Skip to main content

İSTANBUL DUBLİN UÇAK BİLETİ

Hem geçmişi hem de çağdaş koşullarıyla dünyanın en büyüleyici metropollerinden biri olan İstanbul, her yıl milyonlarca turist için tekrarı heyecanla beklenen bir tatil anlamına geliyor. 30 asırlık geçmişinden gelen kültürel ve tarihi birikim sayesinde konuklarına eşsiz bir deneyim sunan bu şehir, Asya ve Avrupa kıtalarının birleştiği noktada yer alan konumuyla da benzersiz bir destinasyon. Bu özelliğiyle de ziyaretçilerinin zihninde unutulmayacak kareler bırakıyor.

Türkiye’nin eşsiz güzellikteki metropolü İstanbul’dan İrlanda’nın başkenti Dublin’e yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları oluyor. Siz de iki şehir arasında sunulan uçak bileti seçeneklerini inceleyebilir; Türk Hava Yolları’nın avantajlarından yararlanarak konforlu ve güvenli bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.


İstanbul’dan Dublin’e Türk Hava Yolları tarafından her gün iki direkt uçuş yapılıyor. Yaklaşık olarak beş saat süren bu uçuşlarda hareket noktası İstanbul’da bulunan Havalimanı (IST) olurken, iniş havalimanı Dublin Havalimanı (DUB) oluyor. Sene boyunca yapılan uçuş sayılarında büyük bir değişiklik yaşanmıyor; ancak sefer saatlerinde mevsime bağlı bazı farklılıklar görülebiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

İstanbul hem Marmara hem de Karadeniz’e kıyısı bulunan önemli bir liman kenti. Türkiye’de sanayi, ticaret, finans, eğitim, sağlık ve kültür gibi pek çok alanda öncü olan bu modern kent; sağlam alt yapısıyla hiç durmadan gelişmeye devam ediyor.

Birbirinden zengin koleksiyonlara sahip müzeleri ve Osmanlı dönemine ışık tutan görkemli saraylarıyla turistik turların hedefinde bulunan İstanbul, çok sayıda hastanesi ve sağlık kurumuyla uluslararası tıp turizmi konusunda da önemli bir marka olarak ilgi görüyor. Kentin turistik mevkileri arasında yer alan Topkapı Sarayı ziyaretçilerin gezilecek yerler listesinin en başında bulunuyor. Muhteşem Ayasofya ve Süleymaniye Camii ise dini kimlikleriyle de ilgi çeken göz alıcı eserler olarak kentin görülmesi gereken değerleri arasında bulunuyor.

İstanbul’daki hareketli hava trafiğine iki kıtada da birer tane havalimanı hizmet veriyor: Avrupa kıtasında İstanbul Havalimanı (IST) ve Anadolu’da Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın Dublin’e giden İstanbul kalkışlı uçuşları İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

D20 yolu üzerinde bulunan İstanbul Havalimanı’na (IST), hem TEM hem de E5 üzerinden ulaşmanız mümkün. Şehir merkezinden 35 km uzaklıktaki havalimanına ulaşım için birçok farklı seçenek mevcut.

Taksiye yaklaşık 100-110 TL kadar ödeyerek şehir merkezinden havalimanına yarım saatte varabilirsiniz. Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki birçok noktadan havalimanına ulaşım sağlayan Havaist servisleri de değerlendirebileceğiniz seçeneklerden. Daha ekonomik bir ulaşım tipi arıyorsanız İETT seferlerini tercih edebilirsiniz. Ulaşımla ilgili detayları ulaşım bilgileri sayfamızda görebilirsiniz.

Destinasyon: Dublin


Turkish Airlines Dublin Flights

İrlanda’nın başkenti Dublin, Liffey Nehri kenarında konumlanıyor. Yemyeşil doğası ve Orta Çağ’dan kalma profiliyle son derece sıcak ve sempatik bir şehir olan Dublin, ülkenin en popüler destinasyonları arasında bulunuyor. Avrupa’nın en çok ziyaret alan başkentlerinden biri olan Dublin, çok sayıda müze ve büyük ustaların ellerinden çıkmış eserlerin sergilendiği sanat galerileriyle tarihten keyif alan, sanatsever konuklarına unutulmaz bir tatil ortamı sunuyor.

Şehrin simgelerinden biri olan Dublin Kalesi, ziyaretçilerin ilk duraklarından biri oluyor. Kentin birbirinden iyi planlanmış ve açık alanlarda sosyalleşmeyi seven Dublinliler tarafından yoğun kullanılan park ve meydanları da turistik gezilerin hedefinde yer alıyor. Özellikle Phoenix Parkı ve Aziz Patrick Parkı ile Merrion Meydanı şehrin en hareketli noktaları arasında. İrlanda Ulusal Arkeoloji Müzesi ile Yazarlar Müzesi de Dublin’in popüler müzelerinden ikisi olarak çok sayıda konuk tarafından ziyaret ediliyor.

Türk Hava Yolları’ndan Dublin uçak bileti alan yolcular, şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Dublin Havalimanı’na (DUB) iniş yapıyor.

Dublin Havalimanı’ndan (DUB) şehir merkezine ulaşım

Havalimanından şehir merkezine gitmek için alternatifleriniz arasında bulunan havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Her 10 dakikada bir hareket eden servislerle yarım saatlik sürenin sonunda şehir merkezine ulaşmak mümkün.

Şehrin herhangi bir yerine gidebilmek için havalimanında 24 saat bulabileceğiniz taksileri değerlendirebilir veya kiralık araç firmalarından araç temin edebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.