Skip to main content

İSTANBUL BOSTON UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul, tüm dünyanın yakından tanıyıp izlediği bir destinasyon. Tatil konusunda sunduğu çok sayıda alternatifle gezginlerin hayallerini süsleyen bu devasa metropol, yıl içinde hemen her dönem yoğun ilgi görüyor ve İstanbul Boğazı, görkemli saraylar ve yüzlerce caminin oluşturduğu unutulmaz siluetiyle ziyaretçilerinin zihnine kazınıyor.

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’dan Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler şehirlerinden biri olan Boston’a her yıl çok sayıda seyahat yapılıyor. Bu seyahatlerinde uçak bileti alırken Türk Hava Yolları’nı tercih edenler, konforlu bir uçuşun tadını çıkarıyor.


İstanbul’dan Boston’a Türk Hava Yolları tarafından her gün bir direkt uçuş düzenleniyor. Bu uçuşun başlangıç noktası İstanbul Havalimanı (IST), iniş noktası ise Boston Logan Uluslararası Havalimanı (BOS) oluyor. Yolculuklar 11 saat civarında sürüyor ve yıl içinde sefer sayısında bir farklılık görülmüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin hem turistik hem de üretken şehirlerinden biri olan İstanbul, ülkenin en kalabalık metropolü olarak öne çıkıyor. Marmara ve Karadeniz arasında konumlanmış olan bu güzel şehir, giderek genişleyen nüfusuyla dünyanın en önemli kentleri arasında bulunuyor. İstanbul’u daha yakından tanımak adına şehrin tarihi bedestenleri arasında bulunan Kapalı Çarşı’nın rengarenk dünyasını ve Haliç’e tepeden bakan manzarasıyla büyüleyici güzellikteki Pierre Loti Tepesi’ni keşfedebilirsiniz. İstanbul Boğazı’nın yalnız güzeli Kız Kulesi’nde keyifli bir akşam yemeği yiyip ardından eğlencenin hiç sona ermediği Beyoğlu’na uzanabilirsiniz.

İstanbul’da iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Boston’a giden İstanbul kalkışlı uçuşları İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkeziyle İstanbul Havalimanı (IST) arasında 35 km mesafe yer alıyor. İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunuyor.

İstanbul Havalimanı’na ekonomik ve hızlı bir şekilde ulaşmak için Havaist ve İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri şehrin birçok farklı noktasında rahatça havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca havalimanına taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Destinasyon: Boston


Turkish Airlines Boston Flights

Amerika Birleşik Devletleri’nin devrim tetikleyen kenti olarak tarihe geçen Boston, ülkenin en popüler destinasyonlarından biri. Massachusetts Eyaleti’nin başkenti olan şehir, Kuzey Atlantik Okyanusu’nun Massachusetts Körfezi’nde yer alıyor. Charles ve Mystic Irmaklarının da güzelliğine katkı sağlamasıyla son derece keyifli bir doğaya sahip olan Boston, aynı zamanda tarihi eserleriyle de öne çıkıyor.

Boston tatiliniz süresince mimari nitelikleriyle kendisi de bir sanat eseri olan Güzel Sanatlar Müzesi’ni gezebilir; The Freedom Trial, yani Özgürlük Yolu adıyla çizilen rotadaki 16 önemli merkezi ziyaret edebilirsiniz. Charleston’da Bunker Tepe Anıtı’ndan başlayan bu yol, Boston Common’a uzanan 2,5 kilometrelik bir güzergahı tanımlıyor. Eğlencenin merkezi olan Salem’i görebilir, pazar yeri olarak kullanılan ve toplantı alanı olan Faneuil Hall ile ilgi çekici eserlerin sergilendiği Boston Ulusal Tarih Parkı’nı gezebilirsiniz. Tekne turlarına katılarak balinaları izleyebilir hem kara hem de deniz taşıtı olan Duck’lar ile tur yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları’ndan Boston uçak bileti satın alan yolcular, şehir merkezine yalnızca 6 kilometre uzaklıkta bulunan Boston Logan Uluslararası Havalimanı’na (BOS) iniş yapıyor.

Boston Logan Uluslararası Havalimanı’ndan (BOS) şehir merkezine ulaşım

Boston Logan Uluslararası Havalimanı’ndan (BOS) şehir merkezine gitmek için Silver Line1 hatlı otobüsleri kullanabilirsiniz. Havalimanından bineceğiniz Silver Line1 otobüsleriyle şehir merkezindeki Güney İstasyonu’na 20 dakika içinde ulaşabilirsiniz. 449 ve 459 numaralı otobüsleri kullanarak da şehir merkezine oldukça yakın olan Summer St. durağına gidebilirsiniz.

Metro tercih eden yolcuların önce servislerle Airport istasyonuna gitmeleri, buradan mavi hatlı metroya binmeleri gerekiyor. Mavi hattan State Street istasyonunda inmeniz halinde Hükümet Binası önüne çıkabilirsiniz.

Havalimanındaki Logan Wharf isimli feribot iskelesinden binebileceğiniz feribotlarla da şehir merkezinde yer alan Long Wharf iskelesine ulaşabilirsiniz. Terminallerden iskeleye gitmek için 66 numaralı araca binmeniz gerekiyor.

Ayrıca 7/24 çalışan taksilerle veya kiralık araç firmalarından temin edebileceğiniz otomobillerle de kentin her noktasına ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.