Skip to main content

İSTANBUL DUBAİ UÇAK BİLETİ

Müthiş doğası, tarihi değerleri ve çağdaş yaşantısıyla öne çıkan İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve önemli metropolü. İş dünyasının nabzını tutan, eğitim faaliyetleriyle gelişime öncü olup sanat etkinlikleriyle bütün dünyayı kendine çekmeyi başaran İstanbul, binlerce yıllık bir tarihe sahip. Asya ve Avrupa’nın ortasındaki konumunun bağlayıcı değeriyle de ilgi çeken şehir, her yıl milyonlarca konuk ağırlayan, oldukça popüler bir destinasyon.

Türkiye’nin bu hareketli şehrinden Orta Doğu’nun en popüler metropollerinden biri olan Dubai’ye düzenlenen uçuşlarda Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı dünyasından yararlanmak isterseniz hemen şimdi İstanbul kalkışlı uçak bileti sayfasını inceleyebilir; kendinize en uygun zamana bir İstanbul-Dubai seyahati organize edebilirsiniz.


İstanbul’dan Dubai’ye Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama üç direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşların çıkış noktası hem İstanbul Havalimanı (IST) hem de Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) olarak planlanıyor ve her gün iki havalimanından da hareket eden uçuş bulunuyor. İki şehir arasında yapılan uçuşlar yaklaşık olarak dört ila dört buçuk saat arasında sürüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin parlayan yıldızı, popüler metropolü ve tarihi kenti İstanbul, tüm dünyanın ilgiyle izlediği bir şehir. Her yaştan kalabalık bir nüfusa ev sahipliği yapan şehir, aynı zamanda oldukça kozmopolit bir yapıya sahip. Yoğun iş hayatı, hareketli şehir yaşantısı, iki kıtaya uzanan büyük yüzölçümü ve 24 saat aralıksız devam eden temposu İstanbul’un en belirgin özellikleri.

Türkiye’nin en kalabalık ve hareketli kenti olan İstanbul, her gün oldukça yoğun bir trafiği yöneten iki tane havalimanına sahip: İstanbul Havalimanı (SAW) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları ile seyahat eden yolcular, İstanbul’da her iki havalimanından da düzenlenen uçuşlarla, diledikleri kıtadan uçmanın avantajını kullanabiliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkeziyle İstanbul Havalimanı (IST) arasında 35 km mesafe yer alıyor. İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunuyor.

İstanbul Havalimanı’na ekonomik ve hızlı bir şekilde ulaşmak için Havaist ve İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri şehrin birçok farklı noktasında rahatça havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca havalimanına taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) İstanbul ile birlikte Kocaeli, Bursa gibi yakın şehirlerinden gelen yolculara da hizmet veriyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) gitmek için toplu taşıma kullanmak isteyen yolcular, şehrin her iki yakasından bu noktaya giden belediye otobüslerini kullanabilirler. Taksim’den SG-2 ve 4. Levent’ten E-3 numaralı otobüslerle Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilirsiniz. Kadıköy’den havalimanına gitmek için, E-11 ve SG-1 hatlarını kullanabilirsiniz. E5 üzerinden giden bu iki hat, normal ve ekspres servis olarak ayrılıyor. SG-1 Çamlık ve Yenisahra durakları dışında durmaksızın ekspres sefer yaparken, E11 tüm duraklara uğrayarak hizmet veriyor.

Metro kullanarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) direkt ulaşabilmek mümkün olmadığından, Kartal’da aktarma yapmak gerekiyor. Metro ile Kartal’a gidip, ardından KM22 numaralı otobüs hattına aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Taksim, Kadıköy ve Yenisahra’dan havalimanı servislerine binebilir, 7/24 çalışan taksilerden hizmet alarak da Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşabilirsiniz.

Destinasyon: Dubai
Orta Doğu’nun en keyifli şehirleri arasında bulunan Dubai, aynı zamanda bölgenin en pahalı destinasyonlarından biri. Son derece modern, lüks bir profili olan kent, turizm yatırımlarıyla gelişerek potansiyelini her geçen gün biraz daha artırıyor. Alışveriş için sunduğu imkanlar ve yapılan çeşitli etkinlikler, şehrin bu konuda parlayan bir yıldız olmasını sağlıyor. Konuklarını muhteşem bir deniz ve kızgın güneş ile karşılayan Dubai, dileyen konuklarına çöl deneyimi yaşama fırsatını da sunuyor.

Türk Hava Yolları’ndan Dubai uçak bileti olan yolcular şehre Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) giriş yapıyor..

Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) şehir merkezine ulaşım

Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) şehir merkezine gitmek için öncelikli tercihiniz taksiler olabilir. Benzin fiyatlarının ucuz olması nedeniyle, taksiler bölgede son derece ekonomik bir seçenek olarak şehir içi ulaşımda sıkça kullanılıyor.

Ayrıca terminal binasının hemen çıkış kapısı önünden hareket eden toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Bu otobüsler Daira ve Bur Dubai bölgelerine gidecek yolcular için en mantıklı seçeneklerden biri. 401 numaralı otobüs hattı Dubai Havalimanı-Baniyas Caddesi-Al Sabkha Otobüs Terminali arası yolcu taşıyor. 402 numara ise Dubai Havalimanı’ndan (DXB) Bur Dubai’deki Al Ghubabia Otobüs Terminali’ne gidiyor. Gold Souk Otobüs terminaline gitmek için 11A, 11C, 64 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. Otobüs hatları gün boyu çalışıyor ve seferler oldukça sık yapılıyor.

Bunlara ilave olarak havalimanı 1 ve 3 numaralı terminallerden, her 10 dakikada bir hareket eden kırmızı renkli metro seferleriyle de şehir merkezine gidebilirsiniz..

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.