Skip to main content

İSTANBUL KİEV UÇAK BİLETİ

İstanbul konumu sayesinde hem Asya hem de Avrupa’nın en güzel kentleri arasında yer alıyor. Şehir, ortak topraklarda can bulan pek çok uygarlığın kendisine bıraktığı muhteşem mirasın çevresinde şekillenen modern standartlarıyla göz dolduruyor. Bir yanda Cenevizliler zamanında yapılan Galata Kulesi, diğer yanda Bizanslıların şehrin su ihtiyacını karşılamak için hazırlattığı Yerebatan Sarnıcı, diğer yanda ise Mimar Sinan’ın en güzel eserlerinden biri olan ve Osmanlı Devleti döneminden günümüze gelen Süleymaniye Camii… Bunlar gibi binlerce değerli eseriyle öne çıkan bu harika şehir, sahip olduğu doğal güzellikleri ve hareketli metropol yaşamıyla da konukları üzerindeki etkileyiciliğini arttırıyor.

Türkiye’nin popüler kenti İstanbul’dan Ukrayna’nın başkenti Kiev’e yapacağınız yolculuklar için Türk Hava Yolları’nın uçak bileti alternatiflerini inceleyebilir; ayrıcalıklı ve konforlu bir uçuş deneyimleyebilirsiniz.


İstanbul’dan Kiev’e Türk Hava Yolları tarafından her gün ortalama dört direkt uçuş gerçekleştiriliyor. Seferler, İstanbul Havalimanı’ndan (IST) başlayarak Kiev Borispol Havalimanı’nda (KBP) sona eriyor. Yolculuklar yaklaşık iki saat sürüyor. İki şehir arasındaki trafik yoğunluğu sene boyunca devam ediyor. Ancak uçuş sayılarında sezonluk değişiklikler görülebiliyor. Bahar ve yaz aylarında sefer sayıları artıyor.

Kalkış yeri: İstanbul


Kalkış yeri: İstanbul

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul, Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren konumuyla oldukça önemli bir stratejik değere sahip. Kent, etrafını saran Marmara Denizi ve Karadeniz gibi değerli ticaret ve ulaşım yollarıyla da son derece önemli bir liman şehri. Yeşil doğası, şehrin içinden bütün ihtişamıyla geçen İstanbul Boğazı, binlerce yıl önceden günümüze taşınmış köprü, han, saray, cami, su kemerleri ve kilise gibi önemli eserleriyle çok beğenilen bir destinasyon olan şehir, yıl boyunca büyük bir ilginin odağı oluyor.

İstanbul’un oldukça yoğun olan hava trafiğine hizmet veren iki havalimanı bulunuyor: Avrupa yakasında İstanbul Atatürk Havalimanı (IST) ve Anadolu yakasında Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW). Türk hava Yolları’ndan Kiev uçak bileti sahibi olanlar, yolculuklarına İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan (IST) başlıyor.

Şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşım

İstanbul şehir merkezinden İstanbul Havalimanı’na (IST) ulaşımla ilgili aklınızdaki tüm sorulara cevap bulmaya hazır mısınız? Öncelikle D20 bağlantı yolu üstünde bulunan havalimanına TEM ve E5 üzerinden bağlanarak, kişisel aracınızla gidebilirsiniz. Dilerseniz ticari taksilerle şehir merkezinden yarım saat süren bir yolculukla yaklaşık 100 TL ödeyerek havalimanına ulaşabilirsiniz. İstanbul’un 60 farklı noktasından hareket eden Havaist ve İETT otobüsleriyle de havalimanına rahatça ulaşmanız mümkün. Detaylı bilgi için ulaşım bilgileri sayfamızı inceleyebilirsiniz./p>

Destinasyon: Kiev


Turkish Airlines Kiev Flights

Yemyeşil bir yer olan Kiev, Ukrayna’nın en çok ziyaret alan turistik şehirleri arasında. Dinyeper Nehri’nin kıyısındaki bu güzel şehir, konuklarına sunduğu harika doğası ve Slav mirası olan arkeolojik eserleriyle ilgi çekici bir destinasyon. Kış aylarında beyaza dönen görüntüsüyle masalsı bir atmosfere bürünen Kiev; şehri birbirine bağlayan köprülere, büyük meydanlara, keyifli kafe ve restoranlara, Mağaraların Manastırı ve Ayasofya Katedrali gibi UNESCO Dünya Mirası listesinde kendine yer bulmuş kıymetli eserlere ev sahipliği yapıyor. Şehirde hem kültür, hem yaz hem de kış turizmi yoğun olarak yaşanıyor.

Kiev’de Zhulyany Havalimanı (IEV) ve Borispol Havalimanı (KBP) olmak üzere iki havalimanı mevcut. Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Kiev uçuşları şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta yer alan Borispol Havalimanı (KBP) üzerinden gerçekleştiriliyor.

Kiev Borispol Havalimanı’ndan (KBP) şehir merkezine ulaşım

Borispol Havalimanı’ndan (KBP) şehir merkezine gitmek için Skybus isimli havalimanı servislerini kullanabilirsiniz. Araçlar yarım saat içinde Merkez Tren Garı’na ulaşmanıza ve oradan hareketle şehrin çeşitli noktalarına devam etmenize imkan sağlıyor. Ayrıca yine toplu taşıma hizmeti veren otobüslerle Kharivska Metro İstasyonu’na geçip oradan da aktarma ile dilediğiniz yöne devam edebilirsiniz. Bu seçeneklere ek olarak havalimanında bekleyen, 7/24 hizmet veren taksilerden hizmet alabilir veya araç kiralayabilirsiniz.

Keyifli bir seyahat sizi bekliyor

  • Konforlu bir seyahat için dikkat etmeniz gerekenleri ve rahatça uçmanızı sağlayacak uzman görüşlerini sizin için Fly Good Feel Good sayfamızda bir araya getirdik.
  • Türk ve dünya mutfağından en özel lezzetleri içeren uçak içi ikramlarımızla yolculuğunuzu bir ziyafete dönüştürüyoruz.
  • Farklı zevklere hitap eden en eğlenceli filmleri, müzikleri, oyunları ve fazlasını barındıran uçak içi eğlence sistemimizle yolculuk çok daha keyifli.

  •  
  • Uçuş sırasında kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarınızla seyahat edebilir, yeni yerleri keşfetmenin heyecanını onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Spor ekipmanlarını taşımak isteyen yolcularımız için iyi bir haberimiz var! Golf ve kayak ekipmanlarınızın ilk setini ücretsiz taşıyoruz.
  • Seyahat deneyimini bir adım ileriye taşıyan yenilenen mobil uygulamamızın hayatınızı kolaylaştıran özelliklerine yakından bakın.