Skip to main content

İSTANBUL HAMBURG UÇAK BİLETİ

Nice efsanelere, şiirlere, şarkılara konu olmuş İstanbul, dünya üzerinde en hareketli şehirlerden biri. Kozmopolit ve kalabalık nüfusu bir yana, aldığı ziyaretlerle de söz konusu hareketliliği pekiştiren şehir, konuklarının karşısına yıl boyunca bambaşka fırsatlarla çıkıyor. Binlerce yıllık bir tarihin getirisi olarak İstanbul’da her köşe başında farklı bir medeniyetin izleriyle karşılaşmak mümkün. Bu medeniyetlerin ve Asya ile Avrupa’yı birleştiren coğrafi konumunun etkisiyle şehir, kültürel zenginliğini durmaksızın çeşitlendiriyor. Tam da bu yüzden İstanbul’a bir kere yolu düşen tekrar tekrar gitmek, bu güzel şehrin gizli kalmış hazinelerini keşfetmek istiyor.

İstanbul Boğazı’yla hayranlık uyandıran bu şehirden Almanya’nın en büyük liman kenti Hamburg’a yapacağınız yolculuklarda uçak biletinizi Türk Hava Yolları’ndan satın alarak ayrıcalıklı bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.


Türk Hava Yolları, İstanbul’dan Hamburg’a günde ortalama üç uçuş gerçekleştiriyor. Bu uçuşlar İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor, Hamburg Fuhlsbüttel Havalimanı’nda (HAM) sona eriyor ve yolculuklar yaklaşık üç saat 25 dakika sürüyor. İki şehir arasında düzenlenen sefer sayısında yıl içinde önemli bir değişiklik görülmüyor; ancak sefer saatleri sezona göre ufak farklılıklar gösterebiliyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Binlerce yıllık bir tarihi birikime sahip İstanbul, buna rağmen yüzünü geleceğe dönmüş bir metropol. Şehrin siluetine baktığınızda bir tarafta tarihi yapılar ve köprüler çarpacak gözünüze, diğer yanda göğe yükselen gökdelenler... İstanbul çoğu zaman, harika boğaz manzarasıyla anılsa da şehrin bir bütün olarak sundukları bu manzaranın çok daha ötesinde. Tarihi cami, kilise, sarnıç ve hamamlarıyla Tarihi Yarımada, şehirdeki turistik gezilerin başlangıç noktası olarak kabul ediliyor. İstanbul’un mesire yerleri ve ormanlık alanları da doğa ile buluşmak isteyenleri kucaklamaya hazır.

İstanbul’un her iki yakasında da birer havalimanı bulunuyor: Avrupa yakasındaki İstanbul Havalimanı (IST) ve Anadolu yakasındaki ise Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’ndan İstanbul kalkışlı uçak bileti sahibi olan yolcular her iki havalimanını da kullanabiliyor olsa da Hamburg uçuşlarının kalkış noktası her daim İstanbul Havalimanı (IST) oluyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkeziyle İstanbul Havalimanı (IST) arasında 35 km mesafe yer alıyor. İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunuyor.

İstanbul Havalimanı’na ekonomik ve hızlı bir şekilde ulaşmak için Havaist ve İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri şehrin birçok farklı noktasında rahatça havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca havalimanına taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Destinasyon: Hamburg


Turkish Airlines Hamburg Flights

Almanya’nın ikinci en kalabalık kenti olan Hamburg coğrafi yapısı gereği bir kanal şehri. Şehirdeki yüksek popülasyonun en büyük sebebi bu şehrin Avrupa’nın en büyük limanlarından biri oluşu. Görmeyi düşünenler için şehri birbirine bağlayan kanallar Hamburg’un çekiciliğini artırıyor. Hamburg’a gidildiğinde görülmesi gerekenlerin başında Jungfernstied ve Inner Alster bölgeleri geliyor. Burada dükkanları ve turistik mekanları gezerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Ayrıca Hamburg’un lüks alışveriş caddesi Mönckebergstrasse’de dolaştıktan sonra Neo Rönesans mimarisinin güzel bir örneği olan Hamburg Belediye Sarayı, Eski Elbe Tüneli, HafenCity ve ortasında yer alan Elbphilharmonie’ye uğrayabilirsiniz.

Hamburg Fuhlsbüttel Havalimanı (HAM) Hamburg’taki ticari kamusal uçuşlara açık tek havalimanı. Dolayısıyla Türk Hava Yolları’ndan Hamburg uçak bileti sahibi olan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Hamburg Fuhlsbüttel Havalimanı’ndan (HAM) şehir merkezine ulaşım

Hamburg şehir merkezinden Fuhlsbüttel Havalimanı’na (HAM) vardıktan sonra sizi karşılayacak bir otel transferi bulunmuyorsa toplu ulaşım ya da taksi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Havalimanı şirketinin taksilerle yaptığı anlaşma sonucu belirli bir kalite standardı tutturulmuş durumda. Ayrıca varış noktanız Hamburg dışındaki bir konumsa sabit fiyat üzerinde anlaşma şansınız da bulunuyor.

Toplu taşıma seçeneğini tercih eden yolcuların şehrin ana tren istasyonu olan Hauptbanhof yönünde seferler yapan trenleri kullanmaları gerekiyor. Bu trenlerle yolculuk yaklaşık 25 dakika sürüyor. Ayrıca havalimanından binebileceğiniz S1 numaralı tren hattıyla Ohlsdorf durağına dek gidebilir, burada U1 numaralı metro hattına geçerek şehir içinde gitmek istediğiniz her yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.