Skip to main content

İSTANBUL HANNOVER UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul, Avrupa’nın da en popüler metropolleri arasında öne çıkıyor. Tarihi ve stratejik değerine eşlik eden doğal güzellikleriyle müthiş bir çekim alanına sahip olan bu eşsiz kent, yılın her dönemi yoğun talep görüyor. Hem tarihin izlerini takip edebileceğiniz hem de çağdaş yaşamın tüm konforuna sahip olabileceğiniz İstanbul, sizi hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir tatile davet ediyor.

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’dan Almanya’nın fuarlarıyla öne çıkan keyifli şehri Hannover’e yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihlerinden biri de Türk Hava Yolları oluyor. Siz de ayrıcalıklı bir uçuş deneyimi için hemen şimdi iki şehir arasında sunulan uçak bileti alternatiflerini inceleyebilirsiniz.


İstanbul’dan Hannover’e Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlarda hareket noktası İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) olurken iniş için Hannover Havalimanı (HAJ) kullanılıyor. Sene boyunca devam eden seferlerin sayısında büyük bir farklılık olmuyor ancak uçuş saatleri yeniden düzenlenebiliyor.

Türk Hava Yolları tarafından İstanbul-Hannover arasında yapılan direkt seferler 3 ila 3,5 saat arasında sürüyor. Ayrıca yılın bazı dönemlerinde Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) üzerinden aktarmalı olarak yapılan seferler de görülebiliyor. Bu uçuşlarda yolculuk süresi Ankara’daki bekleme süresine göre değişiklik gösteriyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Binlerce yıllık bir şehir olan İstanbul, sahip olduğu çok sayıda tarihi eser ve yüzlerce uygarlıktan izler taşıyan kültürel birikimiyle eşsiz bir yer. Asya ve Avrupa’nın ortasında yer alarak fiziksel ve kültürel bir bağlaç görevini üstlenen İstanbul, doğal güzellikleriyle de konuklarına harika manzaralar sunuyor ve hareketli yaşantısıyla 24 saat dolu dolu bir tatil yapabilme fırsatı yaratıyor.

Şehirde geçireceğiniz süre içinde her fırsatta kalabalığa karışarak İstanbul’u daha yakından tanıyabilirsiniz. Turistik gezilerin başlangıç noktası genelde Tarihi Yarımada oluyor. Çok sayıda eserin bir arada bulunduğu bu bölge, zamanında şehir merkezi olarak kullanılıyordu. Topkapı Sarayı’nda sergilenen eşsiz koleksiyonlar hakkında bilgi alıp müzeyi ve sarayı gezebilir, ülkenin tüm simgelerinin minyatürlerinin sergilendiği Miniatürk’te vakit geçirebilirsiniz. İki kıta arasında bir deniz yolculuğu yapmak için şehir vapurlarıyla Eminönü’nden Kadıköy’e geçebilir, simit ve çay eşliğinde İstanbul Boğazı’nı seyredebilirsiniz. Birbirinden kalabalık Kadıköy sokaklarını ve sanat galerilerini dolaşarak hoş bir akşamüzeri geçirebilirsiniz. Akşam saatlerinde ise giderek yoğunlaşan Beyoğlu’nda geleneksel Türk lezzetlerinden oluşan mönüleri deneyebilir ve yüksek katlı binaların teras kafelerinden Haliç’e yansıyan ışıkların yarattığı tabloyu seyredebilirsiniz.

Türkiye’nin en hareketli kenti olan İstanbul’da hava trafiğine hizmet eden iki havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor; ancak Hannover varışlı seferlerde kalkış noktası her daim İstanbul Havalimanı (IST) oluyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkeziyle İstanbul Havalimanı (IST) arasında 35 km mesafe yer alıyor. İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında bulunuyor.

İstanbul Havalimanı’na ekonomik ve hızlı bir şekilde ulaşmak için Havaist ve İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Gece gündüz çalışan havalimanı servisleri şehrin birçok farklı noktasında rahatça havalimanına ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca havalimanına taksiyle 100-110 TL ödeyerek 30 dakikada ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

Destinasyon: Hannover


Turkish Airlines Hannover Flights

Almanya’nın büyük şehirlerinden biri olan Hannover, Leine Nehri kıyısındaki konumu ve çok sayıda doğal alanıyla öne çıkan bir şehir. Aynı zamanda çok katılımcılı uluslararası fuarlarıyla da oldukça popüler olan kent; farklı mimari yapısı, düzenli yaşantısı, 11. yüzyılın izlerini taşıyan tarihi eserleri ve sorunları tamamen çözülmüş alt yapısıyla yıl boyunca çok fazla ziyaret alıyor.

Avrupa’nın en büyük ve popüler şehir parklarından biri olan Herrenhausen Bahçeleri, Hannover’in mutlaka görülmesi gereken güzelliklerinden biri. Herrenhausen Kalesi’nin bahçesi olan bu muhteşem yer, çok sayıda festival ve fuar için de kullanılıyor. Mimari yapısıyla ilgi çeken Neues Rathaus, yani Yeni Belediye Sarayı turistlerin ilgisini çeken bir başka simge. Eski Şehir bölgesindeki Çarşı Kilisesi ve Balhof Binası da şehri ziyaret eden konukların uğrak noktaları olurken Filozof Leibniz’in yaşadığı ve sonradan müze haline getirilmiş olan Leibnizhaus ile Tarih Müzesi de oldukça yoğun ziyaret alıyor. Doğada vakit geçirmeyi sevenler için Maschsee Gölü ve çevresi ile Eilenriede Ormanı harika bir ortam sunuyor. Çocuklu konukların favorisi ise Sealife isimli akvaryum bulunuyor.

Hannover Havalimanı (HAJ) şehir trafiğini yöneten tek havalimanı konumunda bulunuyor. Dolayısıyla Türk Hava Yolları’ndan Hannover uçak bileti satın alan yolcular da bu havalimanına iniş yapıyor.

Hannover Havalimanı’ndan (HAJ) şehir merkezine ulaşım

Hannover Havalimanı’ndan (HAJ) şehir merkezine gitmek için S Bahn trenlerini kullanabilirsiniz. Hauptbahnhof, yani merkez tren garına yolcu taşıyan bu trenlerle 17 dakika içinde şehir merkezinda olabilirsiniz. Seferler saatte bir düzenleniyor. Ancak sabah 01.30 ile 04.00 arasında sefer yapılmıyor.

Şehir merkezine taksiyle gitmek isteyen yolcular, havalimanı taksilerinden 7/24 hizmet alabilir. Ayrıca otomobil kiralayarak da kentin her yerine ulaşabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.