Skip to main content

İSTANBUL ATİNA UÇAK BİLETİ

İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş ve kalabalık şehri olarak ülkenin kuzeybatısında bulunuyor. Çağdaş hayatın tüm gereklerine sahip olan, yoğun iş hayatının hız kesmeksizin sürdüğü, yüzyıllardır bulunduğu stratejik konumun ağırlığını büyük bir ustalıkla taşıyan bu kent, Avrupa’nın en önemli başkentlerinden biri aynı zamanda. Muhteşem doğasına eşlik ederek şehrin ortasından geçip giden boğazı, görkemli mimari eserleri ve dünyayı birleştiren köprüleriyle değerli bir turistik destinasyon olan İstanbul, ülkenin ekonomik gücü en yüksek şehirlerinden biri olarak öne çıkıyor.

İstanbul-Atina uçuşlarıyla, her ikisi de yüzyıllardır dünya tarihine adlarını kazımış bu iki şehir arasındaki bağı sağlamlaştıran Türk Hava Yolları, seyahatinde konfor ve güvence arayışında olan yolcuların ilk tercihi olmaya devam ediyor. Siz de Türk Hava Yolları’nın sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmak için uçak bileti sayfasını inceleyerek seyahat planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.


İstanbul’dan Yunanistan’ın başkenti Atina’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört direkt uçuş gerçekleştiriliyor. Bu uçuşların hepsi İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden yapılıyor. Yıl içinde uçuş sayısında mevsime bağlı olarak değişiklikler görülebiliyor. Uçuşlar ortalama olarak 1 saat 20 dakika ila 1 saat 45 dakika arasında sürüyor.

Bunun dışında mevsimsel olarak Türk Hava Yolları tarafından İstanbul-Atina arasında İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB) üzerinden yapılan aktarmalı uçuşlar da bulunuyor. İzmir üzerinden gerçekleştirilen bu uçuşları da değerlendirerek alternatiflerinizi çoğaltabilirsiniz.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

İstanbul hem bulunduğu coğrafi konumu hem de binlerce yıllık tarihi birikimiyle, dünyanın en popüler ve ilgi çekici şehirleri arasında yer alıyor.

Türkiye’nin en kalabalık ve en gelişmiş şehri olma özelliğine sahip olan şehir, bir taraftan hızla büyürken ülke için üreten, geliştiren ve eğiten bir model rolünü de üstleniyor. Gökdelenlerin eşlik ettiği finans bölgelerinde yoğun iş hayatının mücadelesi sürerken öte yanda huzur içinde denize nazır gün batımının tadının çıkarıldığı bir tezatlar şehri İstanbul.

Şehir, tüm bu özellikleriyle her gün binlerce uçuşa ev sahipliği yapıyor. Bu hava trafiğini yönettiği iki havalimanına sahip: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’dan Atina uçak bileti sahibi olan yolcular, kalkış noktası olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’nı (IST) kullanıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım konusunda pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama ve havalimanı servisleri öne çıkıyor. Ulaşım bilgileri sayfalarımızı kontrol ederek ulaşım hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na taksiyle ulaşmak yaklaşık 30 dakikayı buluyor. Bu ulaşım 100-110 TL civarında tutuyor. Havaist ve İETT otobüsleri ise günün neredeyse her saati rahatça ulaşım imkanı sunuyor. Bu servislerle şehirdeki birçok farklı noktadan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

Destinasyon: Atina


Turkish Airlines Athens Flights

Binlerce yıllık tarihiyle Atina, dünyanın en etkili şehirlerinden biri. Mitolojik efsanelerle çevrili bu şehri gezerken yüzyıllardır süregelen yaşanmışlıklar size ışık tutuyor. Ege Denizi kıyısında nefis plajları, ülke ticaretinin de kalbi olan Pire Limanı, Akropolis ve Agora gibi antik bölgeleriyle Atina turistlere başka bir dünyaya gelmiş gibi hissettiriyor.

Atina’da bir adet havalimanı bulunuyor. Şehir merkezinin 27 kilometre dışında bulunan Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı (ATH), ülkenin en yoğun hava trafiğine sahip havalimanı olarak biliniyor. Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Atina uçuşları da bu havalimanına iniş yapıyor.

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan (ATH) şehir merkezine ulaşım

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan (ATH) şehir merkezine gitmek için mevcut seçenekleriniz arasında otobüs hatları, metro ağı ve taksiler bulunuyor.

Otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşmak için havalimanı çıkışındaki duraktan X95 numaralı otobüse binebilirsiniz. On beş dakikada bir bu noktadan hareket eden otobüsler ile bir saat gibi bir sürede merkezdeki Sintagma Meydanı’na ulaşmak mümkün. Kifissos Otobüs İstasyonu’na gitmek için aynı noktadan kalkan X93 numaralı hattı kullanabilirsiniz.

Metro kullanmak isteyen yolcular yaklaşık 25 dakikada bir kalkan mavi hattı kullanarak Sintagma Meydanı’na geçebilirler. Küçük bir not olarak; metro ile aynı perondan hareket eden banliyö trenlerine binmemek için dikkatli olmak gerekiyor.

Şehir merkezine taksiyle gitmek isteyen yolcular için Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı (ATH) çıkışında bir taksi durağı bulunuyor.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.