Skip to main content

İSTANBUL DOHA UÇAK BİLETİ

Hem doğal güzellikleri hem de sahip olduğu paha biçilemeyen tarihi mirasıyla öne çıkan İstanbul, her yıl milyonlarca gezgin tarafından ziyaret ediliyor. Martıların çığlık çığlığa vapurlara eşlik ettiği ışıltılı İstanbul Boğazı’nın kenarındaki konumuyla da oldukça romantik bir yer. Tarihi semtlerinde geçmişe doğru keyifli bir yolculuğa çıkacağınız bu güzel şehir, aynı zamanda modern yüzüyle çağın her türlü ihtiyacına yanıt verebilen güçlü bir alt yapıya sahip. Hayallere giden tatillerin popüler adresi olan İstanbul, sizi de muhteşem anılarla dolu bir tatile davet ediyor.

Türkiye’nin en kalabalık metropolü İstanbul’dan Orta Doğu’nun iddialı turizm kenti Doha’ya her yıl çok sayıda seyahat yapılıyor. Bu seyahatlerinde Türk Hava Yolları’nı tercih ederek uçak bileti almış olan yolcular, tatillerine keyifli bir başlangıç yapmış oluyor.


İstanbul’dan Doha’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama üç direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlar İstanbul Havalimanı’ndan (IST) veya Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) hareketle başlıyor ve Doha Hamad Uluslararası Havalimanı’nda (DOH) sona eriyor. Yolculuklar 4-4,5 saat civarında sürüyor ve yıl içinde sefer sayısında önemli bir değişiklik görülmüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan ve iki farklı kıtada sınırları bulunan İstanbul, binlerce yıllık tarihiyle ilgi çeken keyifli bir destinasyon. Hem tarihi mirasıyla hem de doğanın en cömert haliyle öne çıkan bu şehir, elverişli iklimi sayesinde yılın her dönemi ziyaret edilebiliyor. Sokaklarında gezerken canlı bir müzede adım attığınız hissini veren tarihi yapısıyla kentin modern imkanları bir araya geldiğinde tadına doyulmaz bir keyif veriyor. Geniş yelpazedeki alternatifleriyle dilediğiniz her türlü etkinliğe imkan sağlayan İstanbul, ülkenin pek çok alanda önder kentlerinin başında geliyor.

İstanbul’da iki tane havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın varış noktası Doha olan İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

Dünyanın yeni havacılık merkezi İstanbul Havalimanı (IST) İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alıyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için yolcular, birçok seçenek arasından dilediğini seçebiliyor.

Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda taksiler 30 dakikalık bir yolculukla yaklaşık 100-110 TL ücret karşılığında hizmet veriyor. Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan 60’tan fazla noktaya giden Havaist servisleri de alternatifler arasında öne çıkıyor. Ayrıca ekonomik bir alternatif sunan İETT araçları da havalimanına giden yolculara hizmet sunuyor. Ulaşımla ilgili detaylı bilgiler ulaşım bilgileri sayfamızda sizi bekliyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) gitmek için pek çok seçeneğiniz mevcut. Toplu taşımayı kullanmak isteyen yolcular Asya ve Avrupa yakalarından hareket eden belediye otobüslerine binebilir. Taksim’den kalkan SG-2 ve 4. Levent’ten kalkan E-3 hatları, Avrupa yakasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) gitmek isteyen yolcuların değerlendirebileceği seçenekler arasında bulunuyor. Anadolu yakasından Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) gidecek yolcular ise Kadıköy’den kalkan E-11 ve SG-1 hatlarını kullanabilir.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilmek için metro kullanmak isteyen yolcuların, aktarma yaparak havalimanına varmaları mümkün. Kartal Metro durağından KM22 numaralı otobüslere geçiş yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan kalkan havalimanı servisleri ya da 7/24 bulabileceğiniz taksilerle de Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) kolayca gidebilirsiniz.

Destinasyon: Doha


Turkish Airlines Doha Flights

Katar’ın başkenti Doha, oldukça yüksek standartlara sahip bir destinasyon. Görkemli yapısı ve turistleri kendine hayran bırakan güzelliğiyle Orta Doğu’nun en popüler tatil merkezlerinden biri olarak ilgi görüyor. Bir yanındaki çöl ve diğer yanındaki Basra Körfezi ile konuklarına hoş bir deneyim vadeden Doha, gökdelenlerin aydınlattığı profili, parkları, yapay adaları, lüks restoran ve alışveriş merkezleriyle konuklarına her türlü imkanı sunuyor.

Göz alıcı bir yapısı olan İslam Eserleri Müzesi, İslam dünyasının en değerli eserlerini sergilerken, el işi geleneksel ürünlerin satıldığı Eski Pazar bölgesi de son derece otantik havasıyla turistler için keyifli bir durak oluyor. Özellikle mimari yönüyle büyük beğeni alan İmam Muhammed bin Abdulvahap Camii şehrin önemli simgelerinden biri olurken, Sealine Çölü’nde safari yapmak turistlerden yoğun ilgi görüyor. Modern ve yüksek katlı profiliyle kentin en hareketli noktalarından biri sayılan Corniche bölgesi ile inci formundaki suni adalardan oluşan The Pearl bölgesi de Doha seyahati sırasında mutlaka görülmeli.

Türk Hava Yolları’ndan Doha uçak bileti satın alan yolcular, şehir merkezinin yalnızca 6 kilometre dışında bulunan Doha Hamad Uluslararası Havalimanı’na (DOH) iniş yapıyor.

Doha Hamad Uluslararası Havalimanı’ndan (DOH) şehir merkezine ulaşım

Doha Hamad Uluslararası Havalimanı (DOH), merkeze oldukça yakın bir mesafede konumlanıyor. Dolayısıyla şehir merkezine giderken en sık tercih edilen ulaşım araçları da taksiler oluyor. Siz de seçiminizi taksilerden yana kullanarak yalnızca 10 dakika içinde şehir merkezinde olabilirsiniz.

Ayrıca havalimanının çıkış kapısında durakları bulunan otobüsleri kullanarak şehir merkezine gidebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.