Skip to main content

İSTANBUL BUDAPEŞTE UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, ülkenin hem turistik değeri yüksek hem de kozmopolit şehirlerinin başında yer alıyor. Asırlar boyu ilginin odağı olan bu harika kent, topraklarında yaşam bulmuş pek çok uygarlığın kendisine kattıklarıyla, bugün gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Mor çiçekleriyle şehre renk katan erguvan ağaçları, iki yaka arasında Boğaziçi’nde sefer yapan şehir vapurları, gökyüzünü kaplayan martıları kentin tarihi profiline eşlik ediyor. Bu nefes kesici tabloyu daha yakından görmek için her yıl milyonlarca turist İstanbul’a akın ediyor.

Türkiye’nin İstanbul Boğazı’yla iki yakaya ayrılmış şehri İstanbul’dan, Macaristan’ın Tuna Nehri’nin iki yakasında yerleşik başkenti Budapeşte’ye yapılan seyahatlerde yolcuların favorisi Türk Hava Yolları oluyor. Siz de bu hatta yapacağınız seyahatler için hemen şimdi uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir; güvenli ve konforlu yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.


İstanbul’dan Budapeşte’ye Türk Hava Yolları tarafından her gün üç adet direkt uçuş yapılıyor. İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayan uçuşlar, Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’na (BUD) iniş yapıyor. Yolculuklar, yaklaşık iki saat sürüyor. Sene boyunca aralıksız yapılan direkt uçuşların sıklığında yıl içinde bir değişiklik yaşanmıyor ancak sefer saatlerinde farklılıklar görülebiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin büyük ve kozmopolit şehri İstanbul, 20 milyona yakın nüfusuyla ülkenin pek çok konuda öncüsü. 2500 yılın üzerindeki geçmişinde yüksek sayıda uygarlığa ev sahipliği yapmış topraklar ile büyük bir tarihi mirasa sahip olan İstanbul, yılın her dönemi yoğun ziyaret alıyor.

Bizans eserleri olan Arcadias ve Çemberlitaş sütunları, Hazerfen’in kanatlarıyla üzerinden atlayarak uçmayı denediği Galata Kulesi ve pek çok efsane ile adı anılan Kız Kulesi, şehirde yer alan en eski eserler arasında göze çarpıyor. Osmanlı döneminden kalma sayısız cami, saray, köprü, han ve bedesten de bu güzel şehrin en önemli tarihi eserleri arasında yer alıyor. Müze olarak hizmet veren Topkapı Sarayı, alışveriş için şehrin en popüler noktası olan tarihi Kapalı Çarşı ve elbette İstanbul Boğazı da şehrin önemli simgelerinden bazıları.

Türkiye’nin keyifli metropolü İstanbul’da yılın her dönemi son derece yoğun olan hava trafiğini yöneten iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında yolcular her iki havalimanını da kullanabiliyor. Ancak İstanbul-Budapeşte hattındaki yolculuklar her zaman İstanbul Havalimanı’ndan (IST) hareket ediyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

Dünyanın yeni havacılık merkezi İstanbul Havalimanı (IST) İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için yolcular, birçok seçenek arasından dilediğini seçebiliyor.

Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksiler 30 dakikalık bir yolculukla yaklaşık 100-110 TL ücret karşılığında hizmet veriyor. Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan 60’tan fazla noktaya giden Havaist servisleri de alternatifler arasında öne çıkıyor. Ayrıca ekonomik bir alternatif sunan İETT araçları da havalimanına giden yolculara hizmet sunuyor. Ulaşımla ilgili detaylı bilgiler ulaşım bilgileri sayfamızda sizi bekliyor.

Destinasyon: Budapeşte
Macaristan’ın tarihi başkenti Budapeşte, yemyeşil doğası ve keyifli atmosferiyle son derece popüler bir destinasyon. Kenti saran sıcak su kaynaklarıyla öne çıkan ve 125 adet kadar termal kaynağı olduğu bilinen bu güzel şehir; tatil, sağlık, kültür ve tarih gezilerini seven turistlerin favorileri arasında.

Budapeşte, Avrupa’nın en çok kültürel etkinliğe imza atan şehirleri arasında yer alıyor. Bu etkinliklerin yanı sıra tarihi mirasın birer parçası olan simgeler de turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. Kraliyet ailesine hizmet etmiş olan Budin Kalesi, Tuna Nehri üzerindeki Zincir Köprü, muhteşem tarzıyla öne çıkan Aziz Stefan Bazilikası kentin en çok ziyaret edilen turistik noktaları arasında bulunuyor. Kalenin geniş koleksiyonu oldukça beğenilirken Kale Tepesi’nde yer alan Balıkçı Tabyası da yüksek puan alan turistik mevkiler arasında.

Budapeşte’nin hareketli hava trafiğini yöneten Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı (BUD) şehir merkezinin 16 kilometre dışında yer alıyor. Türk Hava Yolları’ndan Budapeşte uçak bileti satın alan yolcular için de iniş noktası bu havalimanı oluyor.

Budapeşte Ferenc Liszt Uluslararası Havalimanı’ndan (BUD) şehir merkezine ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için 200E numaralı otobüsleri kullanarak 20 dakika gibi bir süre içinde Köbanya Kispest durağına gidebilirsiniz. Bu duraktan bineceğiniz metro hattı aracılığıyla da şehrin her noktasına ulaşım sağlamak mümkün. Yine havalimanından binebileceğiniz 100E numaralı otobüsler de Kalvinter ve Deakter yönünde hizmet veriyor.

Havalimanı çıkışında binebileceğiniz taksilerle 7/24 kentin her semtine ulaşabilir veya kiralık araç temin ederek dilediğiniz güzergaha devam edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.