Skip to main content

İSTANBUL BELGRAD UÇAK BİLETİ

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul, sahip olduğu doğal güzelliklere eklediği binlerce yıllık muhteşem mirasıyla büyük ilgi topluyor. Özellikle eski şehir bölgesi olan Tarihi Yarımada’nın her köşesinde karşınıza çıkan çok sayıda eser, kentte yüzlerce yıl hüküm sürmüş devletlerin imzasını taşırken sizi geçmişte keyifli bir yolculuğa götürüyor. Sanatın her türüne kucak açan bu güzel metropol, çok sayıda festival, seminer ve gösteriyle tüm dünyanın takip ettiği bir marka olarak kabul ediliyor.

Türkiye’nin en kozmopolit metropolü olan İstanbul’dan Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a yapılan seyahatlerde yolcular Türk Hava Yolları’nın düzenlediği direkt uçuşları sıklıkla tercih ediyor. Siz de bu iki şehir arasında yapacağınız yolculuklar için hemen şimdi uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir; seyahatinizi planlamaya başlayabilirsiniz.


İstanbul’dan Belgrad’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama iki adet direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlar İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareketle başlıyor ve Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’nda (BEG) son buluyor. Yıl boyu aralıksız devam eden seferlerin sayısında sezona bağlı değişiklikler görülmüyor. Yolculuklarsa ortalama olarak 1,5-2 saat sürüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin kuzeybatısında, Asya ve Avrupa’nın bağlantı noktasında yer alan İstanbul, tarihinde pek çok önemli detaya sahip eşsiz bir şehir. Bulunduğu konum sayesinde, bugün dünyanın sayılı metropollerinden biri olan kent, dünyanın her noktasından aldığı göçle de son derece kalabalık bir nüfusa sahip. Sanat galerileri, yüzlerce müzesi, tiyatro ve performans sahneleri, atölye ve fuarlarıyla zengin bir kültürel yaşamı olan bu dev metropol her yıl çok sayıda konuk tarafından ziyaret ediliyor.

Siz de şehirde geçireceğiniz süre içerisinde saltanat zamanında 4000 kişiyi barındıran görkemli Topkapı Sarayı’nın konukları büyüleyen atmosferinden Kapalı Çarşı’nın rengarenk ortamına geçebilirsiniz. Ardından çığlık çığlığa uçan martıların peşi sıra sokaklarında kaybolacağınız Eminönü’nden günün her saati hararetli bir koşturmanın yaşandığı Kadıköy’e uzanan keyifli gezilerle şehri daha yakından tanıyabilirsiniz.

İstanbul’da yılın her dönemi yaşanan yoğun hava trafiğini yöneten iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşları için her iki havalimanı da kullanılıyor. Ancak İstanbul-Belgrad hattındaki uçuşlar için kalkış noktası yalnızca İstanbul Havalimanı (IST) oluyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

D20 yolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanı’na (IST), hem TEM hem de E5 üzerinden ulaşmanız mümkün. Şehir merkezinden 35 km uzaklıktaki havalimanına ulaşım için birçok farklı seçenek mevcut.

Taksiye yaklaşık 100-110 TL kadar ödeyerek şehir merkezinden havalimanına yarım saatte varabilirsiniz. Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki birçok noktadan havalimanına ulaşım sağlayan Havaist servisleri de değerlendirebileceğiniz seçeneklerden. Daha ekonomik bir ulaşım tipi arıyorsanız İETT seferlerini tercih edebilirsiniz. Ulaşımla ilgili detayları ulaşım bilgileri sayfamızda görebilirsiniz.

Destinasyon: Belgrad


Turkish Airlines Belgrade Flights

Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Belgrad, doğal güzellikleriyle öne çıkan keyifli bir kent. Sırbistan’ın başkenti olan ve ismi kendi dilinde “Beyaz Şehir” anlamına gelen Belgrad, Tuna ve Sava Nehirleri arasında yer alıyor. Bu iki muhteşem nehirden aldığı enerjiyle son derece zengin bir doğaya sahip olan kent, her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Balkanlar’ın en hareketli şehirleri arasında yer alan Belgrad’da keyifle gezilip, eğlenceli vakit geçirilecek çok sayıda yer bulunuyor. Özellikle Osmanlı’nın izlerini taşıyan Kalemegdan hem kale hem de meydan yapısıyla şehrin en popüler simgelerinin başında yer alıyor. Büyük mucit Nicola Tesla’nın kişisel eşyalarını da görebileceğiniz müzesi kültür turlarını seven turistler için önemli bir durak olurken, Knez Mihailova Caddesi alışveriş ve yeme-içme mekanlarıyla öne çıkıyor.

Yeşillikler içindeki doğasıyla konuklarına harika bir ortam sunan Belgrad’da hava trafiğine hizmet eden Belgrad Nikola Tesla Havalimanı (BEG) şehrin 18 kilometre dışında konumlanıyor. Türk Hava Yolları’ndan Belgrad uçak bileti sahibi olan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’ndan (BEG) şehir merkezine ulaşım

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için ücretsiz çalışan havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Havalimanından hareket eden bu araçlarla Merkez Tren İstasyonu, Delta City Alışveriş Merkezi, Slava ve Students meydanları ile Yu Businnes Center’a gitmek mümkün. Ayrıca 72 numaralı otobüslerle de Cumhuriyet Meydanı yakınındaki Zeleni Venac durağına kadar ulaşabilirsiniz. Havalimanından binebileceğiniz A1 tabelalı özel dolmuşlar ise Slavija Meydanı yönünde hizmet veriyor.

Tüm bu seçeneklerinizin yanı sıra 7/24 hizmet alabileceğiniz taksiler de Belgrad’daki her noktaya ulaşmak için alternatifleriniz arasında yer alıyor.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.