Skip to main content

İSTANBUL KAZABLANKA UÇAK BİLETİ

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul, ışıltısıyla büyüleyen İstanbul Boğazı kıyısındaki konumuyla son derece keyifli bir destinasyon. Hem doğal güzellikleri hem de sahip olduğu tarihi mirasıyla her yıl milyonlarca konuk, şehri ziyaret ediyor. Sultanahmet, Beyoğlu, Vefa gibi eski semtlerinde yoğunlaşan tarihi değerlerle konuklarını zamanda bir yolculuğa çıkaran kent söz konusu modern yaşam stili olduğunda da dünyanın en popüler şehirleriyle yarışmaktan geri durmuyor.

Türkiye’nin bu güzel şehri İstanbul’dan, Kuzey Afrika’nın en kozmopolit kenti Kazablanka’ya her yıl çok sayıda iş ya da turistik amaçlı seyahat yapılıyor. Bu seyahatlerde Türk Hava Yolları’nı tercih ederek uçak bileti almış olan yolcular, Kazablanka’da gezilerine güzel bir başlangıç yapıyor.


İstanbul’dan Kazablanka’ya Türk Hava Yolları tarafından her gün 1-2 adet direkt uçuş yapılıyor. Bu uçuşlar İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayarak Kazablanka Muhammed V Uluslararası Havalimanı’nda (CMN) sona eriyor ve yolculuk dört ila beş saat arasında sürüyor. Yıl içinde sefer sayılarında önemli bir değişiklik görülmüyor. Ancak seferlerdeki yoğunluk durmaksızın devam ediyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

İstanbul hem tarihi mirası hem de sahip olduğu geniş topraklarıyla konuklarına oldukça cömert davranan bir şehir. Canlı bir müze değerindeki tarihi dokusuyla, kültürel geziler için sayısız kaynak sunan kent; sanat, spor ve teknoloji konularında da öne çıkan büyük bir metropol. Bu da onu her stilden gezginin keyifle vakit geçirebileceği bir destinasyon yapıyor. Yılın her mevsimi ayrı bir güzelliği barındırması ise tekrar tekrar ziyaret edilmesinde en büyük etken. Doğanın tüm güzelliklerinin sergilendiği bu eşsiz şehir, denize girilebilen sahil kesimleri ile trafikten arındırılmış keyifli adalarıyla da ideal bir kaçış noktası.

İstanbul’da iki adet havalimanı hizmet veriyor: İstanbul Havalimanı (IST) ve Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk Hava Yolları’nın İstanbul kalkışlı uçuşlarında her iki havalimanı da kullanılıyor. Ancak Kazablanka uçak bileti sahibi yolcular, seyahatlerine İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında bulunan İstanbul Havalimanı’na (IST) şehir merkezinden TEM ve E5 yollarıyla ulaşabilirsiniz. Havalimanına özel aracınızla gitmeyecekseniz birçok seçeneği değerlendirebilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına 100-110 TL kadar tutan taksilerle de gidebilirsiniz. Ayrıca Taksim, Yenikapı, Beşiktaş, Kadıköy ve Kozyatağı gibi birçok önemli noktadan ulaşım sağlayan Havaist servisleriyle havalimanına rahatça varabilirsiniz. Dilerseniz İETT otobüslerini kullanarak da havalimanına ulaşabilirsiniz. Ulaşım detaylarını, sefer ve tarife bilgilerini ulaşım bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz.

Destinasyon: Kazablanka


Turkish Airlines Casablanca Flights

Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Kazablanka, Fas’ın en büyük şehri olmakla birlikte bölgenin de en gelişmiş liman kenti. Bembeyaz silueti, gelişmiş yaşam standardı ve 3 kilometrelik iskelesiyle ilgi çeken kent, tarihi nitelikleriyle de çok sayıda turisti cezbediyor. Palmiye ağaçlarıyla bezenmiş caddeleri, okyanus kıyısındaki plajları, 2. Hasan Camii gibi simgeleri şehrin turistik değerini artıran mevkiler olarak öne çıkıyor. Ayrıca şehrin merkezi kabul edilen 5. Mohammed Meydanı yakınlarındaki birbirinden zarif mağazalardan alışveriş yapmak da Kazablanka gezilerinin olmazsa olmazı kabul ediliyor.

Kazablanka’da bulunan Muhammed V Uluslararası Havalimanı (CMN) şehir merkezinin 30 kilometre güney doğusunda yer alıyor. Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Kazablanka uçuşları da bu havalimanına iniş yapıyor.

Kazablanka Muhammed V Uluslararası Havalimanı’ndan (CMN) şehir merkezine ulaşım

Havalimanından Kazablanka şehir merkezine ulaşmak için birkaç seçeneğiniz bulunuyor. Şehir merkezine trenle ulaşmak isteyen yolcular 1 numaralı terminal çıkışından hareket eden trenlerle 30 dakikalık yolculuk sonunda merkeze gidebilir. Şehir merkezine otobüs ile gitmek isteyen yolcular ise özel otobüs firmalarının yaptığı ve yaklaşık 1 saat süren seferlerden faydalanabilir. Bunlar dışında terminal çıkışında bekleyen taksilerden de hizmet alabilir ya da araç kiralama seçeneğini düşünebilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.