Skip to main content

İSTANBUL BARSELONA UÇAK BİLETİ

Dünyanın en güzel metropollerinden biri olan İstanbul, yılın her mevsimi yoğun olarak ziyaret alan son derece popüler bir destinasyon. Asya ve Avrupa kıtalarını hem fiziksel hem de kültürel olarak birleştiren şehir, yıl boyunca düzenlenen sayısız uluslararası etkinliğe sahne oluyor. Doğal güzellikleri, tarihi değeri ve hareketli yaşantısıyla gezginlere keyifli ortam sunan ve sahip olduğu standartlarla başlı başına marka olan İstanbul hem gezmek hem de yaşamak için oldukça büyük bir çekim alanı yaratıyor.

Dünyanın yakından tanıdığı ve merakla takip ettiği güzel İstanbul’dan İspanya’nın en popüler turistik destinasyonu Barselona’ya yapılan Türk Hava Yolları uçuşları, yolculardan büyük ilgi görüyor. Türk Hava Yolları’nın yolcularına sağladığı ayrıcalıklarla tanışmak ve keyifli bir seyahat yapmak için siz de hemen şimdi uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


İstanbul’dan Barselona’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört direkt uçuş gerçekleştiriliyor. İstanbul Havalimanı (IST) ya da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) hareketle yapılan bu seferler Barselona El Prat Havalimanı’na (BCN) iniş yapıyor ve yolculuklar yaklaşık dört saat sürüyor. Türk Hava Yolları’nın yıl boyunca devam ettiği ve yolcuların büyük ilgi gösterdiği İstanbul-Barselona uçuşlarının sefer sayılarında yıl içinde önemli bir değişiklik görülmüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en kalabalık şehri ve en önemli metropolü olan İstanbul, pek çok alanda ülkenin lokomotifi. Özellikle sanayi, eğitim, kültür ve finansal açılardan oldukça güçlü bir kimliğe sahip olan kent, teknolojiyi akıllıca kullanarak her gün kendini yenilemeyi ve yaşamı kolaylaştırmayı başarıyor. Sahip olduğu muhteşem doğası, binlerce yılın izlerini görebileceğiniz tarihi eserleri, Karadeniz kıyılarındaki kumsalları, Marmara Denizi’ndeki adalarıyla etkileyici bir bütün olan İstanbul, hiç ara vermeden devam eden 24 saatlik hızlı temposuyla da konuklarına keyifli bir tatil sunuyor.

İstanbul’un mevcut hava trafiğinin kontrol edildiği iki havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İki kıtayı birleştiren İstanbul’un dev havalimanı İstanbul Havalimanı (IST), Avrupa Yakası’nda şehir merkezine 35 km mesafede bulunuyor. Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na ulaşım için birçok farklı alternatif sunuluyor.

Toplu taşımayla ekonomik bir şekilde ulaşmak istiyorsanız İETT seferlerini ve şehrin birçok noktasından servis kaldıran Havaist otobüslerini tercih edebilirsiniz. Havalimanına 30 dakika gibi kısa sürede varmak istiyorsanız 100 TL civarında ücret ödeyerek taksiyle ulaşabilirsiniz. Havalimanına ulaşımla ilgili detaylı bilgilere ulaşım bilgileri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşmak için toplu taşıma tercih eden yolcuların öncelikli tercihi belediye otobüsleri ve havalimanı servislerinden yana. Avrupa yakasından havalimanına gidecek olan yolcular Taksim’den SG-2 ve 4. Levent’ten E-3 hattına binerek Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilir. Anadolu yakasında belediye otobüsüne binmek isteyen yolcularınsa Kadıköy’den E-11 ve SG-1 hatlarını kullanmaları gerekiyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na dek hizmet veren bir metro hattı bulunmuyor. Ancak Kartal metro durağında KM22 numaralı otobüslere aktarma yaparak havalimanına ulaşmak mümkün. Havalimanı servislerini kullanmak isteyen yolcular için hareket noktaları ise Taksim, Kadıköy ve Yenisahra. Ayrıca 7/24 hizmet veren taksiler ile şehrin her noktasından havalimanına ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Barselona


Turkish Airlines Barcelona Flights

Akdeniz’deki en büyük liman kenti olan Barselona, yılda ortalama 10 milyon turist ağırlıyor. Art Nouveau akımının öncüsü olan ünlü sanatçı Gaudi’nin şehri olarak bilinen Barselona, bu büyük ismin imza attığı onlarca eserle dikkat çeken, harika bir destinasyon. Hem kültürel gezilerin hem de deniz tatilleri için ideal olan Barselona, konuklarına harika anılar biriktirebilecekleri bir tatil vadediyor.

2000 yıllık tarihiyle gotik ve modern çizgileri harmanlayan şehirde gezilecek yerlerin başında Antoni Gaudi’nin tamamlanamamış eseri Sagrada Familia kilisesi geliyor. Mimarın mezarına da mesken olan bu muhteşem bina, şehri ziyaret eden konuklar tarafından çok beğeniliyor. 14 yılda yapılan Park Güell de yine şehrin popüler noktalarından biri. Çok sayıda müze ve bahçeyi barındıran Montjuic Tepesi ise mutlaka görülmeli.

Türk Hava Yolları’ndan Barselona uçak bileti sahibi olan yolcular şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta yer alan El Prat Havalimanı’na (BCN) iniş yapıyor.

Barselona El Prat Havalimanı’ndan (BCN) şehir merkezine ulaşım

Havalimanının 1 ve 2 numaralı terminallerinden binebileceğiniz Aerobus 1 ve 2 numaralı otobüslerle şehir merkezindeki Plaça Catalunya’ya ulaşabilirsiniz. Sık seferleriyle yolcuların yoğun olarak kullandığı bu hizmet, havalimanından şehir merkezine kolay ulaşım imkanı sunuyor.

Tren kullanarak şehir merkezine gitmek isteyen yolcular, ücretsiz Terminal 2’den şehir merkezindeki Estacio Sants veya Sasseig de Garcia yönüne giden trenlere binebilir. Metroyu tercih edenlerinse L9 Sud hattını kullanmaları gerekiyor.

Belediye otobüsleriyle havalimanından şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular gündüz 46, gece ise N17 ve N16 hatlarıyla Plaça Catalunya’ya dek gidebilir. Daha konforlu bir yolculuk içinse aralıksız hizmet veren taksilerle Barselona’da herhangi bir noktaya gidebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.