Skip to main content

İSTANBUL FRANKFURT UÇAK BİLETİ

Tarifi çok zor bir güzelliğe sahip İstanbul, yılın her dönemi ayrı bir özelliğiyle dikkat çekiyor; her mevsim ayrı bir çekiciliğe bürünüyor. Ancak ilkbaharda sunduğu görüntü çok başka. Boğaz’ın iki yanını erguvanlar renklendiriyor; sokaklar biraz daha hareketleniyor. Şehrin daimi hareketliliğine adeta can geliyor. Türkiye’nin bu kıpır kıpır metropolünden Almanya’nın dinamik şehri Frankfurt’a yapılacak yolculuklarda Türk Hava Yolları’nı tercih edenler konforlu bir uçuşun tadını çıkarıyor. Şimdi uçak bileti sayfasını inceleyerek Türk Hava Yolları’nın ayrıcalıklı dünyasından yararlanabilir; kendiniz için en uygun tarihlere İstanbul-Frankfurt seyahati planlayabilirsiniz.


İstanbul’dan Frankfurt’a Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama altı direkt uçuş gerçekleştiriliyor. Bu sayıyı Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden gerçekleşen aktarmalı uçuşlar ile artırmak mümkün.

İstanbul-Frankfurt arasında gerçekleştirilen aktarmasız Türk Hava Yolları uçuşları yaklaşık üç saat sürüyor. Her gün İstanbul Havalimanı’ndan (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) başlayan seferler Frankfurt Havalimanı’nda (FRA) sona eriyor. İki şehir arasındaki mesafe ise yaklaşık bin sekiz yüz kilometre.

Kalkış Yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

İstanbul, eşsiz güzelliklerle parıldayan onlarca semtle çevrili bir şehir. Dolayısıyla şehrin her köşesi ayrı bir sürpriz barındırıyor. Hal böyle olunca da İstanbul’u tam anlamıyla keşfetmek yıllarınızı alıyor. Şehrin gizli hazinelerinden ve en bakir semtlerinden biri de Anadolu Kavağı. Son yıllarda sanatçıların da ilgi odağında olan semt, çok sayıda küçük sanat atölyesine ev sahipliği yapıyor. Yoros Kalesi ise Anadolu Kavağı’na yolu düşenlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden. Semtten ayrılmadan sahilde balık yemeyi de ihmal etmeyin.

İstanbul’da iki uluslararası havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan Frankfurt uçak bileti sahibi olan yolcular, kalkış noktası olarak her iki havalimanını da seçebiliyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım konusunda pek çok seçenek bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, araç kiralama ve havalimanı servisleri öne çıkıyor. Ulaşım bilgileri sayfalarımızı kontrol ederek ulaşım hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na taksiyle ulaşmak yaklaşık 30 dakikayı buluyor. Bu ulaşım 100-110 TL civarında tutuyor. Havaist ve İETT otobüsleri ise günün neredeyse her saati rahatça ulaşım imkanı sunuyor. Bu servislerle şehirdeki birçok farklı noktadan havalimanına ulaşmak son derece kolay.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım

İstanbul-Frankfurt hattında Türk Hava Yolları’na ait seferlerden bazıları da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan (SAW) kalkıyor. Anadolu yakasında bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı şehir merkezine 40 km mesafede konumlanıyor ve ulaşım konusunda yolculara birkaç farklı alternatif sunuyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na (SAW) ulaşım için tercih edebileceğiniz seçeneklerden biri Kadıköy ve Taksim’den kalkan havalimanı servisleri olacaktır. Ayrıca belediye otobüsleri de Sabiha Gökçen Havalimanı’nı (SAW) kullanmak isteyen yolcular için hizmet veriyor: SG-2 numaralı otobüsle Taksim’den, E-3 numaralı otobüsle 4. Levent’ten, E-11 ya da SG-1 numaralı otobüslerle ise Kadıköy’den hareket ederek havalimanına gidebilirsiniz. Bunların yanı sıra 7/24 hizmet veren taksilerle de hızlı ve konforlu bir şekilde havalimanına ulaşmak mümkün.

Destinasyon: Frankfurt


Turkish Airlines Frankfurt Flights

Alman edebiyatçı, ressam ve doğa bilimci Goethe’nin doğum yeri olan Frankfurt, Orta Avrupa’nın en entelektüel şehirleri arasında. Fakat Frankfurt’a yalnızca kültür ve sanat gözünden bakmamak gerekiyor; burası aynı zamanda gastronomi gezginleri için de en keyifli destinasyonlardan biri. Dolayısıyla şehrin güzelliklerini keşfederken sokak lezzetlerinin de tadına bakmayı ihmal etmemelisiniz. Şehrin en çok ziyaret edilen noktası Römerberg Meydanı, rengarenk mimarisiyle ziyaretçileri etkiliyor; özellikle de Noel zamanı bu meydan adeta bir panayır alanına dönüşüyor.

Şehir; Frankfurt Havalimanı (FRA) ve Frankfurt Hahn Havalimanı (HHN) olmak üzere iki havalimanına ev sahipliği yapıyor. Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Frankfurt uçuşları Frankfurt Havalimanı’na (FRA) iniş yapıyor.

Frankfurt Havalimanı’nan (FRA) şehre ulaşım

Şehrin en yoğun havalimanı olan Frankfurt Havalimanı’na (FRA) her gün pek çok uçuş gerçekleşiyor. Şehir merkezinden 12 kilometre mesafede konumlanan havalimanı, yolculara ulaşım konusunda farklı alternatifler sunuyor.

Havalimanından şehir merkezine ulaşımın en çok tercih edilen yolu raylı sistemler. Havalimanından S8 ve S9 hatlarını kullanarak şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Ayrıca otobüsleri tercih ederek de şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. 61 numaralı otobüs ile Frankfurt Güney Tren İstasyonu’a 62 ile Schwanheim’e kadar gidebilirsiniz. Havalimanı servisleri ise Darmstadt’a yolcu taşıyor. Bu seçenekler dışında araç kiralama ya da taksi gibi alternatifleri de değerlendirebilirsiniz. Taksi kullanırsanız yarım saatte şehir merkezinde olmanız mümkün.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.