Skip to main content

İSTANBUL BREMEN UÇAK BİLETİ

Yerleşime sahne olduğu binlerce yıldır pek çok uygarlığın hayranlıkla peşinde olduğu görkemli şehir İstanbul, Türkiye’nin en modern ve kozmopolit metropolü olarak öne çıkıyor. Eski mahallelerinde binlerce hikaye barındıran, ciltlere sığmayan tarihi geçmişi ve tabloları kıskandıran güzelliğiyle günümüzde de azalmayan bir ilgiye hedef olan bu büyük metropol, her yıl milyonlarca turist ağırlıyor. Muhteşem eserleri ve eşsiz kültürüyle değerine değer katan İstanbul, unutulmaz tatillerin adreslerinden biri oluyor.

Türkiye’nin tarihi ve turistik şehri İstanbul’dan Almanya’nın masallar diyarı şehri Bremen’e düzenlenen Türk Hava Yolları uçuşları, yolculara sağladığı konfor ve kaliteyle büyük ilgi görüyor. Bu ayrıcalığı yaşamak için hemen şimdi iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerine bakarak seyahatinizi şekillendirmeye başlayabilirsiniz.


İstanbul’dan Bremen’e Türk Hava Yolları tarafından günde bir ya da iki direkt uçuş düzenleniyor. 3-3,5 saat arasında süren bu yolculuklarda başlangıç noktası İstanbul Havalimanı (IST), iniş noktası ise Bremen Havalimanı (BRE) oluyor. Sefer sayısında sezonluk değişiklik görülmüyor; fakat uçuş saatlerinde saatlerinde bazı farklılıklar olabiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

İstanbul, Türkiye’nin en kozmopolit metropolü olarak yılın her zamanı yoğun bir trafiğe şahit oluyor. Eşsiz doğal güzellikleri, tarihi mirası, kendine özgü yaşam biçimiyle de ilgi çeken şehrin pek çok turistik noktası bulunuyor. 400 yıl süresince Osmanlı saltanatına mesken olan Topkapı Sarayı, 1460’dan beri alışverişin en hareketli mekanı olan tarihi Kapalı Çarşı, şehrin girişinde denize hakim tepedeki 30 dönümlük alanda inşa edilmiş olan Rumeli Hisarı ve karşısında ona eşlik eden Anadolu Hisarı, Mimar Sinan’ın dev eseri Süleymaniye Camii şehrin turistler tarafından en çok ziyaret edilen simgeleri olarak öne çıkıyor.

İstanbul’da hava trafiğine hizmet veren iki ayrı havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Bremen’e giden İstanbul kalkışlı uçuşları İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareket ediyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan İstanbul Havalimanı’na (IST) şehir merkezinden birçok farklı yolla ulaşabilirsiniz. Havaist ve İETT otobüsleriyle şehir merkezindeki birçok farklı noktadan ulaşım sağlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için ulaşım bilgileri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Şehir merkezinden havalimanına taksileri kullanarak ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanı (IST) merkeze 35 km uzaklıkta yer alıyor ve taksi ücreti 110 TL civarında tutuyor. Havalimanına ulaşmak yaklaşık 30 dakika kadar sürüyor.

Destinasyon: Bremen


Turkish Airlines Bremen Flights

Almanya’nın keyifli liman şehri olan Bremen, Weser Irmağı kıyısında konumlanmış bulunuyor. Bulunduğu eyalete başkentlik yapan ve ismini veren şehir, ülkenin ikinci büyük limanı olarak da ticari anlamda bir hayli aktif rol oynuyor.

Bremen Mızıkacıları adıyla bilinen ünlü çocuk masalının geçtiği şehir olarak masallar diyarından çıkmış gibi sempatik bir görüntüye sahip olan kentte Gotik mimari hakim. Sanat ve kültürle iç içe bir yaşam standardı bulunan bu güzel şehir, özellikle aralık ayında kurulan Noel pazarlarıyla son derece renkli bir havaya bürünüyor.

Yemyeşil parkların hakim olduğu genel havasıyla sadece sokaklarında gezmenin bile keyif verdiği Bremen’de pek çok turistik simge yer alıyor. Eski Şehir merkezi olan Altstad’da görebileceğiniz Bremen Mızıkacıları Heykeli, turistlerin fotoğraf çekmeyi ve dilek tutmayı en çok sevdiği nokta oluyor. Obernstrasse bölgesi alışveriş yapmayı seven konukların popüler mevkilerinden biri olurken şehrin özgürlüğünü temsil eden ünlü Roland Heykeli ve yapısal güzelliğiyle de etkileyen Bremen Katedrali, diğer turistik noktaları arasında bulunuyor.

Türk Hava Yolları’ndan Bremen uçak bileti satın alan yolcular, şehir merkezine yalnızca 4 kilometre uzaklıkta bulunan Bremen Havalimanı’na (BRE) iniş yapıyor.

Bremen Havalimanı’ndan (BRE) şehir merkezine ulaşım

Bremen Havalimanı (BRE) şehir merkezinde yer aldığından uçuş sonrası gitmek istediğiniz noktaya kısa bir süre içinde ulaşabilirsiniz. Toplu taşımayı tercih ederseniz 6 numaralı tramvaylarla 10 dakika içinde şehir merkezinde olmak mümkün. Kişisel ulaşım alternatiflerini değerlendirmek isteyen yolcular, 7/24 hizmet veren taksilere binebilir veya otomobil kiralama seçeneğini düşünebilirler.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.