Skip to main content

İSTANBUL BEYRUT UÇAK BİLETİ

Asırlar boyunca hem Bizans hem de Osmanlı’ya başkent olarak görev yapmış olan İstanbul, bugün hâlâ tüm dünyanın gözbebeği. Kıtaları ve kültürleri birleştiren bu muhteşem şehir, kendisine hükmeden her uygarlık tarafından türlü eser ile süslenerek görkemli bir hazine haline getirilmiş. Bu hazineyi daha yakından görmek, tanımak ve kültürel yapısına şahit olmak isteyen milyonlarca turist, yıl boyunca İstanbul’u ziyaret ediyor ve ilk fırsatta tekrar gelme sözü vererek birbirinden güzel anılarla ayrılıyor.

Türkiye’nin yüzlerce yıllık şehri İstanbul’dan Lübnan’ın çok sayıda mücadeleye sahne olmuş tarihi şehri Beyrut’a yapılan seyahatlerde yolcular öncelikli olarak Türk Hava Yolları uçuşlarını tercih ediyor. Siz de güven içinde yolculuk etmek için hemen şimdi uçak bileti seçeneklerini inceleyerek seyahatinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.


İstanbul’dan Beyrut’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört direkt uçuş düzenleniyor. Uçuşlar İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayarak Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’nda (BEY) sona eriyor. Yolculuklarsa iki saat civarında sürüyor. Sene boyunca aralıksız devam eden seferlerin sayısında sezonluk bir değişiklik yaşanmıyor; ancak uçuş saatlerinde küçük farklılıklar görülebiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

2500 yılı aşkın bir geçmişe sahip İstanbul, çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yaparak çağlar boyunca iddiasını korumuş popüler bir destinasyon. Şehrin geçmişini simgeleyen Tarihi Yarımada’da yer alan Ayasofya, günümüzde müze olarak hizmet verirken Cenevizliler döneminden kalma Galata Kulesi, tarihi muhitin eğlence ve kültür turizmine katkı sağlıyor. Osmanlı hanedanına ikametgah olmuş Topkapı Sarayı ve Dolmabahçe Sarayı gibi nice saraylar, günümüzde koleksiyonlarıyla birlikte değerli müzeler arasında yer alıyor. 53 metre yüksekliğindeki kubbesiyle görenlerin nefesini kesen Süleymaniye Camii ve 28 kemerden oluşan Büyükçekmece Köprüsü şehrin Mimar Sinan imzası taşıyan tarihi simgeleri arasında yer alıyor. Boğaziçi’ndeki ahşap yalılar, Pera ile Galata’yı bağlayan tarihi füniküler ve şehri birbirine bağlayan köprüler de kentin görülecek yerler listelerinde öne çıkıyor.

Türkiye’nin en büyük metropolü olan İstanbul’da yılın her dönemi yoğun olan hava trafiğine iki adet havalimanı hizmet veriyor: Avrupa yakasında İstanbul Havalimanı (IST) ve Anadolu yakasında Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanıyor; ancak İstanbul-Beyrut hattındaki direkt uçuşlar İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleşiyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşımla ilgili aklınızdaki tüm sorulara cevap bulmaya hazır mısınız? Öncelikle D20 bağlantı yolu üstünde bulunan havalimanına TEM ve E5 üzerinden bağlanarak, kişisel aracınızla gidebilirsiniz. Dilerseniz ticari taksilerle şehir merkezinden yarım saat süren bir yolculukla yaklaşık 100 TL ödeyerek havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul’un 60 farklı noktasından hareket eden Havaist ve İETT otobüsleriyle de havalimanına rahatça ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Destinasyon: Beyrut


Turkish Airlines Beirut Flights

Akdeniz kıyısında yer alan Beyrut, Orta Doğu’nun yorgun ülkelerinden Lübnan’ın başkenti. Ülkenin en önemli limanı olarak da hizmet veren bu güzel şehir, yıllarca geriye gitmesine neden olan kaotik süreçten çıktığından beri hızla yenilenerek eski parlak günlerine dönüyor. Muhteşem binaların, ışıklar içindeki caddelerin, lüks restoranların yer aldığı yeni semtler ve her şeye meydan okuyarak ayağa kalkmaya çalışan Eski Şehir bölgesi, birbirine tezat yaratarak şehri iki farklı kimliğe bölüyor.

Şehrin Solidere bölgesi, turistik olarak son derece çok alternatif sunan tarihi bir mevki. Önemli şehir simgelerinden Roma Kalıntıları ve Al-Omari Camii ile çok sayıda kafe ve restorana ev sahipliği yapan bu bölge, turistlerin vakit geçirmekten hoşlandıkları yerler arasında öne çıkıyor. St. George Yunan Ortodoks Katedrali, kentin en eski kilisesinin yıkıntıları üzerine kurulmuş değerli bir yapı. Güvercin Kayalıkları ise denizin içinden yükselen iki kaya parçası ve şehrin simgesi olarak kabul ediliyor. Kayalıkların çevresinde botlarla yapılan turlara katılabilirsiniz. Jeita Mağaraları içindeki göletle birlikte kentin en popüler turistik simgelerinden bir diğeri.

Beyrut’a hizmet veren tek havalimanı olan Refik Hariri Uluslararası Havalimanı (BEY) şehir merkezine 7 kilometre mesafede yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Beyrut uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) şehir merkezine ulaşım

Şehir merkezine yakın konumdaki Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı’ndan (BEY) merkeze gitmek için Beyrut’taki alternatifleriniz oldukça kısıtlı. Güzergahta ulaşım için resmi bir toplu taşıma hizmeti bulunmadığından dolayı taksi veya otomobil kiralamak dışındaki tek alternatif transfer hizmeti veren şirketler oluyor.

Şehirde geçireceğiniz süre boyunca kalacağınız tesisin transfer hizmeti verme ihtimalini de değerlendirerek, rezervasyon sırasında talebinizi iletebilirsiniz. Tesis sizi bu konuda özel bir firmaya da yönlendirebilir.

Özel olarak hizmet veren minibüsler havalimanının dışında yolcu alıyor. Şehirde bir durak alışkanlığı olmadığı için şoföre seslenerek veya el işaretiyle inmek istediğinizi belirterek her yerde inebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.