalama sayı yıl içinde pek değişmemekle birlikte sefer saatlerinde ufak farklılıklar yaşanabiliyor.

İstanbul-Amsterdam arasında gerçekleştirilen Türk Hava Yolları uçuşları yaklaşık üç buçuk saat sürüyor. Her gün İstanbul Havalimanı (IST) ya da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) başlayan uçuşlar Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda (AMS) sona eriyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık iki bin yüz kilometre.

Kalkış Yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

İstanbul, binlerce yıllık bir geçmişin üzerine kurulu, yaşayan bir antik kent. Hipodrom, Ayasofya ve Yerebatan Sarnıcı gibi antik devirlerden kalma anıt yapılar şehirde mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden bazıları. 1461 yılından beri varlığını sürdüren Kapalı Çarşı şehri ziyarete gelen turistlerin favori adresleri arasında yer alıyor. Baharatlarla dolup taşan Mısır Çarşısı ise bir yanında peynirciler diğer yanında fidancılarla birlikte İstanbul’dan günümüze adeta selam veriyor..

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Amsterdam uçuşları için her iki havalimanı da kalkış noktası olarak kullanılıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkeziyle İstanbul Havalimanı (IST) arasında 35 km mesafe yer alıyor. İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunuyor.

İstanbul Havalimanı’na ekonomik ve hızlı bir şekilde ulaşmak için Havaist ve İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri şehrin birçok farklı noktasında rahatça havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca havalimanına taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

İstanbul-Amsterdam hattında Türk Hava Yolları’na ait seferlerden birkaçı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) gerçekleşiyor. Anadolu yakasında bulunan havalimanı, Istanbul Havalimanı’na (IST) kıyasla şehir merkezine biraz daha uzak bir mesafede yer alıyor. Ancak ulaşım konusunda yolcularına farklı alternatifler sunmaktan da geri kalmıyor.

Taksim ve Kadıköy’den kalkan havalimanı servisleri ile ortalama bir saatte havalimanına ulaşmak mümkün. Ayrıca belediye otobüslerini kullanarak da Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım sağlanabiliyor: SG-2 numaralı otobüsle Taksim’den, E-3 numaralı otobüsle 4. Levent’ten, E-11 ya da SG-1 numaralı otobüslerle de Kadıköy’den ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma seçeneklerinin yanı sıra şehrin dilediğiniz noktasından binebileceğiniz taksilerle de Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Amsterdam


Turkish Airlines Amsterdam Flights

Amsterdam laleler ve kanallar şehri olarak biliniyor. Aydınlatılmış kanallar etrafında akşam üstü bisiklet ile dolaşarak şehrin ruhunu içinizde hissedebilirsiniz. Burası aynı zamanda önemli bir kültür-sanat merkezi. Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesi gibi eşsiz eserlere sahip müze ve galerilere ev sahipliği yapan şehirde yıl boyunca dans, müzik ve sanat festivalleri dur durak bilmiyor.

Schiphol Havalimanı (AMS), şehrin tek havalimanı olarak hizmet veriyor. Türk Hava Yolları’nın Amsterdam uçuşları da bu havalimanına iniş yapıyor.

Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan (AMS) şehre ulaşım

Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS) şehir merkezine 15 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı ulaşımı ortalama yarım saat sürüyor. Havalimanından şehre ulaşım için kullanabileceğiniz tren, otobüs, tramvay ve taksi gibi ulaşım araçları bulunuyor.

Şehir merkezine ulaşımın en pratik yolunu trenler oluşturuyor. Saatte bir gerçekleşen tren seferi ile Amsterdam Merkez İstasyonu’na ulaşabilirsiniz. Havalimanından 197 numaralı otobüsler ile de şehir merkezine veya Leidseplein’e varmak mümkün.

Otobüsler 15 dakikada bir hareket ediyor. Otobüs ve tramvaylara şehrin ulaşım kartlarını kullanarak binebilirsiniz. Amsterdam’da üç farklı ulaşım kartı kullanılabiliyor: Amsterdam Card; size üç günlük toplu ulaşım, müze ziyareti ve kanal gezisi imkanı tanıyor. OV-chipkaart ve Amsterdam Ragion Card ise şehir merkezi ve yakın çevresinde geçerli.

Toplu taşımanın yanı sıra havalimanının hemen dışarısında bekleyen taksilerle de kısa süre içinde şehrin dilediğiniz noktasına ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.