Skip to main content

İSTANBUL KAHİRE UÇAK BİLETİ

İki kıta üzerine kurulmuş yaşam alanlarıyla büyüleyici bir şehir olan İstanbul, dünyanın en merak uyandıran şehirlerinden biri. İçinden geçen görkemli İstanbul Boğazı hem bütün dünyanın deniz ulaşımına katkı sağlıyor hem de şehrin siluetini maviye boyuyor. Yemyeşil parkların arasında yükselen gökdelenler İstanbul’un bugününü anlatırken binlerce yıllık tarihin izlerini taşıyan saraylar, hanlar, hamamlar, bedesten ve sarnıçlar şehrin geçmişini simgeliyor. Modern yaşamın her türlü konforuyla geleneksel kültürün baştan çıkarıcı doğallığını bir araya getiren bu eşsiz metropol, dünyanın en güzel şehirleri arasında yer alıyor.

Türkiye’nin en gelişmiş metropolü İstanbul’dan Mısır’ın başkenti Kahire’ye yapılan seyahatlerde yolcuların öncelikli tercihi Türk Hava Yolları seferleri oluyor. Siz de bu hatta yapacağınız yolculuklar için hemen şimdi uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir; güven içinde uçmanın huzurunu yaşayabilirsiniz.


İstanbul’dan Kahire’ye Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama beş direkt uçuş gerçekleştiriliyor. Bu uçuşlarda hareket noktası İstanbul’da bulunan İstanbul Havalimanı (IST) olurken, iniş havalimanı Kahire Uluslararası Havalimanı (CAI) olarak belirleniyor. Yıl boyu aralıksız devam eden seferlerin sayısında sezonluk bir değişiklik gözlenmiyor. Türk Hava Yolları tarafından İstanbul-Kahire arasında yapılan direkt seferler yaklaşık 2-2,5 saat arasında sürüyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

2010’da Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehri. Hem Asya’nın hem Avrupa’nın en popüler metropollerinden biri olan şehir, doğal güzellikleri ve tarihi mirasıyla her yıl çok sayıda turisti ağırlıyor. Bu güzel şehri daha yakından tanımak için dünyanın pek çok ülkesinden gelen turistler, ülkelerine unutulmayacak anılarla dönüyor. Yaz aylarında denize girilebilen Prens Adaları, tarihi Beyoğlu’nda balıkçı restoranlarıyla ilgi çeken Çiçek Pasajı ve Galatasaray Hamamı, Eminönü’ndeki hanlar ile göz alıcı güzellikteki Yeni Camii ve tabii ki alışverişin en turistik mevkileri Mısır Çarşısı ile Kapalı Çarşı turistlerin gezilecek yerler listelerinde üst sıralarda yer alıyor.

Türkiye’nin güzelliğiyle etkileyen bu müthiş metropolünde son derece yoğun olan hava trafiğini yöneten iki adet havalimanı bulunuyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor. Fakat İstanbul-Kahire direkt uçuşları Avrupa yakasında yer alan İstanbul Havalimanı (IST) üzerinden yapılıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında bulunan İstanbul Havalimanı’na (IST) şehir merkezinden TEM ve E5 yollarıyla ulaşabilirsiniz. Havalimanına özel aracınızla gitmeyecekseniz birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına 100-110 TL kadar tutan taksilerle de gidebilirsiniz. Ayrıca Taksim, Yenikapı, Beşiktaş, Kadıköy ve Kozyatağı gibi birçok önemli noktadan ulaşım sağlayan Havaist servisleriyle havalimanına rahatça varabilirsiniz. Dilerseniz İETT otobüslerini kullanarak da havalimanına ulaşabilirsiniz. Ulaşım detaylarını, sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Destinasyon: Kahire


Turkish Airlines Cairo Flights

Mısır’ın başkenti Kahire, aynı zamanda Afrika’nın en kalabalık kentlerinden biri. Nefes kesici İslam mimarisinin çok sayıda örneğine sahip olan kent, “Binlerce Minare Şehri” adıyla anılıyor. Topraklarında binlerce yıldır pek çok medeniyetin geliştiği bu güzel şehirdeki en çok ilgi çeken simge, dev yapılarıyla herkesi şaşkınlığa sürükleyen Giza Piramitleri oluyor. Eski Kahire ve Al Haram gibi tarihi geçmişi yüksek semtlerin birbirinden şık ve modern semtlerle bir arada yer aldığı Kahire, yılın her dönemi oldukça yüksek sayıda turist tarafından ziyaret ediliyor. Özellikle Keops Piramidi ve antik Mısır koleksiyonları konukları şaşırtacak güzellikleriyle ilgi görüyor.

Kahire’de bulunan tek havalimanı olan Kahire Uluslararası Havalimanı (CAI), yılda 16 milyon yolcuya hizmet veriyor. Türk Hava Yolları’ndan Kahire uçak bileti satın alan yolcular da şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta yer alan bu havalimanına iniş yapıyor.

Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan (CAI) şehir merkezine ulaşım

Merkezden 22 kilometre uzaklıkta yer alan Kahire Uluslararası Havalimanı’ndan (CAI) şehir merkezine ulaşmak için havalimanı servisleri, otobüs seferleri ve taksilerden faydalanabilirsiniz. Terminal 1 ve 2’den hareket eden 356 numaralı otobüs hattını kullanarak şehir merkezine ulaşmak oldukça kolay.

Haram, Maadi, Zamalek, Mohandesin, Giza, Nasr Şehri, Heliopolis güzergahında hizmet veren havalimanı servisleri ve 24 saat çalışan taksiler de şehir merkezine ulaşımda tercih edebileceğiniz seçenekler arasında.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.